7 причин, чому сеошників вважають ... нехорошими людьми
User Rating: / 1
PoorBest 
There are no translations available.

Про сеошниківКожен третій, читаючи статті на сеошні тематики, вважає себе зобов'язаним нагадати всім відому фразу: "сеошник гірше ...".
Причина 1. Швидкі результати. Кожен клієнт хоче швидких результатів. У практиці автора був випадок, коли менеджер з продаж поїхав до клієнта, підписав договір на пошукове просування і забрав передоплату. А коли через 2 години повернувся до офісу, то клієнт вже телефонував і питав: «Чому я ще не на першому місці?» Всі клієнти хочуть результату прямо зараз, прямо тут, прямо через 20 секунд після початку робіт. Будь-які розповіді про індексацію, ранжування та пошукових павуків вони вислуховують з великим інтересом, після чого запитують: «Так що, доведеться чекати до завтра?»
Відповідно, сеошник повинен підлаштовуватися під бажання свого клієнта. І що ж він робить? Раніше це працювало дуже добре. Він лізе на якусь біржу на кшталт «Sape.ru», закуповує хмару дешевих посилань, більшість з яких з дірьмовосайтів, і видає клієнтові швидкий «результат». Клієнт просив - клієнт отримав. Якість йде на шкоду швидкості. Але якщо раптом погана якість дає про себе знати, то клієнт відразу ж вважає, що сеошник його обдурив. А якщо ще й результати швидко не досягнуті, то сеошник - точно кинув! Без варіантів.
Причина 2. «SEO-голка». Сеошники роблять своїх клієнтів залежними. Це так звана «SEO-голка»: поки ти платиш - твій сайт в ТОПі, перестаєш платити - твій сайт в Ж#ПІ. Чому так виходить? Причин кілька. Перша - та сама «швидкість», яку ми вже розглянули. Інша причина - небажання самого замовника працювати над своїм сайтом. Кажеш клієнту: «Пиши контент, хороший, якісний, професійний, а я його буду просувати». Клієнт каже: «Мені ніколи, я тут бізнесом займаюся, сам пиши». Звичайно ж, будь-який сеошник або копірайтер з легкістю напише контент на тему озонаторів або промислових газових установок. А якщо не напише або напише погано - мудак.
Подивіться правді в очі: на половину комерційних тематик жоден сеошник, жоден копірайтер не напише якісний, професійний і цікавий контент. У кращому випадку копірайтер може зробити переклад або рерайт.
Причина 3. Немає рекомендацій щодо поліпшення і розвитку. «Сеошники мудаки, бо вони не дають рекомендацій щодо розвитку нашого сайту», - автор думає, що Ви таке чули. Всі хочуть поради та рекомендації.
Але давайте подивимося на речі реально: 95% клієнтів не будуть впроваджувати рекомендації, навіть якщо вони за них заплатили. У практиці автора є випадок, коли він 5 місяців робив глибокий платний аналіз одного великого сайту. Команда видала 279 сторінок рекомендацій щодо усунення помилок і поліпшенню внутрішніх і зовнішніх факторів. А в результаті було застосовано рівно 0. Що вже говорити про безкоштовні рекомендації і поради? Якщо до Вас на вулиці підійде людина, скаже, що Ви жирний, і дасть аркуш з 5 вправами, які зроблять Вас струнким, Ви будете їх робити? З ймовірністю 99% - ні.
Причина 4. SEO-тексти, SEO-розділи і SEO-тайтли. Якщо Ваш сеошник на кожній сторінці написав 2000 символів і 200 разів виділив жирним шрифтом слова «купити ноутбук», «купити ноутбук Київ» і «купити ноутбук дешево», то він, мабуть, дійсно мудак :)
Але давайте подивимося на цю причину під іншим кутом. Як Google може зрозуміти, що за чортівню Ви продаєте? Є сторінка, на якій тільки фотка і заголовок: «Elenberg 2230KTR05UA». Що це? Праска, машина, комп'ютер чи вібратор? Найчастіше сеошники намагаються оптимізувати сторінку під цільові запити на кшталт «праска 2230KTR05UA», «купити праску 2230KTR05UA» і т.п. І для цього вони пишуть відповідні тексти і роблять відповідні тайтли.
Деякі, звичайно, перегинають палицю, але сама по собі заточка тексту під пошукові запити потрібна і не несе нічого поганого. Хоча є купа проектів (а-ля «портали»), яким потрібно якомога більше трафіку за всяку ціну. Вони з радістю використовують такі штуки. Але там сеошників за подібні витівки не вважають мудаком, бо це від нього і вимагається. Так що, іноді мудаковатість сеошники вимірюється мудаковатістью його керівництва.
Причина 5. ТОП як мірило успіху. Всі клієнти хочуть бути на першому місці в результатах пошукової видачі. Ну або в трійці-п'ятірці. Сеошник, само собою, не може цього на 100% гарантувати, тому що там вже хтось є (уявляєте?), І цей хтось може бути не дурніший. Але не спробуєш - не дізнаєшся. Сеошник береться за справу, терміни підтискають, бюджет обмежений. І ось один-два найдорожчих і конкурентних запити «не лізуть». Не вистачає часу, бюджету, тут ще й Google зі своїми Пінгвінами ... Самі розумієте, якщо сайт не буде в ТОПі, то сеошник однозначно мудак :)
Але сеошник, як будь-яка нормальна людина, не хоче бути мудаком, і його починає долати «темна стороння сили». І він починає використовувати сірі та інші нехороші методи, щоб якомога швидше загнати сайт в ТОП і виправдати своє добре ім'я. Ось тут проблеми не за горами.
Якщо мірилом успіху роботи сеошники залишатимуться тільки позиції в ТОПі, то все буде сумно ще дуже довго. Тому що є такий фактор, дуже важливий, на який вплинути не можна. Google називається. Йому все одно, який сайт в ТОПі, а який - ні. Тому виходить апдейт Google - і на ринку SEO настає паніка і хвилювання.
Мірилом успіху роботи оптимізатора повинні бути ROI, конверсія, гроші, реєстрації, скачування софта ... Що завгодно кінцеве, бізнесове, але не позиції.
Автору, наприклад, все одно, на яких позиціях в пошуковій видачі знаходиться сайт Smartme.com.ua (майстерність прихованої реклами: восени будуть нові хороші майстер-класи :). Йому важливо одне - щоб кожен канал приносив нових учасників на майстер-класи і конференції, і щоб це було ефективно - щоб він отримував більше грошей, ніж витрачав.
Якщо використовувати такий підхід у кожному проекті, то сеошник набагато рідше буде мудаком. Головне - правильно поставити запитання: «Як мені отримати 100 клієнтів в місяць з Інтернету/пошуку/Google?» - А не: «Як мені потрапити до Топ-3 за запитом «Єгипет»?»
Причина 6. Бан, фільтр і т.п. «Сеошник загнав мій сайт під фільтр, тому він мудак». Але давайте ще раз подивимося на процес пошукового просування сайту. У ньому беруть участь три сторони: сеошник, клієнт сеошники (однозначно Д'Артаньян, а не мудак!) І пошукова система (Google або Yandex). За дії третьої сторони - пошукової системи - відповідальність не несе ніхто. А часом ця третя сторона каламутить, що хоче.
Пам'ятається, в 2011 році - після одного з літніх апдейтів Google - за деякими запитами з добавкою «Київ» вилазили сайти з Харкова, на яких навіть цього слова не було. Поправили, правда, швидко, але все ж.
Тому не існує методів пошукового просування сайту, використовуючи які Ви 100% уникнете отримання штрафних санкцій від пошукових систем. Хороший приклад - оновлення Google Penguin. Посилання на сайт почали враховувати абсолютно по-іншому, ранжування зовсім змінилося. І ті сайти, які Google ще вчора «любив» і ставив у ТОП-1 тепер стали «нехорошими» і отримали фільтри. Сеошник не ворожка і не міг знати, що таке станеться. Але замовники чекають від сеошники саме навичок Ванди, а якщо їх немає, то він точно мудак. Тут варто сказати, що якщо сеошник примудрився загнати Ваш сайт саме в бан, то він, напевно, дійсно мудак.
Причина 7. Ціна. «Він забрав мої гроші і не зробив роботу. Він мене кинув. Мудак». Таке можна часто почути. Дуже часто в ціні криється пастка, яка змушує замовників думати, що всі сеошники - мудаки.
Замовник шукає виконавця. Звичайно ж, він вибирає когось дешевшого. А це виявляється студент другого курсу, який прочитав 3 поста на searchengines.ru. Студент готовий працювати практично за їжу, але зробити якісну роботу у нього не виходить. І ось через таких студентів замовники вважають всіх сеошників мудаками. В ціні також криється й інша цікава річ. Деякі сеошники (як автор, наприклад) пропонують клієнтам просування на постійних факторах - це коли на сайт ставляться не тимчасові посилання, а постійні. І після припинення роботи з SEO-компанією замовник не втрачає позиції.
Але це коштує на порядок дорожче. Очевидно, що покупка будь-якого об'єкта коштує більше його оренди (це автор зараз розкрив секрет). Клієнт не хоче платити більше і в результаті стає залежним від роботи сеошника, а коли припиняє з ним роботу, то втрачає більшість позицій і вважає, що сеошник - однозначно кинув.
Не знаю, чи вдалося автору розкрити всі причини, за якими замовники вважають сеошників мудаками, але, думаю, основну групу він виділив. І закінчив він на красивій цифрі «7».
(Джерело RU: rlrumk.livejournal.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting