3 плати для автономного живлення Raspberry Pi 3
User Rating: / 21
PoorBest 
There are no translations available.

CH_LogoМікрокомп’ютер Raspberry Pi 3 (RPi) сьогодні широко використовується при конструюванні роботів, що вимагає автономного живлення. Розглянемо параметри готових плат, які забезпечують автономну роботу RPi.
Плата має стандарні розміри для Raspberry Pi, а каскадна конструкція економить простір і не зачіпає використання роз’ємів GPIO:
CH_1
CH_2
CH_3
Підтримується технологія швидкої зарядки струмом до до 2 A, при цьому одночасно можна заряджати і подавати живлення на Raspberry Pi:
CH_4
Чотири світлодіодні індикатори дозволяють відстежувати як поточний рівень ємності батареї, так і процес її заряду:
CH_5
CH_6
CH_7
Наведені дані дозволяють реалізувати 2 сценарії використання:
·    можете запрограмувати керування автоматичним резервним копіюванням даних при малій залишковій потужності акумулятора з наступним безпечним відключенням;
·    нагадування користувачеві про необхідність зарядки, коли рівень заряду батареї стане низьким.
Оскільки акумулятор легко від’єднується, то користувач може вибрати літій-іонний акумулятор більшої ємності (його напруга повинна залишатися рівною 3.7 В). На платі реалізована схема захисту для запобіганню перезарядки та значного розряджання акумулятора. Власне, маємо джерело живлення типу міні-ups з параметрами: максимум 5 В/2 A на виході і максимальні 5 В/2 A на вході. Детальніше можна почитати в raspberrypiwiki.
Ціна US $17.99 (близько 490 грн.)
Модуль живлення призначений спеціально для Raspberry Pi 3 Модель B і дозволяє, за словами розробників, роботу в автономному режимі до 9 годин. Плата має два USB-роз’єми: один подає живлення для Raspberry Pi, а другий можна використати, наприклад, для живлення вбудованого РК-дисплея:
HTB_1
HTB_2
Модуль має інтегровану мікросхему зарядного пристрою для літій-іонного акумулятора, мікросхему керування, а вага плати лише 80 г. Розміри плати відповідають розмірам оригінального RPi, що дозволяє легке її встановлення:
HTB_3
HTB_4
Технічні параметри:
·    Ємність батареї: 3800 мА/г
·    Максимальний струм розряду: 1.4 A
·    Вихідна напруга без навантаження: 5.1 В ± 0.1 В
·    Стандартні зарядні струм/напруга: 1.0 A/5.0 В
·    Напруга відсічки повного заряду літій-іонного акумулятора: 4.18 В-4.2 В
Ціна US $15.90 (близько 430 грн.)
Модуль живлення спеціально призначений для RPi, щоб використовувати їх в мобільних пристроях.
CH_A
Живлення здійснюється від двох літій-іонних акумуляторів 18650, що дозволяє підтримувати стабільні 5 В на RPi, використовуючи для пониження напруги модуль перетворювача DC-DC XL1509. 4-х світодіодний індикатор може показати залишок заряду за допомогою 4 рівнів. Для перемиканням між двома способами живлення чи для заміни батарей не треба вимикати RPi або живлення: порт мікро USB дозволяє легко переключати живлення через USB порт і від батареї. Вхідна напруга 7.4 В від двох батарей18650, на виході – 5 В/2 A.
CH_B
Примітки:
·    Модуль не може зарядити аккумулятор – для цього необхідно використовувати додатковий зарядний пристрій.
·    Величина заряду вказується лише тоді, коли напруга більша 7.4 В, бо безпечний діапазон застосування для 2-х послідовно увімкнених батарей 7.4 В-8.4 В. Напруга нижча, ніж 7.4 В, шкідлива для батарей.
Ціна US $16.96 (близько 460 грн.)
Звичайно, можна реалізувати автономне живлення й іншим способом, наприклад, використавши акумулятори 18650, понижуючий перетворювач напруги та схеми захисту заряду/розряду/короткого замикання.
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting