Бути мобільним – це круто!
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
Портативні програми на флешціСьогодні мобільність - це не просто модний тренд, а вже стиль життя для цілого покоління людей.
А адже ще десять років тому прийти з ноутбуком у кафе, щоб випити чашечку кави вважалося подією якщо не міського, то вже точно районного масштабу. Нині ж будь-який середній смартфон має більшу потужність, ніж деякі комп'ютери минулого десятиліття. Однак комунікатори все ще багато чого не вміють, тому буває потрібним завжди мати деякі програми з собою.
Незважаючи на те, що всі вже давно мають по кілька флешок, далеко не всі використовують цей USB-пристрій «на всю котушку». У більшості випадків флешка стала просто великим і містким наступником дискет. Між тим флешка може набагато більше, ніж просто переносити файли між комп'ютерами. За допомогою спеціального ПЗ, флешка перетворюється в захищений накопичувач, ключ від комп'ютера або в портативний офіс.
Офісний софт
Якщо Ви зібралися зробити універсальну флешку з колекцією софта на кожен день, тоді без пакета OpenOffice - ніяк. Цей пакет, на відміну від Microsoft Office, здатний прожити без запису до реєстру операційної системи, а значить, його можна запускати з флешки. Пакет програм OpenOffice Portable є фактично копією Microsoft Office за функціональністю. Не дивно, що OpenOffice включає в себе програми для роботи з документами, таблицями, діаграмами та презентаціями. Причому ця версія офісу є в двох версіях: для Windows і Mac.
Комунікації
Відправити пошту, посидіти в Skype - типові завдання для офісного трудівника. І коли потрібно надіслати e-mail на флешці обов'язково повинен бути PortableThunderbird. Цей малюк є спадкоємцем знаменитого поштового клієнта Mozilla Thunderbird для десктопів. Однак, хоча Portable Thunderbird є окремою гілкою еволюції, він уміє все те ж, що і його старший брат: блокування спаму, можливість налаштовувати панелі інструментів за власним бажанням і безліч інших корисних можливостей.
Отже, листи ми розіслали, тепер би й поговорити. На десктопах в цьому місці зазвичай запускають Skype, ми поступимо так само. Офіційною portable-версії Skype, правда, немає, однак, ентузіасти не сиділи, склавши руки. Тому тепер кожен може завантажити портативний Skype.
А як щодо обміну миттєвими повідомленнями? Звичайно, портативний клон ICQ ми не отримаємо, але можна скористатися месенджером під назвою Pidgin, який прийшов до нас з лінуксового світу. Завдяки тому, що він підтримує безліч протоколів не потрібно мати десяток месенджерів для спілкування з усіма друзями. Хоча якщо дуже вже подобається інтерфейс QIP або Miranda, то досить їх просто скопіювати на флешку і portable-версія готова. Що ж стосується користувачів Mac OS X, то для них є аналог - потративна версія Adium.
Браузери
Без Інтернету сьогодні і життя не життя. В Інтернет людина хоче виходити звідусіль, навіть з кухонного чайника. Звичайно, кожен мобільник зараз вміє виходити в Інтернет. Але дуже часто так буває, що серфити безкрайні простори глобальної Мережі виявляється дорого. Але при цьому доступний громадський комп'ютер з підключенням до Інтернету, наприклад, в кібер-кафе, на роботі чи в університеті. Ось тут і знадобиться флешка з записаним на ній портативним браузером. Зручно: вставив, всі налаштування і закладки в наявності, але при цьому на гостьовому комп'ютері не залишиться жодних слідів.
До недавнього часу, відомим людству портативним браузером був Firefox, але тепер такою ж функцією може похвалитися і Opera. Треба просто встановити її на флешку і вибрати режим portable USB.
Органайзер
Справжньому чоловікові завжди доводиться планувати свій час. Тому для них був створений портативний Efficient Man's Organizer (Персональний Організатор для чоловіків). Оскільки утиліта призначена тільки для чоловіків, вона має крутий інтерфейс і багато корисних функцій: тайм-менеджмент, менеджер контактів, календар, планувальник, нагадувач, щоденник, блокнот, менеджер паролів і багато іншого інтегрованого в одному пакеті. Оскільки програма може бути встановлена на флешці, яка виявиться беззахисною в чужих руках, цей органайзер захищає паролем довірені йому дані і здійснює автоматичне резервне копіювання.
Мультимедіа
Необхідність переглянути відеоролик на комп'ютері, не оснащеному відеоплеєром - це цілком типовий сценарій. І тут виручить Light Alloy - маленький мультимедійний комбайн для відтворення відео і звукових файлів під Windows. Незважаючи на приголомшливу функціональність (відтворює практично всі існуючі формати) плеєр займає всього пару мегабайт дискового простору. Але при цьому плеєр має ще й безліч додаткових налаштувань для більш точного регулювання відтворення, створення скріншотів і управління звуковими доріжками. Але основний коник плеєра - це швидкий, практично миттєвий запуск навіть на слабких комп'ютерах. Крім того, плеєр не здивується, якщо почати віддавати йому команди з дистанційного пульта.
Флешка-відкривачка
Часом буває так, що хочеться, підходячи до свого комп'ютера, просто вкласти флешку і почати працювати. Зазвичай при цьому потрібно ще ввести свій логін і пароль для авторизації в системі. Але якщо встановити на ПК утиліту Dekart Logon, тоді мрія здійсниться. Ця програма перетворює флешку в ключ, що відкриває доступ до комп'ютера. А після того, як флешку виймуть з роз'єму, комп'ютер автоматично заблокується. Радує також те, що програму можна налаштувати для доступу до декількох комп'ютерів всього однієї флешкою. Зручно: прийшов на роботу, встромив, робиш бізнес. Прийшов додому, застромив - працюєш за домашнім ноутбуком.
Убезпечимо флешку
Якщо на флешці буде зберігається якась цінна інформація, тоді їй точно необхідний надійний захист. Звичайно, можна винаходити велосипед, але краще просто скористатися програмою TrueCrypt з інтерфейсом якої розбереться навіть дитина, і придумати надійний пароль.
Автор Сергій Колосков
(Джерело RU: internetua.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting