10 смертних гріхів SEO та інтернет-маркетингу
User Rating: / 5
PoorBest 
Friday, 01 February 2013 19:45
There are no translations available.

Смертні гріхи SEO та інтернет-маркетингу

Інтернет-маркетинг можна сміливо порівняти з мінним полем - він настільки ж непередбачуваний і навіть небезпечний. На жаль, поки що не існує офіційного підручника, який зміг би навчити правильної стратегії і тактики в цій області.
Щоб з'ясувати, які інструменти та методики працюють, а які ні, фахівцям часто доводиться випробовувати все на собі і в результаті цих випробувань набивати гулі, отримуючи натомість безцінний досвід.
На цьому шляху проб і помилок маркетолога підстерігають небезпеки. Не будемо стверджувати, що при цьому будь-який прорахунок може стати фатальним, - деякі помилки можна виправити. Однак, як підказує досвід, краще не випробовувати свій бізнес на міцність і уникати тих помилок, які можна не робити. А для цього потрібно знати, якими можуть бути правильні на вигляд, але неправильними за результатом дії.
Ми зібрали в цьому пості десять фатальних помилок, які можуть виникнути в роботі інтернет-маркетологів і фахівців з SEO. Рекомендуємо пам'ятати про ці помилки і намагатися всіляко уникати їх.
1. Невміння зробити процес продажів легким
Багато інтернет-магазини не мають навіть форми для замовлення товару. У багатьох вона знаходиться в незрозумілому і важкодоступному місці. І потім ці люди скаржаться на те, що у них нічого не купують! Навіщо створювати перешкоди для покупця? Ваші покупці можуть робити безкоштовні дзвінки? Ви приймаєте кредитні картки? З Вами можна працювати 24 години на добу? Чи є можливість доставки товару додому? Чи можна проконсультуватися з менеджером і дізнатися у нього про товар детальніше? Чи актуальна база товару на сайті? Або через тиждень після замовлення Ви повідомляєте клієнту про те, що товару немає? У Вас не інтернет-магазин, і Ви спокійні? Тоді питання для Вас: чи легко знаходяться Ваші контакти на сайті? Чи зрозуміло, чим саме Ви займаєтесь? Чи зручно користувачеві на сайті?
Зробити процес продажів легким
Будьте фанатом поліпшення сервісу. Спрощуйте все, де клієнт може заплутатися або не знайти потрібної функції. Піклуйтеся про нерви своїх покупців. Не ускладнюйте форму реєстрації. Чи дійсно потрібно знати про покупця все аж до розміру ноги і коду під'їзду? Це відлякує. Ваше завдання продавати, а не лякати, адже так?
2. Небажання пробувати, тестувати і досліджувати.
Світові бренди витрачають на дослідження та тестування своїх сайтів тисячі доларів, а Ви покірливо довіряєтеся думці розробника і дизайнера? Досвід розробника безперечно важливий, але не розробник є Вашою цільовою аудиторією. Будьте реалістами, тестування - це постійний процес і постійна перевірка ефективності Ваших дій. Якщо у Вашому штаті не працює велика Ванга, то ви ніколи не будете знати, що дасть кращі результати. Найчастіше ринок купує зовсім не те, що Ви пропонуєте. Прагніть до максимальної віддачі від кожної гривні, витраченої на свій інтернет-маркетинг.
Пробувати, тестувати і досліджувати
Тестування покаже, де шукати найбільшу віддачу. Використовуйте A/B тестування, коли у випадковому порядку користувачі діляться на 2 групи, і їм пропонуються різні дизайни, різний функціонал і т.д. Користуйтеся Вебвізором, щоб відстежувати дії відвідувачів. Запитуйте своїх друзів і знайомих, що їм заважає користуватися сайтом. Отримуйте зворотний зв'язок.
3. Надлишок графічних, музичних та інших ефектів
Ви робите бізнес в Інтернеті, і найголовніша робота Вашого сайту - це продаж продукту або послуг. І потрібно уникати всього, що заважає цьому. Химерна графіка, прикольні java скрипти і плагіни, звукові файли, відео-звернення глави компанії на головній та інше приведуть до того, що Ваші відвідувачі від Вас підуть. Заради цього Ви витрачали гроші і час на SEO, контекстну рекламу, соціальні мережі, медійну та традиційну рекламу? Сумніваюся.
4. Відсутність стратегії наповнення сайту внутрішнім змістом
До того, як в минулому році Google оновила свій пошуковий алгоритм Panda, в результатах видачі домінували мікросайти, що складалися найчастіше з однієї сторінки. Причиною їх попадання в топ пошукової видачі була велика кількість зворотних посилань, які вели на ці «мікро» з інших ресурсів. При цьому на якість контенту Google не звертав увагу.
Однією з важливих змін, що відбулися в результаті поновлення алгоритму Panda, стало підвищення в результатах пошуку Google сайтів з великою кількістю унікального і якісного контенту. Тепер практично неможливо домогтися високого рейтингу для ключових слів, якщо сайт не відрізняється якісним змістом.
Ось критерії, за якими Google визначає якість контенту:
 • кількість і якість зовнішніх посилань на сторінку;
 • кількість і якість соціальних посилань на сторінку;
 • граматичні та орфографічні особливості сторінки (наявність помилок у тексті, що може свідчити про його «нелюдську» природу);
 • чергування різного форматування тексту на сторінці (напівжирний, курсив);
 • використання підзаголовків;
 • обсяг матеріалу;
 • витікаючі посилання зі сторінки.
При створенні контент-стратегії сайта прагніть зосередити зусилля на виробництві якісного контенту, який підвищував би цінність Вашого ресурсу (інформаційну, соціальну). Ось кілька способів реалізації цієї мети:
 • додайте інфографіку, яка прикрасить Ваш контент;
 • надайте рекомендації, засновані на особистому досвіді (Вашому і Ваших клієнтів);
 • розміщуйте дані, які не перебувають в широкому доступі і які важко знайти в інших джерелах.
Крадений 1001 раз контент, що може бути кращим? Чому багато хто думає, що за рахунок краденого контенту можна потрапити в ТОП і заробляти гроші? Чому їх не бентежить, що пошукові системи будуть опускати у видачі сайти з таким контентом. Адже відомо, далі ТОП-10 життя розвинена слабо, далі ТОП-30 у бізнес-сайтів життя немає. Немає грошей на копірайтера - пишіть самі.
5. Відсутність стратегії зовнішнього контенту
Стратегія побудови SEO-посилань має вирішальне значення для успіху інтернет-маркетингу:
 • зовнішні посилання є самим великоваговим фактором в алгоритмі ранжирування Google;
 • завдяки посиланнях на Вашу сторінку з авторитетних сайтів, в Ваш актив додається більше охоплення аудиторії, посилюється позитивне враження від Вашого бренду і забезпечується приплив реферального трафіку;
 • посилання можна порівняти з дорогами, які ведуть на Ваш сайт: чим більше посилань, тим більше шляхів, якими до Вас прийдуть потенційні клієнти і покупці.
Але при створенні зовнішніх посилань будьте обережні, особливо якщо Ви плануєте передоручити це завдання зовнішньому виконавцеві. Це справа вимагає глибокого знання алгоритмів пошукової системи. Створення штучних посилань, які здаються неприродними, може принести для Вашого сайту швидше шкоду, ніж користь.
6. Недобросовісна реклама та СПАМ
Помилкові ключові слова, чорне SEO, лже-банери, псевдо-реклама, відсутність посадочних сторінок і спам. Увага, питання: яка буде конверсія від нецільових відвідувачів сайту? Ви, правда, думаєте, що людина, що шукала килимок для свого ВАЗа, буде уважно вивчати Ваш сайт «Все для інтиму»? Ви впевнені, що він щось купить? Ви, правда, думаєте, що розсилка спам-повідомлень сприятиме процвітанню Вашого бізнесу? Ви впевнені, що непрочитані листи і забанені e-mail сприяють цьому?
Недобросовісна реклама та СПАМ
Хочете зруйнувати свою репутацію - використовуйте методи недобросовісної інтернет-реклами.
7. Нетерплячість
Інтернет-маркетинг може бути дуже схожий на фондовий ринок. З плином часу ROI почне підвищуватися, однак, якщо Ви зупинитеся занадто рано, Ваші результати можуть бути в остаточному підсумку навіть гіршими, ніж на початку кампанії.
Органічний пошуковий рейтинг (кількість переходів на сайт з пошукової видачі) має досить мінливий характер, тому компанії не повинні вважати інтернет-маркетинг короткостроковій тактикою. Це інвестиції на тривалий термін. Ви повинні бути готові до того, що не зможете побачити позитивний коефіцієнт окупності інвестицій протягом перших 3, 6 або навіть 12 місяців ... і це нормально, тому що інтернет-маркетинг - це довгострокові інвестиції.
8. Недостатній бюджет на кампанію (жадібність)
Давайте говорити прямо - не варто розкидатися грошима на всі боки, але і не потрібно намагатися добитися успіху за копійки. Ви не повинні проектувати свій сайт, використовуючи безкоштовний сервіс. Якщо Ви не в змозі витратити 15-20 доларів в рік на те, щоб розмістити своє дітище, яке приведе Вас до слави і успіху, то наскільки може бути серйозний Ваш бізнес? Що бачить Ваш покупець? Він бачить, що Ви фірма одноденка, а значить, ніяких гарантій бути не може.
Запам'ятайте, що немає нічого безкоштовного. Коли Ви отримуєте безкоштовний дисковий простір на чиємусь сервері, від Вас вимагається розміщення банера (-рів) на найкращих місцях сайту. З чисто ділової точки зору - дане дійство абсолютно нерозумне. Ваш сайт - це важливий бізнес-актив, і він повинен справляти гарне враження.
Часто власники бізнесу також спокушаються пропозиціями дешевих SEO-послуг, а результати виявляються марними. Якісна робота вимагає витрат.
На жаль, багато малобюджетні SEO-служб застрягли в епоху SEO, де ще не було Penguin. Вони переконують замовників у тому, що тактика низькоякісного спаму, як і раніше, працює. Гроші, нехай і не настільки великі, в кращому випадку просто будуть викинуті на вітер, в гіршому - будуть витрачені на шкоду і сайту і бізнесу в цілому.
Отже, на якій тактиці Вам слід зосередитися?
 • створюйте власний бренд, використовуючи гостьовий блогінг;
 • розробіть кампанію соціального медіа-маркетингу, щоб забезпечити соціальну присутність Вашого бренду;
 • створюйте і реалізуйте стратегії поліпшення якості контенту Вашого сайту, щоб залучити на нього зовнішні посилання.
9. Відсутність розподілу праці
Інтернет-маркетинг - занадто велика і складна сфера для управління однією людиною. Щоб все було зроблено правильно, Вам буде потрібно команда професіоналів, фахівців в одному або декількох напрямках. Звичайно, створення власної команди може бути справою надто накладною, тому багато компаній використовують послуги агентств з інтернет-маркетингу.
Наприклад, можна найняти позаштатних авторів і редактора для управління контентом блогу Вашої компанії. Також можна найняти фахівців з SММ для стабільного управління профілями компанії в соціальних мережах та підтриманні медіаканалів.
10. Впевненість у тому, що правильно зроблений і оптимізований сайт вирішить усі Ваші проблеми
Що б не говорили, але навіть найякісніший сайт з точки зору SEO, дизайну і юзабіліті і т.д. не вирішить усіх Ваших проблем і не принесе Вам багато грошей. Інтернет-маркетинг - це тільки 30% успіху. Решта 70% припадають на менеджмент компанії, на її співробітників і керівників. Якщо покупець залишає замовлення або дзвонить за вказаним номером і не отримує відповіді, то він напевно звернеться до Вашого конкурента. І принесе гроші саме йому.
(За матеріалами RU: lovim.net, freshit.net)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting