Удосконалена оптимізація сторінки сайту для електронної комерції
User Rating: / 10
PoorBest 
There are no translations available.

Оптимізація сторінки для електронної комерціїЩе в 2009 році (це було дійсно так давно!) Ренд написав пост під назвою Perfecting Keyword Targeting and On-Page Optimization, який є одним з найпопулярніших блогів на SEOmoz.
Досі, як і в 2009 році, ще багато посилаються на цей блог. Основні принципи змінилися не значно, але є деякі нові доповнення до інструментарію SEO, коли мова йде про оптимізацію сторінок. Сьогодні автор хоче зосередитися на тих нових доповненнях, які мають відношенню до вебсайтів електронної комерції.
Елементи сторінки з якими Ви повинні працювати
Автор зробив наступний макет для тестування, щоб показати всі елементи на сторінці продукту для eCommerce, які важливі для оптимізації сторінки:
Давайте більш детально зупинимося на кожному з цих елементів і подивимося, що можемо зробити, щоб скористатися ними і оптимізувати їх, починаючи з нових доповнень, які з’явились після поста Ренда. Автор прономерував розділи в макеті, але деякі розділи не мають номерів, бо їх не видно на сторінці, наприклад, опис META.
Відгуки покупців
Якщо Ви використовуєте вебсайт eCommerce і не збираєте відгуки клієнтів, то це серйозне упущення. Бо це не лише потужний зворотний зв'язок, який Вам потрібний для покращення свого бізнесу, а й дивовижне джерело унікального контенту. Більше того, це сильно масштабується для великих вебсайтів, а значить, Ви можете отримати багато контенту на різних сторінках.
Короткі рекомендації по збору та використанню відгуків клієнтів:
 • Побудуйте або придбайте систему для автоматичного відправлення електронної пошти клієнтам через кілька тижнів після покупки з проханням зробити відгук
 • Після базового придбання і намагання отримати повторну покупку, запропонуйте такі стимули, як знижку в обмін на відгук
 • Не «парьтесь» відносно публікації негативних відгуків: клієнти не дурні і можуть сказати, коли огляди занадто позитивні
Крім того, Вас може бентежити негативний вплив відсутності відгуків:
Подивіться, чи можна налаштувати відгуки в своїй системі так, щоб не показувати дане вікно для продуктів, які ще не мають відгуків. Встановіть такий поріг, щоб лише при отримані кількох відгуків вікно відгуків почало показуватися на сторінці продукту.
Додаткова перевага: мікродані
Також Ви повинні переконатися, що позначили ці відгуки відповідними мікроданими. Це дасть Google більше знати про контекстний зміст, а також дає Вам шанс збільшити кількість переходів за кліками з результатів пошуку, як ми бачимо на цьому прикладі:
Використання мікроформатів у відгуках весь час зростає, так що не буде аргументом, що Ви не виділяєте більше, якщо всі інші результати мають однаковий тип розмітки. Можна навіть стверджувати, що виділившись, Ви повинні забрати їх :)
Відео про продукт
Автор визнає, що це дуже складно для виконання, але одночасно він вважає це дуже корисним для сайтів електронної комерції. Є багато сайтів, що вже додали відео про продукт на свої сторінки, але вони не завжди роблять це самим оптимальним способом. Відмінним прикладом, як зробити це правильно є Zappos, який має зараз понад 50000 відео про продукцію.
Є кілька переваг з відео на сторінці продукту. Одна з них допомагає зробити Вашу сторінку продукту більш гідною посилання і змістовнішою. Відео хорошої якості, які демонструють випадки використання продуктів, також можуть допомогти конверсії (особливо високотехнологічної продукції), але автор, на жаль, не може надати докази.
Іншою додатковою перевагою, яку Ви бачили на скріншоті вище, як можуть виділятися Ваші результати пошуку на сторінках продуктів серед конкурентів. Автор бачив описи з магазинів eCommerce, які мають відео на сторінці, але які не мали правильного вкладення або маркування.
Безумовно, найкращою системою, яку знає автор, для впровадження і оптимізації відео належним чином, є Wistia, яку SEOmoz використовує для дошок щоп'ятниці. Ці хлопці мають потужну систему і постійно вдосконалюють її роботу додаванням нових функцій. SEOmoz використовував її при тестуванні сайту або «дистильовано» і отримував відео-фрагменти для показу дуже швидко.
Автор може розказати більше про використання відео, яке допомогає SEO, але Філ зробив великий пост, який охоплює майже все, що Вам потрібно знати. Він також зробив презентацію про відео SEO, і Ви можете її побачити, перегортаючи Slideshare.
Rel="next" (наступне), Rel="prev" (попереднє) і "view all" (дивитися все)
Одна з проблем, яка завжди спливає на великих сайтах eCommerce, полягає в тому, як ефективно боротися з нумерацією сторінок. Ви можете мати категорії продуктів, які містять тисячі продуктів, що охоплюють багато сторінок. Ви хочете переконатися, що всі ці продукти регулярно індексується і скануються, але в той же час Ви не хочете занадто розбивати рейтинг на багато сторінок або маєте надто велику вагу посилання.
Як повідомив Ренд в 2009 році, ми отримали додатковий спосіб обробки нумерації. Саме атрибути rel="next", rel="prev" і "view all". Ця розмітка допоможе Google краще зрозуміти нумерацію сторінок і передачу ваги посилання в ключових сторінках. Google надала хороші інструкції з використання цих атрибутів, які Ви можете поглянути.
Є кілька інших способів впоратися з нумерацією сторінок, які Адам Одетт пояснює дуже добре в Search Engine Land.
Розмітка мікроданих і Schema.org
Ще одним новим інструментом, який зараз доступний для нас, є використання мікроданих та підтримка лексики Schema.org в основних пошукових системах. Про це досить цікаво було заявлено в червні 2011 року, але насправді не виправдало очікувань і Google здавався досить повільним, надаючи їх підтримку в результатах пошуку. Проте, схоже, це змінилося, і ми бачимо все більше і більше прикладів того, як Google використовує ці дані сьогодні.
Повертаючись до eCommerce, можна назвати кілька типів розмітки, які доступні для використання на сторінці продукту, і документацію про які можете знайти тут. Ця документація містить детальну інформацію огляду розмітки, про яку автор говорив вище. Не всі властивості на даній сторінці мають відношення до Вас, але ось кілька порад про те, як це використати:
 • Виберіть тільки властивості, які мають відношення до атрибутів Вашого продукту
 • Знайдіть час для розробки інтеграції цих властивостей в шаблонні елементи на сторінці, щоб при додаванні нових продуктів, вони автоматично розмічалися
 • Додайте записи у Ваш пакет аналітики, після того, як Ви ці зміни внесли, щоб могли контролювати будь-які поліпшення
Q&А контент
Ще одна хороша можливість для сайтів електронної комерції - інтеграція змісту запитань і відповідей про характеристики продуктів. Як згадувалося вище, для вебсайтів електронної комерції завжди є проблема отримання унікального контенту на сторінках продукту для оцінки. Зміст питань і відповідей може допомогти вирішити цю проблему і дає Вам можливість отримати користувальницький контент на багатьох сторінках продукту.
Є декілька переваг інтеграції цього виду системи:
 • Масштабованість контенту, створеного користувачами і опублікованого на сторінках продуктів
 • Підвищення рейтингу за умови довгого хвоста питань з керованими ключовими словами, якщо їх зміст сканується
 • Можливе підвищення коефіцієнта конверсії, якщо клієнти будуть вирішуватися свої проблеми через відповіді
 • Можливість стимулювання бренду прихильниками і навіть внесення змін в деякі принципи, щоб допомогтися мотивації користувачів
Ось живий приклад з Jessops:
Автор особисто вважає, що є можливість з допомогою Quora, при бажанні, дослідити дане питання. Багато роздрібних торговців будуть шукати такий тип системи і Quora запропонує їм те, що допоможе досягти критичної маси необхідного змісту.
Кнопки соціального обміну
Автор трохи скептично відноситься до ідеї кнопок соціального обміну на сторінках продукту. Мета сторінки продукту - змусити когось купити, а не змусити їх «цвірінькати» на сторінки. Звичайно, ці соціальні сигнали можуть допомогти, але автор особисто не відволікав би людей від покупки своїх продуктів. На його думку, соціальний обмін слід заохочувати в різних точках в процесі покупки:
 • Після того, як в процесі покупки клієнти перейшли на сторінки «спасибі/підтвердження»
 • При подальшому Email і звичайному листуванні – «слідувати за нами на Twitter», «ми на Facebook» і т.д.
 • Після того, як відгук був опублікований - надати рецензенту можливість поділитися своїм відгуком
Існує альтернативне використання соціальних кнопок, які автор не бачив і не зміг ще перевірити клієнта на сайті. Але хотів би поділитися в будь-якому випадку. Він грунтується на коді, про який розповів Том Ентоні і який дозволяє виявити, що користувач увійшов в Twitter, Facebook чи Google+ в той час, як він переглядає Ваш сайт.
Якщо Ви можете використати код, створений Томом. і виявити, що користувач увійшов в Facebook, наприклад, то можна показати користувачеві спеціальне повідомлення. Це може бути що завгодно, але це повинно бути щось просте, типу заохочення, щоб він послався на Вашу сторінку в обмін на знижку. Ви не тільки отримуєте «лайк», але і збільшуєте шанси конверсії користувача після надання йому знижки.
Том швидко перевірив цю теорію на тестовому сайті, скріншот якого Ви можете побачити:
Ви можете розмістити тут будь-яке бажане повідомлення, щоб продемонструвати, що можна отримати, якщо вважаєте, що краще вивести невелике діалогове вікно, ніж просто поставити соціальні кнопки на сторінці тому, що це роблять всі.
Page Speed (швидкість завантаження сторінки)
Знову ж таки, це те, чому стали приділяти більше уваги за час після повідомлення в блозі Ренда. Швидкість завжди була важлива, але оптимізатори звернули на неї більшу увагу після того, як Google підтвердив, що вона є одним з факторів в алгоритмі, хоча і незначним.
Автор вважає, що сайти електронної комерції повинні дбати про свою швидкість через вплив на курс конверсії, а не на рейтинг. Користувач не буде висіти в очікуванні завантаження Ваших сторінок продуктів і є деякі чудові дослідження, які показали позитивний вплив на конверсію швидкого завантаження сторінки.
Суть в тому, що дбати про швидкість сайту для користувачів повинні Ви, а не SEO. Ось хороше керівництво по поліпшенню швидкості сайту, написане Крейгом.
Теги Open Graph
Ще одне нове, що Ви можете додати на сторінки eCommerce, - теги Open Graph (og). Ці позначки дозволяють бути значно більш обізнаним в тому, як Вашим контентом діляться на Facebook. Facebook є потужною платформою з великим потенціалом для трафіку і Ви повинні переконатися, що робите все можливе, щоб оптимізувати його і вказати, яким чином Ваш контент повинен бути розшарений.
Крім того, Вами або розробником досить легко їх налаштувати і запустити для використання. Теги сидять в заголовку, так що Вам потрібна гнучка CMS або хороший розробник, щоб налаштував ці доповнення для Вас. На сайті електронної комерції, ймовірно, з великою кількістю продуктів, розробнику треба так налаштувати теги, щоб вони масштабували всі Ваші продукти і використовували правильні елементи сторінки.
Ось ще кілька статей, які допоможуть з використанням та оптимізацією  тег Open Graph:
Параметри пошуку
В ідеалі, користувачі ніколи не повинні використовувати вікно пошуку на Вашому сайті, тому що вони зможуть знайти необхідний шлях за допомогою навігації. Але буває момент, коли цього не відбувається, і є користувачі, які просто вважають за краще шукати. Автор думає, що поле для пошуку на вебсайті eCommerce необхідне, і Ви повинні використовувати дані, які воно дає, щоб поліпшити свій сайт для клієнтів.
Ось деякі поради з використанню пошуку:
 • Переконайтеся, що Ви відстежуєте пошуки за допомогою CMS, або ця можливість є в Google Analytics
 • Стежте, чи багато людей, які шукають, а потім відразу йдуть з сайту - спробуйте зменшити їх кількість
 • Перевірте, чи насправді пошук повертає хороші результати
 • Переконайтеся, що функція пошуку і надалі працює, коли Ви намагаєтеся задати однину і множину даного слова - зокрема, для сайтів електронної комерції це важливо
 • Витягніть спеціальні пропозиції і знижки, пов'язані з ключовим словом, яке шукав користувач
 • Витягніть зображення продукту поруч в результатах пошуку - автору подобається, як це зробив Apple:
Чіткий заклик до дії
Необхідний для будь-якого вебсайту електронної комерції. Ваша кінцева мета - продати товар, тому Вам треба зробити заклик до дії як можна більш чітким. Переконайтеся, що Ви експериментуєте на своїх сторінках продукту для тестування і поліпшення конверсії. Багато магазинів електронної комерції занадто багато зосередилися на тому, щоб отримати більший трафік за допомогою SEO та PPC, в той час, як швидким способом отримати більше доходів є не отримання більшого трафіку, а за рахунок підвищення конверсії.
Навіть, якщо Ви не робите активно оптимізацію конверсії, Ви повинні, хоча б, вимірювати стільки даних завантажується з Вашого сайту, зокрема, Ваших сторінок продуктів, щоб, в кінцевому рахунку, визначити найбільш важливі сторінки вебсайту електронної комерції.
Інструменти, які можна використати для вимірювання та поліпшення заклику до дії:
Просто встановіть один або два з цих інструментів, налаштуйте їх і почніть збирати дані, і як тільки Ви почнете збір, то опинитесь в набагато кращому становищі, щоб почати піклуватися про них і встановити для них цільові показники.
Сигнали довіри
Ви просите людей ввести дані кредитної картки на Вашому сайті. Вони повинні бути впевнені, що Ви є справжньою компанією, і що їх особисті дані в безпеці. Ви можете підтвердити це на сторінці продукту і забезпечити це знову протягом всього процесу контролю. Це типи сигналів довіри, які Ви повинні намагатися включити у Ваші сторінки продукту:
Також переконайтеся, що посилання на сертифікати безпеки доступні, щоб користувачі могли піти і перевірити те, про що Ви говорите. Не забудьте регулярно перевіряти, що ці посилання все ще працюють - найгірша річ, коли ці посилання «биті» або закінчився їх термін!
Ланцюжок переходів
Вони недооцінені, на погляд автора, як з точки зору обслуговування клієнтів, так і SEO. Вони можуть бути відмінним способом допомогти клієнту орієнтуватися на сайті і по-справжньому допомогти Вашим внутрішнім посиланням.
На сайті eCommerce організувати ланцюжок переходів трохи складніше, тому, що часто є кілька способів дістатися до тієї ж сторінки продукту. Таким чином, потенціал пройденого шляху на сторінку продукту може виглядати по-різному, в залежності від категорій і підкатегорій, які Ви переглядаєте. Автор вважає, що вигода від надмірних фантазій не досить велика, щоб витрачати на них час. Тому він рекомендує використати один пройдений шлях і «приклеїти» його. Якщо Вас бентежить досвід користувача, то Ви можете зробити для користувача ієрархічний слід на основі куків. Але це не завжди варте часу на розробку, тому Ви повинні оцінити, наскільки це важливо для клієнтів.
Зображення
Чіткі, чисті, високоякісні зображення необхідні для будь-якого вебсайту eCommerce. Користувачам зацікавляться тим, що вони можуть бачити і часто будуть відкладати, якщо зображення дуже погане. Ось чудовий пост від Kissmetrics з деякими прикладами того, як оптимізувати зображення для конверсії.
Автор хотів би рекомендувати для сайту електронної комерції показ варіантів використання продукту, а не тільки сам продукт на певному фоні. Як би він не любив IKEA, але іноді не любить простоту їх зображень:
Автор вважав би за краще, щоб такі продукти були показані, як він може їх використовувати, коли їх купить, наприклад, в обстановці вітальні.
З точки зору чистого SEO, Ви хочете переконатися, що зробили основну оптимізацію зображення для захоплення трафіку з пошуку зображень Google, де це можливо. Ось кілька порад для цього:
 • Якщо можна, використовуйте описові файли, наприклад, дерев'яний-дубовий-стіл-12345.png замість 12345.png
 • Додати ALT-текст до всіх зображень продукту - це дуже легко зробити: ALT-текст такий самий, як і назва продукту, і може автоматично додаватися в CMS
 • Створити і відправити карту сайту для зображень в Google Webmaster Tools
META Title
Автор не повинен тут вдаватися в подробиці, наскільки це важливо. Варто мати на увазі, що для вебсайтів електронної комерції Ви створюєте META-назви потенційно тисяч сторінок продукту. Просто неможливо налаштувати кожну з них, так що Ви повинні мати авто-назви від Ваших розробників на основі шаблону, який Ви їм даєте. Для сторінок, продукту це, ймовірно, буде просто назва продукту, яка супроводжується коротким закликом до дії або USP (Unique Selling Proposition – унікальні пропозиції для продажу). Наприклад, щось на зразок "Безкоштовна доставка" може добре працювати для збільшення переходів через кліки з пошуку. Ключове, насправді, - спробувати уникнути маси дублікатів даних в META-назвах.
Корисна порада: сайт електронної комерції, як правило, має свого роду базу даних, яка буде мати різні атрибути (поля) для кожного з продуктів. Хороший розробник зможе використати ці поля для заповнення інших частин динамічної сторінки, наприклад, META-назви або опису. Майте це на увазі при написанні шаблонів META-даних і використовуйте ці поля, якщо вони доступні для Вас.
META Description
Незважаючи на те, що META опис мінімально впливає на рейтинг, Ви повинні оптимізувати його для збільшення переходів через кліки з результатів пошуку. Сайти електронної комерції перебувають в ідеальному положенні, щоб включати велику кількість інформації, закликів до дій і USPs в META описі. Як згадувалося вище, META опис може бути автоматично створений на основі шаблону, який Ви надаєте розробнику. Він може включати такі області бази даних, як категорії та підкатегорії.
Опис товару
У пост-Panda світі дуже важливо, щоб описи продуктів були унікальними. Приймаючи опис прямо від виробника або новинних каналів продукту, Ви взагалі не будете відрізнятися від сотень інших роздрібних торгівців, які продають той же товар. Витратьте час і ресурси, щоб зробити його унікальним і привабливим та переконайтеся, що Ви додали Ваші USPs - такі, як безкоштовна доставка і низькі ціни.
URL сторінки
Знову ж таки, це досить просто для SEO, але є одна ключова річ, яку варто пам'ятати, для сайтів електронної торгівлі. Ви не повинні включати свої категорії або підкатегорії в URL продукту, особливо, якщо є кілька способів, щоб знайти продукт, наприклад, якщо він знаходиться в більш, ніж одній категорії. Іначе, це може привести до дублювання сторінок продукту. Ви можете виправити це за допомогою тег rel="canonical", але це не зовсім ідеально.
Краща практика - просто використовувати найменування та код URL, наприклад, - www.example.com/product-name-12345. Додавання номера в URL-адреси, щоб захистити себе від дублювання найменувань, - зазвичай не проблема, але варто спробувати це передбачити.
Теги H1
Це спірно, наскільки теги H1 мають велике значення, і деякі дослідження з SEOmoz показали, що вони мають не сильний вплив на рейтинги. Проте автор відчуває, що за час, необхідний для їх оптимізації, це варто робити, і, звичайно, не збирається завдавати Вам біль. Також добре мати чисту розмітку сторінки, щоб якщо з якоїсь причини хтось переглядає сторінку з вимкненим CSS, то сторінка все ще має логічну структуру.
Для сторінки продукту eCommerce, автор рекомендує кодування Вашого шаблону сторінки так, щоб для сторінки назва продукту автоматично ставала тегом H1 за замовчуванням. Це має допомогти усунути дублюючі теги H1 на вебсайті і автоматично оптимізувати кожну сторінку публікації.
Номер телефону
Якщо Ви можете надати номер телефону, зробіть це. Не тільки, щоб допомогти в плані підтримки клієнтів, але і як ще один сигнал довіри. Якщо згадаємо, чого Panda намагався домогтися, то одне з питань було "чи довіряєте Ви цьому сайту за допомогою кредитної картки?" і один з факторів, який, безумовно, допомагає вселяти довіру, є телефонний номер.
Тут про чайові для сайтів eCommerce - якщо у Вас є група підтримки клієнтів. Стежте за своїми відмовами в процесі оформлення кошика замовлення, і якщо Ви захопили номер телефону клієнта, то потрібен деякий час, щоб передати телефон команді підтримки і подивитися, чи зможуть вони вияснити, що пішло не так. Це не тільки дає Вам шанс продати, але Ви можете також отримати відгуки про Ваш процес контролю і подивитися, які можуть бути бар'єри на шляху конверсії.
Інформація про компанію
Особливо актуально для компаній, націлених на місцеві ринки, і дає Google більше сигналів про Ваше місце розташування і може допомогти визначити рейтинг для необхідних ключових слів. Ви також можете використовувати кілька бітів розмітки Schema.org, щоб надати додатковий контекстний зміст. Також це ще один сигнал довіри для Google і користувачів, які переглядають сайт.
Висновки
Автор сподівається, що дав Вам достатньо, щоб працювати і спробувати поліпшити сторінки продукту для електронної комерції. Підводячи підсумок, ось ще кілька чудових статей про SEO для електронної комерції, багато з яких з цього списку Еверетт Сайзмор:
(Автор  Paddy Moogan, джерело EN: seomoz.org)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting