Пошук технічної документації (datasheet) у соціальних мережах.
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
Пошук технічної інформації в соцмережахРізноманіття радіодеталей в світі просто вражає, але зовні усі вони схожі між собою. А зі зменшенням їх розмірів навіть найнеобхіднішу інформацію для кожного з них (наприклад, опір резистора) вже не розмістити на корпусі.
Годі казати про мікроконтролери або ще більш складні елементи, для яких повний опис займає від 60 сторінок А4. Крім того, зі зростанням попиту, все більше і більше компаній долучаються до процесу виготовлення електронних компонентів.
На сьогодні будь-яка фірма, що спеціалізується на виробництві електронних компонентів надає вільний доступ до технічної документації своєї продукції на власному веб-сайті. Такий спосіб поширення інформації є досить зручним для обох сторін. В Інтернеті також є спеціальні сховища з описами для більшості компонентів, незалежно від виробника, і тому пошук технічної документації в Інтернеті стає результативнішим.
Зростання популярності соціальних мереж (facebook, twitter, vkontakte тощо) неупинно веде до того, що людина, підключена до Інтернету, більшість часу проводить саме там. Це не могло не вплинути і на політику компаній. Тепер у таких мережах можна віднайти не лише свого товариша чи родича, а й сторінки великої корпорації чи малої фірми. Не залишилися в стороні й більшість виробників радіо компонентів. Тепер без відриву від спілкування можна просто переглядати останні новини даної компанії, відшукати необхідну інформацію про виріб, який цікавить, і, при необхідності, перейти власне до сайту за наданим посиланням.  Нижче приведена одна з таких сторінок відомої фірми Xilinx:
Розміщення datasheet та application note на сторінках компаній зазвичай не користується популярністю. Хоча є і певні поодинокі випадки. Особливо це стосується соціальних мереж щоденникових типів (twitter, livejournal). Але відшукати опис необхідного пристрою таким способом вкрай важко. На відміну від посилання до бази даних datasheet на сторінці компанії, перейшовши на яку, там вже шукати потрібну документацію.
Здебільшого соціальні мережі лише заохочують перехід до веб-сайту з великою базою даних супровідної документації електронних компонентів. Найчастіше такі сторінки datasheet, мають лише коротку інформацію про напрям своєї діяльності та посилання до ресурсу. Такий підхід є не менш важливим, оскільки він дозволяє відстежувати нові надходження веб-ресурсу та переглядати їх за прямим посиланням:
Проте головною перевагою соціальних мереж є можливість віднайти посилання або рекомендацію іншого користувача на опис для будь-якого компоненту. Проблема з пошуком супровідної документації виникає коли елемент:
  • застарілий;
  • рідкісний;
  • компанія не надає вільний доступ до datasheet.
В такому разі варто просити пораду у суспільства. Тобто, подібні суспільства виконують роль технічних форумів. Приклади таких російсько- та англомовних груп наведені нижче:
 
Варто вказати переваги соціальних мереж перед форумами –  спілкування в режимі реального часу,  велика кількість користувачів з усього світу, широка аудиторія та, звичайно, зручність.
Отже, користуватися сховищами та офіційними сайтами все ж потрібно, але для поверхневого перегляду, відстеження змін та появи нових datasheet соціальні мережі є дуже зручними. Що ж до запитів до інтернет-суспільства при обговореннях спеціалізованих питань, то тут цілковита перевага за соціальними мережами. Хоча, після отримання відповіді, пошук доведеться вести вже, ймовірно, поза межами соціальних мереж.
Дмитро Цурко  Автор Дмитро Цурко, магістрант НТУУ "КПІ"
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting