Як уникнути витоку даних в Інтернеті?
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Шифрований чатСьогодні віртуальне середовище Інтернету можна порівняти з прозорою призмою, крізь яку видно все людське негліже. Простіше кажучи, видно всю людську зовнішність.
А, якщо говорити більш конкретизовано, то не думайте, що якщо Ваш начальник грізно сидить в безвіконному кабінеті через дорогу від Вашого офісу, йому невідомо те, чим Ви займаєтеся в Інтернеті у встановлений робочий час.
Йому і не потрібно використовувати ряд спеціальних програм, встановлених системними адміністраторами для того, щоб Ваше віртуальне спілкування, поряд з освоєнням віртуальних просторів стали надбанням громадськості.
Це Ви, як пересічний користувач, можете вважати, що у Вас ведеться безпечне листування. Насправді, за Вами вже давно може вестися віддалене спостереження. Витік інформації користувача, наприклад, може зіграти на руку товаришам журналістам, які використовують кожну Вашу надруковану букву в своїх, як без-, так і корисливих намірах. Так і народжуються плітки, а в яскраво барвистий клубок плетуться інтриги.
Яскравий тому приклад, коли інтимне переписування одного з директорів досить великого підприємства міста Києва зі своєю ненаглядною білявою секретаркою стало надбанням всього штату компанії. Звичайно, директор вийшов сухим з води, та й секретарка ходить офісом з гордо піднятою головою, ніби нічого й не було. А, власне, з ким не буває?
А всьому провиною те, що ні вони, ні рядові користувачі не вміють шифрувати трафік або використовувати безпечний чат. Чому? Можливо, через банальне невміння або незнання, що сьогодні все ж можна приховати всі свої перелюбства і «віртуальні злочини» навіть від самого досвідченого програміста або системного адміністратора.
І так, яким чином можна обмінюватися конфіденційною інформацією в мережі Інтернет, не побоюючись за можливі наслідки?
Забудьте про всілякі відкриті і доступні файлообмінники. Навіть, якщо Ви відправляєте/викладаєте матеріали під паролем, навіть звичайному користувачеві, прочитав кілька сторінок хакерської літератури, не складе особливих труднощів перехопити і розшифрувати Ваш файл, що пересилається.
Безпечно обмінюватися даними можна за допомогою TOR-чату - децентралізованого анонімного меcседжера для кількох партнерів або шифрованого чату для двох безпосередніх учасників.
Як це працює?
В другому випадку використовується промисловий стандарт RSA, що дозволяє шифрувати всі вихідні дані на стороні використовуваного веб-браузера. Але навіть, якщо кмітливі Ваші «товариші» зможуть розкрити свій творчий потенціал і перехопити дані, розшифрованими вони не будуть ні за яких обставин.
Навіщо це все потрібно? У першу чергу, для того, щоб була можливість уникнути розкрадання персоналізованих даних, наприклад, банківських рахунків, номерів віртуальних гаманців.
У нерідких випадках, як уже було помічено, багато файлів викладаються в мережі під паролем, який знає тільки одна людина. А оскільки цей файл призначається для другого, то існує необхідність приховано передати пароль, щоб він не був відомий третім особам. Крім цього, щоб уникнути спам-розсилок на робочі контактні дані, за допомогою спеціального шифрованого чату можна передати адресу електронної поштової скриньки, інші контакти, які будуть відомі строго певним особам.
Перш, ніж приступити до шифрування, необхідно створити чат-кімнату, після чого Ви отримаєте унікальний ідентифікатор у вигляді звичайного гіперпосилання, яке необхідно буде направити своєму співрозмовнику. Після того, як буде сформований зашифрований канал (це відбувається протягом декількох секунд - залежно від швидкості Вашого інтернет-з'єднання) можна приступати до безпосередньої пересилання конфіденційної інформації. Зазначимо, що безпечно обмінюватися даними можна, як за допомогою стаціонарних веб-браузерів, так і за допомогою мобільних пристроїв.
Кілька порад для безпечного серфінгу в мережі Інтернет, включаючи обмін даних, використовуючи різні IM-клієнти, поза шифрованим чатом.
Так чи інакше, незалежно від того, який IM-клієнт Ви використовуєте для свого листування, ніколи не зберігайте історію повідомлень, як на локальній машині (Ви повинні знати чітке місце збереження log-файлів), так і на віддаленому сервері. У налаштуваннях програми бажано прибрати цю опцію.
Рекомендується взагалі не вести будь-які «флірт-листування» або «перекидатися» конфіденційними даними зі свого робочого комп'ютера. У нерідких випадках, вийшовши на жаданий перекур, користувачі забувають згорнути запущені вікна і вкладки браузера, відключити монітор, куди постійно норовлять заглядати інші співробітники, що знаходяться разом з Вами в одному кабінеті.
Про робочі майданчики в стилі «open space» розповідати і багато говорити особливо не потрібно. У кожного на робочому столі встановлено дзеркало заднього бачення. І в цих випадках, навіть найбезпечніший чат не допоможе. А Ви потім дивуєтеся, коли дізнаєтеся про приховане «третє око» одного з Ваших колег.
Відверто кажучи, використовувати робочий комп'ютер в особистих цілях не рекомендується навіть на рівні самого просунутого користувача. Краще обзавестися персональним ноутом або нетбуком. Можливо, Вам пощастить, і Ви зможете зловити безкоштовну бездротову точку доступу Wi-Fi. Ще, як варіант, використовувати 3G-модем. Ваш комп'ютер ніхто крім Вас перевіряти не буде. Тому, все залишиться виключно на Вашому сумлінні.
(Джерело RU: mirineta.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting