Налаштування VNC на Raspberry Pi
User Rating: / 11
PoorBest 
There are no translations available.

VNC-Raspberry PiХоча Raspberry Pi можна підключити до телевізора або монітора через HDMI або DVI, є моменти, коли бажано працювати з Raspberry Pi "без голови" (без монітора).
При «безголовій» установці, Ви можете підключитися до Вашого Raspberry через SSH, але якщо Ви хочете мати повний робочий стіл, то буде потрібно для підключення використати протокол віддаленого робочого столу. Найпростіше налаштувати VNC на Raspberry Pi. VNC (Virtual Network Computing) являє собою графічний протокол робочого столу, який дозволяє отримати доступ до повного робочого столу Raspberry Pi з іншого комп'ютера. Зазвичай, Ви зможете запустити клієнта VNC на ПК під управлінням Windows, OS X або Linux і отримати доступ до робочого столу Pi через мережу.
Першим кроком є установка сервера VNC на Raspberry Pi. Щоб зробити це, виконайте наступну команду для встановлення TightVNC - легкої і з відкритим вихідним кодом реалізації системи VNC:
sudo apt-get install tightvncserver
Тепер, коли сервер був встановлений, він повинен бути запущений для генерації віддаленого сеансу. Сервер не запускається за замовчуванням, однак, може бути запущений вручну таким чином:
vncserver -geometry 1024x728 -depth 24
Де -geometry встановлює дозвіл віддаленого робочого столу, в даному випадку 1024 x 768, а -depth задає глибину кольору, в даному випадку 24 біт. Перший раз, коли Ви запускаєте сервер VNC, Вам буде запропоновано ввести пароль віддаленого доступу. Це пароль, який необхідно вводити, коли будете намагатися віддалено підключитися до робочого столу. На цей пароль не варто покладатися як на єдиний засіб, щоб зупинити загальний доступ до віддаленого робочого столу, але для приватної домашньої або офісної мережі він повинен бути достатнім для обмеження доступу до інтерфейсу користувача Pi. Ви можете змінити пароль в будь-який час за допомогою інструменту vncpasswd.
VNC-Raspberry-Pi-1
У рамках виходу з сервера, запуск vncserver буде повідомляти про кількість віртуальних екранів, які він створив. Під X (основної системи для багатьох віконних середовищ Linux), Ви можете мати кілька дисплеїв з фізичної за замовчуванням робочого столу :0. Цей vncserver, швидше за все, створить дисплей :1, до якого можна отримати доступ від клієнта VNC на порту 5901. Порт 5902 використовується для дистанційного віртуального робочого столу :2 і так далі. Ви можете змусити сервер VNC створити сеанс на певний дисплей, вказавши номер в якості першого параметра:
vncserver :1 -geometry 1024x728 -depth 24
Ви можете знищити віддалений робочий стіл у будь-який час за допомогою:
vncserver -kill :1
Де :1 це номер робочого столу.
Клієнти VNC
Є багато клієнтів VNC (часто названих VNC viewers) для Windows, OS X і Linux. Ви можете отримати переглядача для Windows з сайту TightVNC, а для Linux Ви можете встановити його з репозиторію Вашого дистрибутива. Для використання Ubuntu:
sudo apt-get install vncviewer
Для підключення до Raspberry Pi, запустіть переглядач VNC:
vncviewer 192.168.1.4:1
Де 192.168.1.4 є адреса Raspberry Pi і :1 - номер робочого столу.
Запуск VNC-сервера при завантаженні
Можна отримати сервер VNC, який буде стартувати при завантаженні Raspberry Pi, створивши спеціальний скрипт ініціалізації. Створіть файл з назвою vncserver у Вашому домашньому каталозі з наступним кодом оболонки:
#!/bin/sh
### BEGIN INIT INFO
# Provides:          VNC
# Required-Start:    $local_fs
# Required-Stop:
# Default-Start:     2 3 4 5
# Default-Stop:      0 1 6
# Short-Description: Start or stop the VNC server
### END INIT INFO
 
PATH=/sbin:/usr/sbin:/bin:/usr/bin
 
eval cd ~pi
 
case "$1" in
  start)
        su pi -c "/usr/bin/vncserver :1 -geometry 1024x728 -depth 24"
        echo "Started VNC server."
        ;;
  stop)
        su pi -c "/usr/bin/vncserver -kill :1"
        echo "Stopped VNC server."
        ;;
  *)
        echo "Usage: vncserver [start|stop]" >&2
        exit 3
        ;;
esac
 
:
Тепер виконайте наступні команди, щоб змінити власника файлу на root, скопіюйте його в каталог init.d і встановіть скрипт:
sudo mv vncserver /etc/init.d/
sudo chown root:root /etc/init.d/vncserver
sudo chmod 755 /etc/init.d/vncserver
sudo update-rc.d vncserver defaults
Тепер перезавантажте комп'ютер і перевірте, що сервер VNC був запущений автоматично. Є кілька речей, на які Ви повинні звернути увагу в цьому сценарії. Спочатку це передбачає, що Ви використовуєте користувача за замовчуванням pi а по-друге, він буде працювати тільки, якщо Ви вже встановили пароль, використовуючи vncpasswd або Ви хоча б один раз запустити сервер VNC вручну.
Висновки
Тепер, коли встановлено сервер VNC, Ви можете отримати доступ до повного робочого столу через мережу за допомогою клієнта VNC. Навіть якщо Ваш Raspberry Pi підключений до телевізора або монітора, це відмінний спосіб, щоб включити віддалене адміністрування пристрою. Якщо Вам коли-небудь знадобиться зупинити сервер VNC, то можете скористатися наступною командою:
sudo service vncserver stop
Він також може бути запущений знову шляхом заміни параметра stop на параметр start в наведеній команді.
(Джерело EN: maketecheasier.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting