14 особливостей мобільного пошуку, що впливають на ранжирування
User Rating: / 2
PoorBest 
There are no translations available.

Мобільна оптимізація SEOБільшість підприємців не вважає мобільні пристрої значимим фактором для розвитку та прибутковості їхнього бізнесу. Тому, поки лише одиниці роблять мобільний пошук частиною своєї маркетингової стратегії.
Але в майбутньому основна активність онлайн буде припадати саме на мобільні пристрої.
Деякі види бізнесу вже зараз насолоджуються перевагами мобільності Інтернету, не чекаючи поки освоєння цих технологій стане критично необхідним. До того ж вони розуміють, що тільки несучись попереду поїзда, отримуєш хорошу можливість обігнати конкурента.
Нещодавно автор спілкувався з розробниками інструментів оптимізації і поцікавився у них, коли вони створять сервіс, який би відстежував використання мобільних пристроїв в пошуку і соціальних медіа. Йому відповіли, що на таке поки немає попиту.
Але ж досить складно скористатися перевагами мобільного трафіку, якщо Ви не знаєте, як виміряти вплив мобільних пристроїв на SEO та соціальні медіа (за типом Google Keyword Tool і Webmaster Tools).
Здається, що маркетери поки що не розуміють переваг «мобілізації» Інтернету і тому не створюють попит на технологічні інновацій у цій сфері.
Чим мобільна оптимізація відрізняється від десктопної?
Щоб розкласти Вам це по поличках, автор напише серію статей на тему кількісної різниці між мобільним SEO і десктопним. Просто хочеться переконати маркетерів і оптимізаторів, що їм треба відірвати свою п'яту точку від дивану і почати оптимізувати мобільний пошук, тому, що інакше мобільний трафік не поллється на них дощем (а міг би!).
Якщо автор схожий на заїжджену платівку, то він приносить свої вибачення. Просто йому здається важливим показати інертній масі, що починати інвестувати в мобільний трафік треба прямо зараз. Пропонуємо Вам приєднатися до автора і його колег-колумністів, що стежать за мобільним Інтернетом, в спробі змінити мислення більшості експертів.
Основна причина, чому оптимізатори повинні задуматися про мобільний Інтернет - це те, що SERP пошук, зроблений через смартфон або будь-який інший мобільний пристрій, відрізняється від SERP в браузері десктопа. У своєму останньому дослідженні цієї теми в кінці минулого року автор звернувся до панелі вебмайстра Google, проаналізував наявні дані і прийшов до висновку, що ранжирування в смартфонах і десктопах відрізняється на 86%.
У цій статті автор спробує звести воєдино всі пункти, які впливають на різницю в ранжируванні в мобільних пристроях і десктопах. Звичайно, цей список далеко не повний.
Отже, друзі-оптимізатори, якщо Ви вважаєте, що десктопного SEO цілком достатньо, - Ви помиляєтеся. Ось вам на доказ 14 особливостей мобільного пошуку, що впливають на ранжирування:
1. Локальні сайти мають більше шансів ранжируватися краще в мобільному пошуку. Саме тому, перевага у тих компаній, які є в списку Google Places і в яких є регіональний домен. Якщо Ви зацікавлені в оптимізації локального бізнесу, то Вам також варто було б підібрати ключові слова для даної місцевості. Така тактика йде в розріз з десктоповою оптимізацією і не зосереджується на зведенні всіх вхідних посилань до одного доменному імені, але, тим не менш, чудово підходить для мобільної оптимізації. Взагалі, Вам як власникові бізнесу, потрібно повністю розуміти ситуацію і приймати рішення в залежності від Ваших цілей. Але не варто ігнорувати мобільну оптимізацію тільки тому, що Ви про неї нічого не знаєте.
2. Автоматична підказка в мобільному пошуку додатків виглядає як самі результати пошуку. У мобільному пошуку є багато рекламних посилань, які можуть призвести користувачів (після мобільного оптимізації сайту) до контенту, так чи інакше пов'язаного з Вашим брендом. А це дуже добре для нас, оптимізаторів.
3. За деякими запитами мобільні пристрої видають інтерактивні результати, а це певним чином нівелює ранжування сайтів. (Наприклад, запит за ключовим словом «погода» в пошуку Android і iPhone.). Маркетери, які роблять ставку на ці запити, можливо, виявлять, що їх CTR буде нижчим очікуваного, що, звичайно ж, вплине на вибір ключових слів. Такий ефект можна очікувати в компаніях, які суміщають мобільний і десктопний пошук.
4. Користувачі Android завжди підключені до свого облікового запису, тому результати їх пошуку будуть персоналізованими, на відміну від пошуку з десктопа. У такому випадку автор пропонує встановити на сайті заклик до дії, який би змінив персоналізацію пошуку. Наприклад, можна розташувати кнопку «додати сайт у закладки для більш легкого доступу через Google».
5. Мобільний пошук зі смартфону має кілька особливостей. Наприклад, відео результати розбиті на два рядки, в той час як на десктопі ми бачимо тільки один рядок. Фото-результати в мобільному пошуку розташовані вище, ніж у десктопному. Оптимізація відео-та фото-результатів пошуку не є пріоритетними для десктопного SEO, але якщо Вашого замовника цікавить мобільний пошук, то потрібно враховувати вищевказані моменти.
6. Сервіс Google +1 поки не доступний в мобільному пошуку.
7. Результати пошуку в смартфонах можна форматувати за допомогою кнопки «Options». Таким чином активується транскодер Google, що робить будь-який сайт недоступним для функцій авто-заповнення формулярів або конверсії. Тому, якщо Ваша цільова група користується смартфонами, то транскодер Google - небажана деталь.
8. Результати пошуку на смартфонах містять різні фільтри зверху сторінки (Web, Images, Places, more versus Web, Images, Videos, Maps, News, Shopping, Gmail ...). Чим менше фільтрів можна застосувати до Вашого сайту, тим краще буде Ваше CTR в мобільному пошуку.
9. Контент носія - наприклад, ринг-тон - будуть виділені окремим кольором для запитів, які збігаються з будь-яким ключовим словом, що має відношення до самого носія, при цьому не важливо, чи будуть запити ставитися до ринг-тонів чи мобільних телефонів. Ринг-тони можуть бути оптимізовані для більш широких значень, якщо вони постійно з'являються в результатах пошуку.
10. Алгоритм суміщеного мобільного ранжирування для мобільних запитів був продемонстрований на Searchology 2009. Поки що незрозуміло, яка кількість запитів припадає на США, але, схоже на те, що їх число буде рости, особливо після запуску нового алгоритму «Панда» від Google.
11. Магазин Android і iTunes містять слова «скачати» або «app». Якщо вони збігаються з ключовим словом Вашої оптимізаційної компанії для десктопів, то мобільний пошук дасть Вам дуже низький CTR, тому, що у Вас з'являться додаткові конкуруючі ключові слова.
12. У мобільному пошуку для смартфонів поки відсутні фільтри для брендів і магазинів. Але якщо навіть без фільтрів Ви не отримуєте хорошого трафіку, то Вам потрібні спеціальні технології для залучення мобільних відвідувачів.
13. У мобільному пошуку для смартфонів також поки що немає можливості заблокувати контент. Можливо, все зміниться, коли Google збере достатньо інформації про ефективність свого алгоритму «Панда». А тому кнопка, що блокує контент, є тільки в десктопному пошуку.
14. CTR і рівень відмов визначають ранжирування в мобільному пошуку для смартфонів, але саме ці ж дані будуть змінюватись в лістингах для смартфонів. Наявність тільки скороченої назви та опису, неможливість використання деяких сайтів (оптимізованих тільки для десктопів), збільшена активність мобільних користувачів, а також розкид в ранжируванні і інтерфейсі - все це, ймовірно, змінить CTR і рівень відмов для пошуку зі смартфону.
У реальному житті існує набагато більше відмінностей між мобільним і десктопних пошуком в Google, а цей список з 14 пунктів - те, що автору відразу кинулося в очі.
Автор думає, що Google продовжить визначати мобільний пошук, максимально адаптуючи результати пошуку під конкретного користувача. Так вони вбивають двох зайців - позбавляються від можливих конкурентів і остаточно завойовують першість у мобільному пошуку.
А Ви вже почали думати про те, як прикласти знання про мобільний пошуку у Вашій seo-кампанії?
(Джерело RU: searchengines.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting