Освоюємо текстовий редактор Nano на Raspberry Pi
User Rating: / 5
PoorBest 
There are no translations available.

редактор nanoРутинної частиною управління системою Raspberry Pi, як і інших ОС на основі Linux, є редагування текстових файлів. Багато різних служб та адміністративних параметрів налаштовуються за допомогою текстових файлів.
Від установки IP-адреси для конфігурування таких сервісів, як Samba, майже завжди необхідне налаштування файлу конфігурації.
Є багато різних редакторів тексту, доступних на Linux, найбільш популярними з яких є nano, vi і emacs. Кожен з них має свої сильні і свої слабкі сторони. Emacs є потужним редактором з крутою кривою навчання. Vi (або vim, VI-клон з різними поліпшеннями) є на майже кожному Linux і на інсталяціях Unix-типу (в тому числі, FreeBSD і Solaris), часто, коли ніякі інші редактори не встановлені. Проте, Vi не є інтуїтивно зрозумілим, поки не вивчите деякі з основних ідей, що лежать в його побудові. Vi не поводиться як "нормальний" текстовий редактор. Наприклад, щоб вставити текст, Ви повинні спочатку натиснути 'i' і так далі. Nano - це простий текстовий редактор, який працює так, як і слід було очікувати. Без особливої підготовки Ви можете редагувати прості файли і зберегти їх. Він має цілий ряд різних функцій редагування, включаючи пошук і вирізати/вставити.
Щоб змінити існуючий файл або створити новий, запустіть nano і вкажіть ім'я файлу як перший параметр:
nano filetoedit.txt
Усередині nano основних можливостей дуже багато, як і можна було очікувати. Введіть текст, щоб вставити його в файл, натисніть клавішу ENTER, щоб отримати новий рядок, використовуйте Backspace для видалення тексту і переміщуйтеся за допомогою клавіш курсору.
редактор nano-1
Щоб зберегти зміни та вийти, натисніть клавішу Control (CTRL) разом з клавішею X (тобто, CTRL+X). Вам буде запропоновано, якщо хочете, зберегти змінений буфер. Натисніть клавішу Y. Вам буде запропоновано підтвердити ім'я файлу. Якщо Ви хочете виконати " Зберегти як", то повинні ввести нове ім'я, або натисніть клавішу ENTER, щоб прийняти поточне ім'я файлу.
редактор nano-2
При редагуванні файлу Ви можете зберегти його на диск і продовжити редагування, натиснувши CTRL+O. Як і CTRL+X, Ви можете виконати "Зберегти як", ввівши нове ім'я, або натиснути Enter, щоб прийняти поточне ім'я файлу.
Щоб знайти в поточному файлі, натисніть CTRL+W, введіть бажаний текст і натисніть ENTER. Щоб побачити наступне входження цього тексту натисніть ALT+W. Якщо Ви хочете виконати пошук і заміну, натисніть ALT+R, введіть текст, щоб знайти, і натисніть клавішу ENTER. Тепер введіть текст для заміни і натисніть ENTER ще раз. Після цього у Вас буде можливість замінити всі входження тексту (натисніть A) або просто замінити поточне входження (натисніть Y). Ви можете використовувати CTRL+C в будь-який час, щоб скасувати пошук і заміни.
редактор nano-3
Щоб перемістити рядок з одного місця у файлі на інше (тобто вирізати і вставити), натисніть клавіші CTRL+K, щоб вирізати рядок. Перемістіть курсор, а потім натисніть Ctrl+U, щоб вставити рядок. Якщо Ви хочете перемістити кілька рядків, натискайте CTRL+K стільки, поки всі рядки, які бажаєте, будуть вирізані. Перемістіть курсор, а потім натисніть Ctrl+U, щоб вставити всі рядки, які вирізали.
Процедура для копіювання і вставки однакова з вирізанням, але Ви використовуєте ALT+6, щоб скопіювати рядки, а потім CTRL+U, щоб вставити їх.
Щоб перейти до першої рядку файлу, натисніть ALT+\, а щоб перейти до останнього рядка, натисніть ALT+/. Щоб перейти до певного рядка, натисніть CTRL+_, а потім введіть потрібний номер рядка, а далі ENTER.
Висновки
Ось короткий огляд найбільш корисних операцій.
  • CTRL+X – Зберегти і вийти
  • CTRL+O – Зберегти файл
  • CTRL+W, ALT+W – Знайти і повторити пошук
  • ALT+R – Знайти і замінити
  • CTRL+K, CTRL+U – Вирізати і вставити
  • ALT+6, CTRL+U – Копіювати і вставити
  • ALT+\, ALT+/ – Наверх і вниз файлу
  • CTRL+_ – Перехід до певного рядка
Nano також має вбудовану сторінку допомоги, до якої можна отримати доступ, натиснувши CTRL+G або F1. Якщо Ви не можете згадати комбінацію клавіш, необхідну для будь-якої конкретної операції, то сторінка допомогу надасть Вам необхідну інформацію.
(Джерело EN: maketecheasier.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting