Сервіси SMS-розсилання - дієвий інструмент інтернет-бізнесу
User Rating: / 20
PoorBest 
There are no translations available.

СМС-розсиланняСистема обміну короткими текстовими повідомленнями  - Short Message Service – з’явилася ще на зорі розвитку мобільного зв’язку.
Після практичного повного відходу від пейджингового зв’язку зарекомендувала себе як альтернативна форма спілкування між абонентами мобільного зв’язку у всьому світі. Однак, як у будь-якого комерційного сервісу, у SMS є свої явні і неявні переваги і недоліки.
До числа перших з них відносяться відносна дешевизна послуги і підтримка її на всіх телефонах, будь-якого стандарту зв’язку. До других можна віднести незручності передачі оператором букв алфавіту – латинськими буквами можна передати до 160 символів в одному повідомленні, буквами кирилиці – до 70 символів (довгі повідомлення тарифікуються оператором як кілька). При цьому самі мобільні телефони підтримують довгі повідомлення, складені з кількох коротких, що не завжди можна сказати про операторів стільникового зв’язку (не завжди доходить остання частина SMS).
Для координування SMS використовується кодування, в будь-якому випадку текст складається тільки з символів латинського алфавіту. Так як максимальний об’єм SMS в відповідності зі стандартним складає 1120 біт, то можна порахувати максимальну кількість символів (1120 розділити на 7 і отримати 160). Як тільки в тексті з’явиться символ, наприклад кириличного алфавіту, кодування змінюється з 7-бітного на Unicode по 2 байти на символ. Максимальний об’єм тоді зменшується до 70 знаків (1120 ділиться на 16).
Інше питання стосується самого сервісу. Послуга передачі/прийому SMS не потребує в більшості випадків абонентської плати, але часто вартість передачі одного повідомлення співвідносна з 1 хв. голосового трафіка і, в принципі, в 160 символів нереально вмістити те, що можна сказати за хвилину розмови. Знову ж таки, якщо Ваш співрозмовник не може розмовляти або Ви передаєте інформацію, котра може бути спотворена розмовою, то кращим рішенням буде відправка повідомлення.
Як часто ми стикаємося з необхідністю масової розсилки SMS повідомлень своїм друзям, колегам, родичам тощо? Це можуть бути як запрошення, так і пропозиції, інформація для заліку або екзамену, службова інформація та ін. Але є одна проблема – на сьогодні по-перше більшістю операторів стільникового зв’язку не надано дійсно економних тарифів для розсилання повідомлень, по-друге, користуючись телефоном, часто досить незручно організувати масову розсилку, коли в кожному повідомленні повторюється деяка інформація. Таким чином виникає потреба у новому сервісі, який вже встиг за кілька років зарекомендувати себе на ринку – SMS-розсилання. Отже про можливість відправки SMS іншими способами окрім звичного, через телефон, я й розповім.
Останнім часом саме на розвиток SMS-послуг (курси валют, довідкова інформація, оплата послуг, розваги) і направлені зусилля операторів стільникового зв’язку. Одним з таких рішень є sms-підписка на доступ до певного роду інформації (наприклад, Приватбанк надає розсилання sms-повідомлень про стан вашого банківського рахунку на пластиковій картці), а іншим – відправка безкоштовних SMS через Інтернет. Я розгляну в даній статті весь спектр SMS-послуг, доступних на сьогодні на ринку.
SMS-розсилання – сукупність апаратно-програмних засобів для відправлення великої кількості коротких повідомлень на мобільні пристрої абонентів стільникових мереж.
На апаратно-програмному рівні SMS-розсилки діляться на онлайнові і такі, що встановлюються на комп’ютері користувача. В першому випадку робота з програмою здійснюється через web-інтерфейс (доступ можливий з будь-якого пристрою, підключеного до мережі Інтернет, з використанням персонального логіну/паролю, по аналогії з електронною поштою). У другому випадку для роботи з SMS-розсилкою необхідно спочатку скачати на свій комп’ютер файл із спеціальною програмою (робота з такою SMS-розсилкою можлива лише з комп’ютера, на якому стоїть програма). Відправка SMS-повідомлення реалізується через Інтернет юридичною особою (провайдером), який має відповідні дозволи і технічні можливості для відправки великої кількості SMS-повідомлень на SMS-центр мобільних операторів. В окремих випадках програми, що встановлюються на комп’ютер, в якості каналу передачі SMS-повідомлення використовують мобільний телефон або спеціалізований пристрій (термінал) в який вставляється SIM-карта.
Комерційне використання сервісу розсилання SMS-повідомлень
Ця стаття, звичайно, на для новачків інтернет-юзерів… Хоча новачкам не зайвим буде дізнатися про деякі нюанси інтернет-бізнесу та роботи з базами абонентів, клієнтів.
Найбільшою новиною для новачка буде те, що в будь якому бізнесі – будь то реальний магазин або сервіс, чи то бізнес у віртуальній сфері, саме головне – не товар, не реклама, не кількість покупців, не ціна або залишкова вартість… ні!
Саме головне й необхідне – це база клієнтів і постійний зв’язок з ними, в тому числі й зворотній зв’язок.
Маючи зв’язок з клієнтом, Ви завжди зможете повідомити йому про надходження нового товару, про нові акції, знижки, розпродажі, про те, що заказаний ними товар отриманий, про те, що для Вашого клієнта є вигідна пропозиція і т.д.
Якщо у Вас невеликий кіоск в тихому районі і Ваші основні покупці – Ваші ж сусіди, ясно, що Ви дуже легко можете повідомити їм про всі нові події, наприклад, що Ви привезли улюблене печиво тітки Зіни…smiley
А якщо ви зайняті бізнесом в мегаполісі? А якщо в Інтернеті? Якщо Ваші покупці або клієнти живуть нерідко за тисячі кілометрів від Вас? Що робити?
Покладатися на пошту в цьому випадку не можна – поки Ваші листи дійдуть до клієнтів, інформація вже зістариться. Ті ж акції, частіше за все, бувають короткостроковими – на кілька днів. А лист може і не встигнути…
Обдзвонювати всіх клієнтів по телефону – заняття трудомістке і невдячне.  І теж потребує надто багато витрат – потрібно  багато часу і потрібно наймати додатковий штат працівників, котрі будуть робити ці дзвінки.
І тут на допомого приходить мобільний зв’язок! Зараз практично у кожної людини є свій мобільний телефон, SMS-повідомлення дійдуть до Вашого клієнта за лічені секунди. Вам потрібно тільки мати спеціальну програму, що призначена для розсилки повідомлень по Вашій базі клієнтів, а також доступ до Інтернету.
Бізнес успішних компаній не стоїть на місці і завжди шукає нові шляхи й способи залучення нових клієнтів. Новим інструментом такого залучення стає послуга SMS-реклами, або масова розсилка SMS. Цей інструмент стає таким же природнім, як і звичайна медіа-реклама, тільки в рази ефективніша.
Чому SMS-реклама ефективніша інших видів залучення уваги?
Все дуже просто: SMS-розсилка приваблює більше клієнтів за менші гроші. Як же це відбувається? Ви можете порівняти наступні пункти з іншими типами звичайної реклами і самі відповісти на це питання:
 • Масова відправка SMS направлена на конкретні робочі номери мобільних телефонів, їх доставка гарантується, а значить, гарантується донесення інформації до вашого потенційного клієнта (практично немає користувачів, що не дочитують повідомлення до кінця, особливо якщо подача інформації зі сторони SMS-рекламодавця організована правильно).
 • SMS-розсилка одразу містить в собі контакти ваших магазинів, фронт-офісів, сайтів і т.д., а це значить, що прислана інформація на 100% готова саме привернути клієнта до Вас, а не просто дати йому інформацію, котру він не запам’ятає. Прийнята SMS реклама, що містить посилання на її привід, відкриє браузер телефону (а 90% телефонів-смартфонів, що сьогодні використовуються, дозволяють зробити це інтуїтивно), і Ваш майбутній клієнт – на Вашому сайті!
 • Цікаве повідомлення з SMS-розсилки отримувач навряд чи буде видаляти з пам’яті телефону, а це рівнозначно тому, що Ваша візитка завжди з ним! І в той момент, коли йому знадобиться щось з області Ваших пропозицій, він з набагато більшою ймовірністю скористається Вашими контактами, аніж буде шукати інші пропозиції, котрих немає зараз під рукою.
 • Такі приємні нововведення, як бренд-розсилка SMS (замість номеру відправника SMS містить ім’я компанії) або персоніфіковану SMS рекламу (відкритий доступ до імені і прізвища отримувача, дати народження і т.д.) дозволяє створювати абсолютно нові ходи (наприклад, SMS-маркетинг може здійснити акцію-подарунок або знижку по даті народження або іменинам і т.д.), що по новизні лишає позаду практично всі інші види реклами.
 • І саме приємне: масова розсилка SMS може поширюватись на будь-яку кількість користувачів – від сотень і до сотень тисяч, і Ви будете здивовані її вартістю! Кожен інформований клієнт обійдеться Вам в копійки, при цьому в високій мірі ймовірності він перетвориться спочатку в потенційного, а потім і в Вашого діючого клієнта.
На сьогодні існує ціла купа служб які реалізують дану послугу - найчастіше вони працюють через SMS шлюз по одній з наступних схем:
 • підключення по SMPP протоколу;
 • підключення по SOAP протоколу;
 • SQL під’єднання до бази даних провайдера.
Розглянемо декілька з популярних SMS сервісів, звівши деякі їх параметри в порівняльну таблицю:
Назва сервісу Перелік послуг Способи відправки Пропускна здатність, повідомлень/хв.
turbosms.ua
 • Розсилка SMS з сайту без встановлювання додаткового обладнання і програмного забезпечення;
 • Автоматизація розсилки SMS з вашого програмного забезпечення, наприклад з сайту, 1С або CRM системи за допомогою підключення до SMS-шлюзу;
 • Динамічний підпис відправника;
 • Автоматичне коригування формату номерів клієнтів при переносі в сервіс TurboSMS;
 • Можливість отримання on-line статистики про доставку до кожного номеру з можливістю експорту до EXCEL;
 • Планувальник відправки;
 • Можливість створення персоніфікованих повідомлень;
 • Організація SMS-акції на базі короткого номера 8668 за 15 хвилин. ;
 • Цілодобова клієнтська підтримка;
 • Надання бухгалтерських документів виключно заказаними листами;
 • Надання 10 безкоштовних тестових смс;
 • Висока захищеність баз даних клієнтів;
 • Протокол SMPP;
 • Протокол SOAP;
 • SQL під’єднання до бази даних провайдера;
 • Web-інтерфейс;
 • SMS-client;
 • Можливість інтеграції з АПЕК CRM Lite CRM.
2000
vipsms.net
 • Динамічний підпис відправника;
 • Можливість створення персоніфікованих повідомлень;
 • Контроль звітів про доставку кожної SMS розсилки;
 • Web-інтерфейс;
 • SMS-client;
500
prof-sms.com.ua
 • Масова розсилка SMS;
 • Безкоштовне користування динамічним альфа-іменем (кілька підписів відправника);
 • Можливість створення персоніфікованих повідомлень;
 • Планувальник відправки;
 • Формування списку імен відправника;
 • Контроль звітів про доставку кожної SMS розсилки;
 • Web-інтерфейс;
 • SMS-client;
1800
epochta.com.ua
 • Підтримка режиму довгих SMS повідомлень;
 • 3 безкоштовних тестових SMS;
 • Функція швидкої розсилки SMS «в 1 крок»;
 • Планувальник відправки;
 • Можливість відправка SMS частинами з заданим інтервалом часу;
 • Надання власного SMS-клієнту ePochta SMS 3.0 безкоштовно;
 • Можливість отримання звітів про доставку;
 • Інтеграція SMS розсилки у будь-який власний Web -інтерфес за допомогою API, що використовує підключення до шлюзу.
 • протокол SMPP;
 • протокол HTTP/HTTPS;
 • протокол email2sms;
 • Web –інтерфейс;
 • SMS-client;
1200
belinec.com
 • Динамічний підпис відправника;
 • Формування списку імен відправника;
 • Відправка персоніфікованих повідомлень;
 • Підтримка режиму довгих повідомлень;
 • Планувальник відправки;
 • Повний звіт по відправленню і доставці;
 • Онлайн поповнення рахунку;
 • Можливість оплати не за відправлені, а за доставлені повідомлення.
 • Web-інтерфейс;
 • SMS-client;
500
alphasms.com.ua
 • Можлива як одинична так і пакетна відправка;
 • Динамічний підпис відправника;
 • Формування списку імен відправника;
 • Готові АРІ для інтеграції з системою клієнта;
 • Детальні звіти про доставку повідомлень по розсилці або за певний проміжок часу;
 • Можливість передачі повідомлень через HTTPS;
 • Підтримка роботи з кількома SMS–каналами;
 • Відсутність абонентної плати і встановлених платежів;
 • Можливість створення персоніфікованих повідомлень
 • Можливість відправки довгих повідомлень
 • Функція flash-SMS;
 • Можливість прийому SMS.
 • Web-інтерфейс;
 • протокол АРI
 • SMS-Client;
 • Модуль відправки з 1С;
 • протокол email2sms;
 • Можливсість інтеграції зАПЕК CRM Lite CRM;
2000
Розглянувши ринок компаній, що надають послуги SMS-розсилок, дійшов до висновку, що існує дуже багато різноманітних схем цінових пропозицій, більшість з яких досить складні для розуміння. Тому проаналізувавши цінові пропозиції вирішив уніфікувати ціни і звести їх до таблиці відповідно до об’єму відправлених SMS.
Кількість SMS в місяць Вартість SMS, грн.
1 – 10 000 0.18
10 001 – 30 000 0.15
30 001 – 50 000 0.13
50 001 – 100 000 0.12
100 000 + договірна
Найчастіше, щоб відправити SMS з подібного сервісу необхідно виконати наступні кроки:
 1. Зареєструватися.
 2. Увійти в панель керування сервісом, ввівши логін та пароль.
 3. Придбати кредити, або поповнивши поточний рахунок будь-яким з доступних Інтернет-платежів.
 4. Ввести номери телефонів адресатів розсилки, Ваше повідомлення, зворотній номер телефону або назву компанії і вибрати час відправки SMS: моментально чи в будь-який зручний для Вас момент.
Приблизно так виглядає процедура відправки SMS на порталі belinec.com
 • Реєстрація.
 • Авторизація.
 • Інтерфейс для відправки SMS:
 • Створення вихідного підпису.
 • Введення тексту повідомлення.
 • Набір номеру мобільного оператора;
 • Попередній перегляд свого повідомлення:
Ретельніше підійшли до справи на epochta.com.ua: тут надають цілу купу додаткових сервісів:
 1. Швидке відправлення повідомлень.
 2. Адресна книга.
 3. Можливість планування розсилки на задану дату та час.
 4. Ведення списку відписаних від Вас повідомлень
 5. Розділ SMS-кампаній, що незавершені або очікують виконання.
 6. Детальний звіт про доставку повідомлення.
 7. Калькулятор для швидкого підрахунку вартості повідомлення/повідомлень.
 8. Розділ Біллінг для покупки SMS-кредитів.
На інших SMS-порталах подібні за призначенням інтерфейси, їх відрізняють лише різна функціональність, відповідно до надаваних послуг, та дизайн.
Звісно, звичайному юзеру не дуже хочеться платити свої кровні за розсилання SMS-повідомлень, та ще й через Інтернет, оскільки в нього є й так мобільний телефон і він може без зусиль підправляти з нього повідомлення. Проте злісне небажання платити за що-небудь, приводить користувача до пошуку альтернативних шляхів відправки SMS. Так з’явилася ціла купа безкоштовних сервісів, що дозволять безкоштовно відправити повідомлення, проте з обмеженнями в кількості.
Методи безкоштовного SMS-розсилання
Дані методи не вичерпуються відправкою повідомлень з використанням комп’ютера, так само може фігурувати і сам телефон (через GPRS), і КПК (через будь-який бездротовий зв’язок).
Метод перший: офіційні сайти операторів стільникового зв’язку
Найбільш простим є відправка повідомлень безпосередньо з сайтів оператора, заповнюючи певну форму відправки – номер абонента (причому він виключно відноситься до зони обслуговування), текст повідомлення (до 160 символів, причому не завжди підтримується кирилиця) і код зображення, для обмеження навантаження на сервер і ідентифікації користувача. Отже на телефон адресату приходить повідомлення, що містить текст відправника, а як номер виступає службовий номер оператора, але повністю відсутня інформація про відправника самого повідомлення (його ІР, час, номер телефону).
Так можна анонімно розсилати рекламу, перевіряти існування номера абонента і безкоштовно спілкуватись, що найважливіше.
Мінусом є, по-перше, в своїй більшості завантаженість сервера і запізнювання приходу повідомлень, по-друге, прив’язка до певного сайту оператора, по-третє, відсутність ідентифікації відправника.
Відправка sms абонентам  Київстар та Beeline доступна за посиланням kyivstar.ua/sms/, абонентам МТС - за посиланням mts.com.ua/rus/sendsms.php, а абонентам Life:) - за посиланням life.com.ua/sms.
Метод другий: розважальні портали
Метод мало чим відрізняється від вищеописаного, крім того що на порталах реалізований механізм відправки повідомлень від будь-якого адресата (тобто можна написати номер, котрий буде відображатися). Прикладом такого порталу є viewlink.ru (розділ freesms).
Метод третій: anonymmailer
Anonymmailer дозволяє відправляти з будь-якої адреси на будь-який телефон. При запуску програми, заповнюються поля «від кого:» (туди можна вписати що завгодно, наприклад my@mail.server, потім пишеться текст і заповнюється найголовніше поле – «кому:». Багато операторів стільникового зв’язку надають своїм клієнтам поштову скриньку типу «+38номерабонента@sms.оператор.ua» (наприклад, + This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ). Адресу пошти можна дізнатися у оператора. Отже приходить повідомлення виду: number: сервісний номер (звичайно 3-4-значний):

Від: my@mail.server;

message: текст повідомлення

Також можна налаштувати, щоб відправка йшла через проксі-сервер, що зовсім забезпечить анонімність.
Метод четвертий: mail agent
Mail agent – це програмний продукт порталу mail.ru, позиційований як альтернатива системі обміну миттєвими повідомленнями icq чи msn. В функції програми входить відправка sms абонентам мобільного зв’язку всього світу, причому безкоштовна. З обмежень варто відзначити відправку не більше одного повідомлення за хвилину. Програма «прив’язана» до системи mail.ru, тому будь-яку адресу пошти Ви не напишете – вона все одно буде реальною. Також, що явно не відзначено розробниками, в mail agent скорочена кількість знаків, підтримка омонімів («смайликів»). Версія програми також доступна для встановлення на смартфони під керуванням symbian os. До недоліків програми відносять споживання трафіка (особливо на смартфонах) і її привабливість для троянів та черв’яків.
Також на телефон абонента приходить повідомлення, що містить окрім тексту повідомлення, рекламу mail agent і адресу поштової скриньки, з котрої було відправлене повідомлення, що може представляти реальну загрозу безпеці відправника на предмет злому пошти. З інших особливостей варто відзначити можливість відповіді на повідомлення прямо в системі mail agent, шляхом відправки повідомлень на чотирьохзначний номер – і відправник буде бачити Ваше повідомлення, правда, така послуга вже платна – 0,25 центів за одне повідомлення на номер 2645 (mail agent).
Метод п’ятий: smart sms
Програма відправляє окрім повідомлень також рингтони і логотипи оператора. Налаштовується через шлюз (gate) сервера, котрий відповідає за відправку повідомлень (інформацію можна знайти в Інтернеті). Відправка працює як по протоколу tcp/ip, так і використовуючи проксі.
Метод шостий: web-пейджери
Web-пейджери, такі як icq, aol, msn, реалізують відправку повідомлень для користувачів, якщо в них вказаний номер їх мобільного телефону. Так, в icq-повідомлення можуть відправлятися на номер мобільного абонента, розділятися на 160 символів і без обмежень. В якості ідентифікатора буде виступати uin користувача і відображуване в клієнті його ім’я. Але слід звернути особливу увагу на те, що існують ще спам-боти, що відправляють рекламу через протоколи icq, msn, при цьому деякі повідомлення можуть містити вірусний код.
Автор Михайло Сущенко, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting