Запустіть свою власну радіостанцію з Raspberry Pi
User Rating: / 16
PoorBest 
There are no translations available.

FM-radio-Raspberry PiRaspberry Pi використовується для різних чудових проектів. Ви навіть можете використати цей маленький прилад як передавач FM і зробити це без особливих труднощів.
Учасник Code Club pihack написав програму, яка використовує апаратні можливості Raspberry Pi з генерації розширеного спектру тактових сигналів, щоб замість них отримати вихідні сигнали FM-радіо.
Передумови
Ось трохи передумов. Крім звичних аудіо, Ethernet, HDMI, і USB-портів на Raspberry Pi, пристрій також має інтерфейси, які призначені для підключення безпосередньо до інших чіпів і модулів.
Це "порти" загального призначення для введення/виводу (General Purpose Input/Output - GPIO), які мають 26 контактів (розташовані в 2×13 ряди), які Ви бачите на платі. Ці інтерфейси не підключені, щоб відразу працювати, але ними може управляти за допомогою програмного забезпечення.
Для передачі напрочуд потужного сигналу FM, все, що Вам потрібно, це прикріпити провід до 4-го контакту GPIO. Навіть без проводу FM-сигнал трансляції з Raspberry Pi буде підхоплений довколишніми FM-приймачами.
FM-radio-Raspberry Pi-1
Застереження: Закони для мовлення FM-сигналів варіюються від країни до країни. Будь ласка, ознайомтеся з місцевими правилами, перш ніж намагатися повторити цей проект.
Отримати, встановити, запустити
Подайте живлення на Pi і перейдіть до командного рядка через SSH або безпосередньо ввійшовши в пристрій.
Тепер ми захопимо код, написаний на Code Club hackfest, і витягнемо його:
mkdir ~/pifm
cd pifm
wget http://omattos.com/pifm.tar.gz
tar zxvf pifm.tar.gz
Каталог в даний час містить шість файлів. Дивно, що все є на них. Тепер Ви можете транслювати доданий файл "sound.wav":
sudo ./pifm sound.wav 102.3
Тепер візьміть приймач FM, встановіть його на FM 102,3 і Ви почуєте музику на тему Star Wars. Ви насправді можете змінити частоту мовлення на будь-яку в проміжку між 88 МГц і 108 МГц шляхом простого додавання частоти каналу в кінці команди.
FM-radio-Raspberry Pi-2
Трансляція пісень
Ви також можете програвати й інші аудіо-файли, але вони повинні бути 16-бітні 22050 Гц моно і тільки у форматі WAV. Це може бути схоже на реальне обмеження, але в дійсності це не так. Все, що Вам потрібно, це аудіо редактор SoX звукового обміну, який буде обробляти Ваш MP3-файл, на льоту перетворюючи його в файл WAV.
Встановіть звуковий редактор і його залежності за допомогою:
sudo apt-get install sox libsox-fmt-all
Коли це буде зроблено, введіть наступну команду, замінивши "SomeSong.mp3" на ім'я MP3-файлу, який Ви хочете програвати:
sox -t mp3 SomeSong.mp3 -t wav -r 22050 -c 1 - | sudo ./pifm - 102.3
Перша частина команди переводить MP3-файл в WAV-файл, змінює його частоту дискретизації аудіо на 22050 і мікшує трек в моно. Перетворений трек потім відправляється на стандартний вихід, який позначається знаком дефіс (-) , а потім по трубах (|) в стандартний потік введення команди pifm.
Єдина відмінність в команді pifm у наведеному вище прикладі, що замість вказівки імені файлу для трансляції, ми запросили сценарій замість транслювання стандартного входу.
Якщо у Вас є FM-приймач, налаштований на частоту 102,3, то тепер повинні почути свій MP3! Знову ж, як і в оригінальному прикладі, не бійтеся змінити частоту на іншу в проміжку між 88 МГц і 108 МГц.
Трансляція підкастів
Ви можете зробити деякі дивовижні речі з SoX. Можете, наприклад, використовувати його для трансляції своїх улюблених потоків з Інтернету.
Щоб транслювати Linux Voice підкаст:
sox -t mp3 http://www.linuxvoice.com/episodes/lv_s02e01.mp3 -t wav -r 22050 -c 1 - | sudo ./pifm - 102.3
Єдина різниця між цією командою і попереднім прикладом, що замість того, щоб вказувати на локальний MP3, Ви зараз вказуєте на аналогічний, який знаходиться в Інтернеті.
Таким же чином, можна транслювати онлайн радіостанцію. Багато станцій опублікували M3U-файл, і Ви можете вказати на нього:
sox -t mp3 http://www.ndr.de/resources/metadaten/audio/m3u/ndrloop5.m3u -t wav -r 22050 -c 1 - | sudo ./pifm - 102.3
Не всі станції віщають MP3-потоки. Деякі з них використовують інші формати, такі як OGG. Все, що потрібно змінити, це тип вхідного файлу, який Ви конвертуєте з SoX. Так як:
sox -t ogg http://network.absoluteradio.co.uk/core/audio/ogg/live.pls?service=a6bb -t wav -r 22050 -c 1 - | sudo ./pifm - 102.3
Якщо Ви шукаєте онлайн-радіо, то ось величезний список європейських радіостанцій, які передають в Інтернеті.
(Джерело EN: maketecheasier.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting