Пошуковики, які збільшують корисні відкриття: пошук схожих сторінок
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Пошук схожих сторінокЩоб виконати веб-пошук Вам лише потрібно ввести відповідні терміни, які описують поняття або тему, що Вас цікавить, натиснути кнопку "Пошук" і пошукова система згенерує список результатів, впорядкованих за популярністю.
Але якщо Ви точно не знаєте, як описати концепцію або тему, що Вас зацікавила? Що робити, якщо Ви хочете просто знайти "щось подібне"?
У цьому випадку необхідно спробувати пошуковики для пошуку відкриття: ці інструменти ранжирують веб за подібністю (а не за популярністю). Вони дозволяють виявити більше сторінок на основі сторінки, яку Ви вважаєте найактуальнішою.
Ось три корисні і передові інструменти систем для пошуку відкриття.
Оператор Related: Google
Оператор Related: Google використовується для пошуку подібних сторінок в Google. Також розглянутий інструмент візуалізації, заснований на цьому операторі, який називається TouchGraph, що також може використовуватись як інструмент відкриття.
Індекс:
Очевидно, що оператор використовує власну базу даних Google (яка дуже велика). Проте, більшість Ваших пошуків пропускаються і, швидше за все, Ви побачите не більше 30-50 результатів (які виглядають так, ніби Google генерує тільки частину можливих результатів).
Алгоритм:
Основний алгоритм пошуку за цим оператором - спільна цитата, який, на пальцях, працює так: якщо веб-сторінка А посилається на обидві сторінки B і C, то останні сторінки (В і С), ймовірно, будуть пов'язані між собою. Звичайно, все не так легко і просто (що ніколи не буває з Google), але основний алгоритм схожий.
Підтримка результатів пошуку в Google?
Так, Ви можете отримати доступ до списку пов'язаних сайтів прямо зі сторінки результатів пошуку в Google, натиснувши посилання "Similar" ("Подібні"):
Недоліки:
Важко знайти недоліки в могутнього Google. Єдиний недолік, який приходить в голову, що це також, як і раніше, Google, і якщо Вам дійсно потрібно перевірити альтернативні знання та отримати альтернативні результати (ранжировані не Google), Ви повинні спробувати інші інструменти.
Схожі сторінки
SimilarPages (схожі сторінки) є автономним інструментом, який використовує свою власну технологію і вимоги, щоб користувачі могли копатися в "прихованій" частині вебу – в тій, яку Ви не могли б знайти за допомогою тільки Google. В той час як ранг результатів "звичайних" пошуковиків виводиться за популярністю (захищаючи нас, таким чином, від перегляду менш популярних сторінок), SimilarPages ранжирує сторінки за подібністю.
Індекс:
Програма використовує власну базу даних яка, як стверджується, містить більше 3,2 мільярдів сторінок. Розширення для FireFox називає доступ до 200 000 000 сайтів.
Алгоритм:
Програма використовує "PageAffinity", який бере до уваги як зміст сторінок, так і структуру посилань в Мережі, щоб визначити рівень подібності веб-сторінок.
Підтримка результатів пошуку в Google?
Так, зі встановленим їхнім розширенням, Ви зможете переглядати подібні сторінки прямо в результатах пошуку:
Недоліки?
Інструмент на диво чудовий і видав дуже хороші результати, але здається дещо упередженим до побудови сторінок.
Подібні сайти
SimilarSites (і його плагін для FireFox SimilarWeb) працює аналогічним чином.
Індекс:
Розробники, здається, дуже сховали, які технології вони використовують і як багато сайтів вони сканують. Все, що автор зміг знайти з допомогою зовнішніх джерел, є те, що вони нанесли на карту "мільйони" сайтів" і "додаються десятки тисяч щодня".
Алгоритм:
Як і два приведені вище інструменти, цей, схоже, використовує вміст сторінки і структуру посилань, але унікальною частиною є те, що даний інструмент також аналізує вхід користувачів (голоси), а також тенденції в діях користувачів з перегляду.
Підтримка пошуку в Google?
Так, з їхнім розширенням для FireFox Ви отримаєте доступ до подібних сайтів прямо з результатів пошуку в Google (працює тільки для домашніх сторінок сайту, які Ви пересікали при пошуку в Google):

Недоліки?
Як випливає з назви (і, як ми бачили з наведеного вище скріншоту), інструмент працює тільки на рівні домену. Тому, незалежно від того, про що поточна сторінка, інструмент знайде схожі сайти тільки для цього сайту (домашніх сторінок). Іншими словами, якщо Ви протестуєте його на даній сторінці (яка про пошук відкриття), інструмент наведе список сайтів, присвячених загальним веб-інструментам і інструментам робочого столу та хакі.
Крім того, інструмент вставляє "спонсорські" результати вздовж всіх результатів пошуку (які позначені як рекламні, але все ще можуть здатися тривожними).
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting