Як передати відеопотік з камери Raspberry Pi на планшет чи смартфон за допомогою VLC
User Rating: / 3
PoorBest 
There are no translations available.

VLC Raspberry PiЯкщо Ви встановите VLC на Pi, то зможете передавати відео з Pi, а потім переглядати цей потік за допомогою іншого віддаленого пристрою. Автор вважає, що всі програми, які можуть переглядати потік .h264, будуть працювати.
Низькі частота кадрів і дозвіл відео - основні ключі
Багато планшетників просто не можуть впоратися з потоком кадрів 1080 пікселів (p) 30 кадрів в секунду (fps), які може забезпечити Pi. Автор намагався приймати 720p 30fps і 25fps, але не вийшло. 720p (1280 х 720) майже працює, але картинка розпадалася.
Nexus чудово справляється з 640 х 360 @ 25fps. Також добре працює він і при 800 х 450 @ 25fps, якщо не занадто далеко від маршрутизатора. 900 х 506, здається, масимум, з яким він може впоратися. Як не дивно, автор думає, що це обмеження Nexus, а не Pi. Pi може забезпечити бездротову передачу відео на ноутбук при більш високому дозволі (720p @ 25fps) без розпаду картинки.
ОК, так як це реально зробити?
Вам потрібно встановити VLC на обох пристроях. Щоб встановити VLC на Pi:
sudo apt-get update
sudo apt-get install vlc
y
Більш детально про VLC можна почитати на сайті VideoLan.
VLC-AndroidНа Nexus, або іншому android-пристрої, перейдіть на Google Play і встановіть VLC for Android Beta. Не хвилюйтеся про бета попередження – версія чудово працює.
Запуск потокового відео
Використання RTSP
Найбільш надійним методом потокового відео є, здається, RTSP і, щоб запустити, введіть в командному рядку:
raspivid -o - -t 9999999 -w 640 -h 360 -fps 25|cvlc -vvv stream:///dev/stdin --sout '#rtp{sdp=rtsp://:8554/}' :demux=h264
В цьому випадку відео з камери передається як потік з порту 8554 Вашого Raspberry Pi.
99999 - тривалість часу в мілісекундах, тобто потік буде працювати протягом 99,9 секунди. Ви можете змінити це значення на те, яке Вам подобається. Якщо зміните його на 0 (нуль), то потік продовжиться на невизначений термін - треба буде натиснути CTRL+C, щоб убити його в будь-який момент.
Знайте, що Ви отримаєте багато налагоджувальних повідомлень на екрані консолі (кілька екранів). Це те, що відбувається, коли все працює. Ігноруйте їх.
Для вибору підтримуваних параметрів для даного мобільного пристрою можна скористатися таблицею:
VLC-Video
Крім того, зверніть увагу, що потокове закінчується в кінці 99 999 мс періоду часу і Вам доведеться перервати процес з CTRL+C, щоб повернутися під контроль Вашої консолі.
Відео можна побачити на віддаленому пристрої, запустивши VLC і відкривши Network Stream за адресою rtsp://<IPofRaspberryPi>:8554/
Якщо Ви не знаєте IP-адреси Pi, введіть в консолі ifconfig і повинні бути в змозі побачити свою IP-адресу. Як альтернативу, можете використати чудовий безкоштовний інструмент Fing- Network Tools, який сканує Вашу мережу і показує IP-адреси всіх пристроїв, що під'єднані. Find-Networt-Tools
Після того, як Ви це зробили, повинні побачити вихідний потік камери на екрані Вашого Nexus (за умови, що Ви не витратили вже понад 99,9 секунд на введення URL - використовуйте «копіювати і вставити», щоб зробити це швидко і легко).
Після того, як все запрацює, можете почати експериментувати, щоб змінити ширину, висоту і частоту кадрів через параметри (-w 640 -h 360 -fps 25), щоб побачити, наскільки Ваш Nexus і мережа можуть впоратися. Тут буде залежати, наскільки Ви далеко від маршрутизатора.
Потік через HTTP
RTSP добре працює в локальній мережі, але може бути важко виставити дозвіл маршрутизатору для потокового мовлення через Інтернет. Для цього VLC можна налаштувати на потік через HTTP, що, здається, використовуватиме трохи більше ресурсів процесора на Raspberry Pi і можуть бути пропущені кадри, проте використовується тільки один порт і цей порт може легко бути перенаправлений через більшість стандартних маршрутизаторів.
Команда для даної конфігурації:
raspivid -o - -t 9999999 -w 640 -h 360 -fps 25|cvlc -vvv stream:///dev/stdin --sout '#standard{access=http,mux=ts,dst=:8554}' :demux=h264
Знову, відео можна подивитися за допомогою VLC і відкриття Network Stream з адресою http://<IPofRaspberryPi>:8554/
Використання HLS
Останнім способом потокового відео є використання HLS (HTTP Live Streaming). Це, мабуть, дозволить відео, яке легко передається на пристрої iOS. Для запуску цього способу треба встановити на Raspberry Pi веб-сервер. Популярним вибором буде Apache, який можна встановити за допомогою:
sudo apt-get install apache
Файли, які потім будуть потрібні, зберігаються в /var/www. Для налаштування VLC для генерації HLS-потоку можете запустити:
raspivid -o -  -w 920 -h 540 -t 9999999 |  vlc -v -I "dummy" stream:///dev/stdin  :sout="#std{access=livehttp{seglen=10,delsegs=true,numsegs=5, index=/var/www/streaming/stream.m3u8, index-url=http://<IPofRaspberryPi>/streaming/stream-########.ts}, mux=ts{use-key-frames}, dst=/var/www/streaming/stream-########.ts}" :demux=h264
Нагадуємо, що треба встановити правильну IP-адресу Вашого Raspberry Pi.
Знову ж, відео може бути відтворене за допомогою VLC, відкривши Network Stream:
http://<IPofRaspberryPi>/streaming/stream.m3u8
Звертаємо Вашу увагу, що HLS може забрати всю потужність CPU на Raspberry Pi
Якщо направляєте камеру через вікно...
... то можете відключити червоний світлодіод, щоб позбутися його відображення в склі. Просто додайте рядок:
disable_camera_led=1
в свій файл config.txt:
sudo nano /boot/config.txt
CTRL+o
ENTER
CTRL+X
Потім:
sudo reboot
і коли Pi знову завантажиться, індикатор камери буде відключений. Ви можете змінити його назад або шляхом коментування доданого рядка або зміни параметра в ньому на 0.
(За матеріалами EN: raspi.tv)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting