Що допоможе зробити Internet TV більш доступним?
User Rating: / 1
PoorBest 
There are no translations available.

Інтернет-ТБСучасний телеглядач хоче мати доступ до різноманітного контенту з великої кількості джерел, а це вимагає підвищені вимоги до інтернет-доставки.
З появою гібридних технологій цілком логічно очікувати, що телевізійне мовлення буде настільки інтенсивно використовувати Інтернет, наскільки це дозволяє один ефірний канал. Але в Інтернету є ряд обмежень, які слід враховувати при розрахунку прибутку. Деякі з цих обмежень можна подолати за допомогою нових технологій.
Стрімінг може надати високу якість сервісу
За своєю суттю, Internet TV - це спосіб доставки потокового відеоконтенту на персональні комп'ютери, STB або internet-connected телевізори за допомогою інтернет-з'єднання. Internet Protocol Television або IPTV є явищем особливим, коли встановлюється постійне з'єднання з ТВ-передплатником за допомогою спеціальної лінії або каналу, який з'єднаний з телефонною системою центрального офісу. Проте в перспективі багато інтернет-глядачів зможуть отримати свій контент через своє інтернет-з'єднання. В такому випадку вони отримують OTT-відеосервіс, який використовує ту ж смугу пропускання, що і решта інтернет трафіку.
Таке спільне користування смугою пропускання впливає на якість сервісів Internet TV. Оскільки наземний канал має фіксовану смугу пропускання, то Internet TV сервіс повинен мати спільну смугу пропускання, як на локальному рівні (наприклад, в межах будинку користувача), а також на регіональному рівні (наприклад, з іншими передплатниками). Це означає, що смуга пропускання, доступна для ресивера, може постійно змінюватися в межах широкого діапазону, а передплатники мають можливість отримати різні рівні гарантованого сервісу. Зниження бітрейта до найменшого спільного знаменника призведе до поганої якості відео для всіх. Вирішення цієї проблеми пропонують нові технології.
Прогресивне завантаження і стрімінг
Найпростіший спосіб для доставки відео через Інтернет - це використання прогресивного завантаження, яке іноді називають «HTTP-стрімінг». Це просте пакетне завантаження відеофайлу в термінал користувача (наприклад, приєднаний до Інтернету телевізор, STB, персональний комп'ютер, і т.д.). Тимчасова копія файлу зберігається на пристрої користувача (зазвичай на жорсткому диску). Відтворення може початися після того, як більша частина файлу завантажена. Це означає, що завжди буде присутня значна затримка перед тим, як контент стане доступним для перегляду, що робить досить проблематичним запровадження в дію live-сервісу. Однак через те, що файли завантажуються з використанням протоколу TCP, можна бути на 100% впевненим, що кожен біт був переданий правильно.
При стрімінгу без збереження тимчасової копії (true streaming) встановлюється зв'язок між сервером і клієнтом при використанні набору інтернет-протоколів для доставки потоків, таких як Real Time Streaming Protocol (RTSP), Real Time Messaging Protocol (RTMP) і Microsoft Media Services (MMS) . Потокове з'єднання доставляє відеопотік з мінімальним буфферінгом (buffering), забезпечуючи презентацію вихідного контенту практично в реальному часі. В цьому відношенні, стрімінг має перевагу над прогресивним завантаженням, тому що забезпечує безперервну доставку. Але при цьому його недолік в тому, що не визначаються пошкоджені або відсутні пакети. В результаті цього можуть виникнути поточні труднощі з аудіо чи відео при перевантаженні мережі.
Адаптивне мовлення дозволяє автоматично регулювати бітрейт для каналів з різною смугою пропускання
Для забезпечення якісного сервісу, був розроблений стрімінг з адаптивним бітрейтом (АБР). Цей вид стрімінга дозволяє кожному пристрою визначати якість свого з'єднання, і потім використовувати ці дані для вибору потоку, закодованого найкраще, з декількох потоків різної якості. З боку сервера серія кодерів кодує набір з декількох потоків при різних бітрейтах. Ці потоки потім сортуються в сегменти або «порції даних». Клієнт АБР в глядацькому терміналі визначає смугу пропускання вхідного потоку «на ходу» і використовує ці дані поряд з моделлю, заснованій на можливостях комунікаційної програми (CPU) пристрою для вибору сегмента серед різних потоків.
Спеціальний файл опису (manifest file) передує першому сегменту, надаючи клієнтові список адрес URL, з яких можна отримати доступ до кожного сегменту. Як тільки отримано один сегмент, клієнт переходить до наступного сегменту в потоці. Або ж він може перескочити до паралельного сегменту в одному з інших потоків у разі, якщо змінюється смуга пропускання каналу, в тому числі, через перевантаження мережі. В принципі, кілька потоків можуть надати достатній ступінь структурованості, щоб глядач не помітив змін у якості зображення.
Слід звернути увагу на те, що АБР надає високу ефективність передачі даних, якщо використовується одноадресна передача (тобто, передача від одного адресанта до одного одержувача). Але АБР може також добре працювати зі сценаріями групової передачі (multicast) і розсіяної передачі (broadcast), залежно від того, наскільки хороший інтернет-канал. АБР має потенціал доставляти аудіо і відео на такому рівні, який ми очікуємо від лінійної передачі: низький рівень затримки, мінімальний час старту і однакову якість перегляду для всіх користувачів.
Кілька виробників розробили різні рішення для АБР стрімінга. Adobe HTTP Dynamic Streaming (HDS) використовує формат, названий F4F для доставки Flash відео через протоколи RTMP і HTTP. Адаптивний стрімінг Apple HTTP Live Streaming (HLS) був розроблений для iPhone і iPad і втілений з використанням транспортних потоків, закодованих за допомогою HTTP, H.264 і MPEF-2 з файлом опису, названим M3U8. Стрімінг Microsoft Internet Information Services (IIS) Smooth Streaming використовується в межах програмної платформи Silverlight в телефонах з ОС Windows 7 і втілює фрагментовану упаковку MP4 (fMP4) з кодеком H.264 для відеостискання.
Однак існує проблема інтероперабельності через різні протоколи і структури опису. Наявність безлічі АБР-систем означає, що різні пристрої або повинні вибирати, які системи підтримувати (це веде до обмежень сервісів), або повинні включати всі системи при збільшенні вартості. Ця ситуація стала належною мотивацією для багатьох компаній і експертів, щоб запропонувати одну, стандартну АБР-систему.
Динамічний адаптивний потік по HTTP (DASH) допоможе врятувати ситуацію
MPEG-DASH (Dynamic Adaptive Streaming over HTTP) - недавно стандартизований метод для визначення потокових сегментів і файлів опису для цілей адаптивного мовлення. Специфікація (ISO-IEC 23009-1) визначає Media Presentation Description (MPD). Цей опис формалізує потік (stream manifest), який включає таймінг сегмента, адреси URL і медіахарактеристики, такі, як здатність відео і бітрейти. Два типи контейнерів запропоновані тут у вигляді стандарту: MPEG-4 і MPEG-2 Transport Stream.
MPEG-DASH швидко впроваджується в існуючу інтернет-інфраструктуру, використовуючи широко-розповсюджений стандарт HTTP -серверів/кешей для масштабованої доставки.
Постачальники тепер пропонують інтегрований робочий процес і системи доставки, які підтримують АБР з безліччю вихідних форматів, протоколів і на безлічі пристроїв. При кодуванні час очікування може виявитися істотною проблемою для живих потоків. Тому MPEG-DASH включає профайл, оптимізований для живого кодування. З його допомогою можна досягти часу затримки в кілька секунд за допомогою кодування і миттєвої доставки коротких сегментів.
На додаток до доставки будь-якого мультимедійного контента, MPEG-DASH має широкий діапазон застосування, включаючи пряме мовлення, VOD, сервіс nPVR, врізку рекламних вставок і динамічний оновлення програм. MPEG-DASH також вирішує проблеми перенаправлення контенту на безліч пристроїв з великим діапазоном можливостей. В принципі, контрольований MPEG-DASH потік може бути одночасно спрямований на великі і малі екрани, може бути фіксованим або мобільним.
Інтернет стрімко стає кращим місцем для великих обсягів контенту
Колись ексклюзивна область ефірного мовлення, що надає високу якість зображення, стикається з проблемами потокових сервісів. Але нові технології та бізнес-моделі надають телерадіомовникам інструменти, здатні конкурувати з новими сервісними підприємствами. Ось, де на перше місце виходить дистрибуція контента.
(Джерело RU: broadcast.telekritika.ua)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting