В Рунеті починається боротьба з вітряками
User Rating: / 6
PoorBest 
Tuesday, 06 November 2012 21:38
There are no translations available.

До 2018 року в Рунеті може не залишитися торрент-трекерів. Уряд Росії вніс в проект основних напрямків своєї діяльності боротьбу з «поширенням нелегального контенту, в тому числі з використанням торрентів».
У Міністерстві зв'язку і масових комунікацій заявляють, що цей захід спрямований на протидію порушенню авторських прав, що є обов'язковою умовою вступу країни до СОТ.
Правда, яким чином чиновники збираються закрити роздачі користувачів - не відомо. Справа в тому, що більша частина трекерів розташована на зарубіжних серверах і файли з нелегальним контентом на них не зберігаються. Вони знаходяться на комп'ютерах користувачів, які передають на торрент-трекер спеціальний технічний файл, що дозволяє ініціювати завантаження контенту прямо з комп'ютерів, на яких він знаходиться. Технічно, провайдери можуть блокувати отримання технічного файлу, однак інтернет-спільнота теж не сидить склавши руки і розробляє новий спосіб отримання бітового потоку.
Також операторам можуть наказати блокувати весь торрент-трафік, але виявити його в зашифрованому вигляді практично неможливо. Найбільш правдоподібним способом залишається саморегулювання, тобто якщо правовласник знаходить серед роздач контент і заявляє про неможливість його поширення, то власники трекера видаляють такі роздачі. До речі, зараз це, як не дивно, працює. Найбільші торрент-трекери йдуть назустріч законним власникам контенту, і самі перешкоджають обміну тих же фільмів, які лише вийшли в прокат.
Але, враховуючи політику російських чиновників, яким простіше все взяти і заборонити, аніж розробити механізм, якийне обмежує права користувачів, то заборона торрентів представляється битвою з вітряками. Не варто забувати, що за допомогою технології BitTorrent йде обмін і цілком легальним контентом.
До того ж, у прагненні догодити представникам СОТ, російські власті не враховують, що у тих в боротьбі з піратським контентом далеко не все райдужно. Взяти той же найбільший торрент-трекер The Pirate Bay, який вже як тільки не намагалися закрити. І сервера вилучали, і власників під суд віддавали, проте популярність сервісу тільки росла. На сьогоднішній день - це самий популярний ресурс в світі для обміну контентом, що використовує magnet-посилання, так що тепер до власників сайту не підкопатися.
У разі тотальної заборони торрентів, господарі цих ресурсів можуть перевести їх в анонімну самоорганізовану розподілену мережу Network database, більш відому як I2P. В ній зберігаються хешовані адреси вузлів мережі, зашифровані AES IP-адреси, а також публічні ключі шифрування, причому з'єднання по Network database теж зашифровані. Таким чином, оператори навіть знати не будуть, що переглядає користувач, які сайти відвідує, яку інформацію викачує, яке коло його інтересів, знайомств і т.д. Хоча, розробники мережі чесно попереджають, що поки не дають 100% гарантії анонімності, але російські законодавці в найближчі кілька років навряд чи почнуть дії щодо I2P.
(Джерело RU: telekomza.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting