Десять цікавих фактів про e-mail
Оценка пользователей: / 10
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Цікаві факти про emailУ 90-х роках електронна пошта затьмарила факси та звичайну пошту. Свої позиції вона продовжує утримувати досі, хоча соціальні медіа прийшли в особисте онлайн-листування.
1. Перший електронний лист
Першою людиною, що відправила повідомлення по e-mail, став РейТомлінсон (Ray Tomlinson). Він працював над деякими програмами для проекту Массачусетського технологічного інституту ARPANET (пізніше він еволюціонував в Інтернет), але перед ним не стояла задача розробки електронного листування. Він приділив цьому час «головним чином тому, що начебто ідея здорова».
Відправка на сусідній комп'ютер першого e-mail була маленьким, але важливим кроком для електронних комунікацій. Томлінсон не може пригадати зміст свого повідомлення, але це було щось на кшталт "testing 123" або "QWERTYUIOP".
2. Звідки взявся спам
Одна з найбільш поширених версій свідчить, що термін «спам» увійшов до вжитку після скетчу «Монті Пайтона», де хор вікінгів безперестанку виспівує хвалебну пісню м'ясним консервам (SPAM- spicedham, гостра шинка, м'ясні консерви компанії HormelFoods).
У наші дні «спам» означає небажану пошту, але цьому значенню передувало й інше - будь-який вид образливої поведінки в онлайні. Таке значення термін отримав в чатах багатокористувацьких ігор.
3. Найулюбленіший пароль
Мабуть, пароль 123456 - вибір всіх часів і народів. Інтернетники продовжують довіряти йому таємниці свогоонлайн-листування. Ця послідовність цифр стала лідером в 2009 році, коли 10 тис. користувачів поштового сервісу Hotmail обрали її в якості пароля для своїх акаунтів. Втім, і в 2010, за даними Gawker, він не втратив актуальності.
4. «Великоднє яйце» у папці «Спам»
У деяких Gmail-акаунтах є «пасхальне яйце» від Google. При відкритті папки «Спам» зверху з'являється «реклама» смачного «спаму» і рецепти страв із консервованої свинини на будь-який смак: пироги, піца, піта.
5. Символ @ в азбуці Морзе
Символ @ (в російській мові часто званий «собакою») з'явився в коді Морзе тільки в 2004 році, незважаючи на популярність e-mail в кінці XX століття. У коді об'єднані символи для «А» і «С» (commat, скорочення від «комерційне at»).
5. E-mail, е-майл, імейл ...
Як в англійській, так і в російській мові спостерігається плутанина з написанням слова e-mail. На латиниці зустрічаються численні e-mail, email, Email, E-Mail, E-mail або eMail, російською - імейл, емейл, е-майл, мейл і далі.
Так як же правильно? Все залежить від того, у кого питати. У той час як багато словників і посібників відмовляються від дефіса і заголовних букв на користь написання "email", видавнича інструкція Associated Press наполягає на написанні "e-mail", так як це все ж скорочення від "electronic mail".
Грамота.ру не додає визначеності російськомовним користувачам. На сайті можна знайти такі варіанти написання: імейл, і-мейл, і-мейл, мейл.
6. Самий популярний поштовий сервіс
Станом на вересень 2010 року лідером в США був поштовий сервіс Yahoo!Mail. На другому місці - Hotmail від Windows. Третє місце дісталося Gmail.
У Росії перше місце належить поштового сервісу Mail.ru, за даними TNS на листопад 2010 року, його аудиторія склала 22,5 млн осіб. Поштою від «Яндекса» користуються 13600000, поштою від Rambler - 5 млн.
8. Як називають символ @
Англійською мовою символ @ зазвичай іменують "commercialat". Носії інших мов знайшли способи описати символ більш поетично, при цьому багато назв пов'язані з тваринами.
Наприклад, на шведському - snabel-a, тобто «а з хоботом». На італійському chiocciolina - «маленькийравлик». В інших мовах зустрічаються мишачий хвіст, сплячий кіт, каченя, собачка і черв'ячок.
9. Перший e-mail з космосу
Перший e-mail з космосу був відправлений в 1991 році. Екіпаж STS-43 шатла «Атлантіс», використовуючи сервіс AppleLink, відправив на портативному Macintosh таке повідомлення:
«Привіт, Земля! Тебе вітає екіпаж STS-43. Це перший AppleLink з космосу. У нас тут круто, шкода тебе немає поруч ... Відправляємо кріо та RCS! Аста ла віста, бейбі ... Ми повернемося».
І якщо за останньою частиною послання Ви здогадалися, що в 1991 році вийшов і «Термінатор-2: Судний день», то Ви абсолютно праві.
10. Як зламали «мультяшний» e-mail
Зламати вдалося пошту любителя пончиків - Гомера Сімпсона. Його адреса Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. був розкритау серії «Папа, який знав дуже мало» (The Dad Who Knew Too Little).
У 2003 році сценарист «Сімпсонів» ще відповідав на листи шанувальників, які приходилина цю адресу, поки він остаточно не потонув у величезному потоці листів. Але одного разу ящик був зламаний і всім, хто додав його до списку контактів, прийшло повідомлення. Розсилка обіцяла ексклюзивний доступ до нового епізоду «Сімпсонів», але, звичайно, нічого, крім вірусів, в ній не було.
(Джерело RU: ruformator.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting