15 корисних команд Raspberry Pi, які повинен знати кожен користувач
User Rating: / 10
PoorBest 
There are no translations available.

Raspberry Pi - command linesЯкщо Ви використовуєте комп'ютер Raspberry Pi для свого проекту вихідного дня (можливо, медіа-центру або домашнього сервера), то маєте хороший шанс заощадити деякий час, використовуючи ці корисні інструкції командного рядка.
Raspberry Pi - command lines-1
Raspberry Pi: так, це Linux
Ви записали образ на свою картку SD і завантажили Raspberry Pi. Ви, напевно, використовуєте операційну систему Raspbian і оновлюєте та налаштовуєте її так, щоб вона відповідала Вашим вимогам. Те, що Ви, можливо, не зрозуміли, що, незважаючи на стиль Windows іконок на робочому столі, Raspbian є дистрибутивом Linux. Для Raspberry Pi доступні кілька операційних систем, переважна більшість з яких є Linux.
Замість того, щоб люди робили спроби отримати для використання Linux крадькома, Raspberry Pi покладається на ці операційні системи через їх відкритий вихідний код і універсальність.
І тому це досить добре!
Тепер, ймовірно, можна використовувати операційну систему Linux з графічним інтерфейсом користувача без використання командного рядка, але в командному рядку знаходиться більша частина реальної потужності.
Raspberry Pi - command lines-1a
Хочете мати владу над Вашим Raspberry Pi з Raspbian? Почніть з запуску LX Terminal.
Основи командного рядка Raspberry Pi
Ми не очікуємо, щоб Ви почнете з використання командного рядка, не знаючи, як він працює. По суті, це метод для видачі інструкцій комп'ютеру на виконання завдання. Реально це не все, що відрізняється від «вказати і натиснути», але Ви повинні використовувати текст.
Raspberry Pi - command lines-2
Коли Ви вперше отримали доступ до командного рядка, то побачите підказку pi@raspberrypi $ - щоразу, коли це відображається, Ви зможете вводити команди.
З GUI під управлінням мишею Ви можете легко перемикатися між каталогами і читати їх вміст. У командному рядку, Ви можете перевірити, який каталог переглядаєте, ввівши pwd (print working directory - роздрукувати робочий каталог). Використовуйте ls, щоб побачити вміст каталогу, а для зміни каталогу введіть cd. Наприклад, cd edward переключить на папку з назвою "Edward", тоді як cd.. завжди буде повертати фокус в батьківський каталог. Нові каталоги можна створити з mkdir newdir, де "newdir" буде міткою (назвою) каталогу. Ви також можете створити спадкоємність нових каталогів з mkdir –p /home/edward/newdir1/newdir2, де створюються і newdir1, і newdir2, але це працює лише з ключем –p.
Це основи всіх інтерфейсів командного рядка, і можуть бути легко засвоєні. Що Вам дійсно потрібно, так це корисні команди.
Відображення інформації про апаратне забезпечення
Raspberry Pi - command lines-3
На ПК з Windows або Mac, Ви можете легко знайти інформацію про обладнання, подивившись в System або About This Mac. Щоб дізнатися про обладнання Вашого Raspberry Pi, слід ввести наступне:
cat /proc/cpuinfo
На виході буде інформація про процесор пристрою. Наприклад, якщо Ви бачите BCM2708, то це означає, що чіп виготовлений Broadcom.
Різна інша інформація про апаратні засоби може бути знайдена шляхом запуску команди в каталозі proc:
  • cat /proc/meminfo відображає докладну інформацію про пам'ять Raspberry Pi
  • cat /proc/partitions показує розмір і кількість розділів на Вашій карті SD або HDD
  • cat /proc/version показує, яку версію Pi Ви використовуєте
Всі ці деталі можуть бути використані для оцінки того, на що Ваш Raspberry Pi здатний. Додаткова інформація може бути отримана за допомогою ряду команд vcgencmd, які можуть виявити такі речі, як температуру процесора (vcgencmd measure_temp). І це може бути життєво важливим, якщо турбуєтеся про повітряний потік навколо процесора.
Raspberry Pi - command lines-4
Інші технічні команди включають в себе free -o -h, щоб побачити, скільки вільної системної пам'яті доступно, в той час як vcgencmd get_mem arm && vcgencmd get_mem gpu покаже розподіл пам'яті між процесором і GPU, те, що може бути скоригована на екрані raspi-config (див. нижче).
Як і для файлової структури, команду ls можна використовувати до списку елементів, прикріплених до Вашого Raspberry Pi, особливо до USB-обладнання. Використовуйте lsusb, щоб відобразити список підключених пристроїв - Ви знайдете в цьому вирішальні значення для створення бездротової мережі, монтажу жорсткого диска або при установці будь-якого іншого обладнання USB, яке вимагає деякої конфігурації.
Raspberry Pi - command lines-5
До тих пір, поки елемент перерахований тут, Ви будете в змозі його налаштувати. Детальніше про пошук інформації про систему Raspberry Pi читайте в попередній статті.
Три важливі команди терміналу
Можливо, найбільш важливою інструкцією командного рядка є sudo. Це одне слово інструктує систему на основі Linux, наприклад, Raspbian, що наступна команда буде виконуватися з правами «суперкористувача», тобто на просунутому рівні доступу, аналогічно (але не те ж саме) адміністратору на комп'ютерах Windows.
Наприклад, sudo apt-get install synaptic завантажить і встановить менеджер пакетів synaptic (один з декількох методів встановлення програмного забезпечення на Raspberry Pi).
Raspberry Pi - command lines-6
Однією з найбільш поширених команд для користувачів Raspbian є sudo raspi-config. Вона відкриває екран для налаштування  операційної системи, яка була значно оновлена після того, як він був вперше випущений.
Коли Ви закінчите роботу в командному рядку Raspberry Pi і використовуєте Raspbian (дистрибутива), введіть startx, щоб повернутися в графічний інтерфейс, з управлінням мишею. Якщо, з іншого боку, Ви хочете зупинки роботу, використайте sudo shutdown –h now, щоб негайно почати зупинку системи і процес виключення.
Raspberry Pi - command lines-7
Ви можете перезапустити з sudo shutdown –r now. Час виключення може бути встановлений як інтервал, наприклад, 5 minutes, або годину доби, наприклад, 21:55:
sudo shutdown –h 21:55
Інформація командного рядка - це потужність
Для багатьох людей, доступ через командний рядок на будь-якій платформі лякає.
Корисні команди, перераховані тут, є спробою дати новачкові Raspberry Pi голий мінімум, щоб почати роботу з терміналом, невеликою сходинкою до успіху з проектом на Pi, з якого вони вирішили стартувати.
Якщо Ви новачок в Raspberry Pi, то не забудьте почитати інші статті нашого розділу про Raspberry Pi на сайті.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting