Антена для WiMAX і Wi-Fi “на швидку руку”
Оценка пользователей: / 10
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Отже, наш дорогий друже і читач, ти вирішив зробити собі бездротовий Інтернет. Або бездротову мережу з товаришем, який живе далеко. Перша проблема, яка встає перед тобою, - низький рівень сигналу. І причиною цього може бути все що завгодно! Дерева, будівлі, відстань від однієї точки до іншої. Є багато різних способів збільшити потужність сигналу: підсунути комп ближче до вікна, винести девайс на USB-подовжувачі і, нарешті, спиляти дерева і зламати перепони. Але бувають такі випадки, що нічого вже не допомагає. І в тебе залишається один вихід: підсилити сигнал іншими способами, наприклад, зовнішньою антеною. Сьогодні ми хочемо тобі запропонувати конструкцію простої, дешевої та надійної антени, яку можна зібрати практично з підніжного непотребу! (В тексті і далі збережений стиль оригіналу - Прим.автора).

Трохи теорії

Частоти роботи Wi-Fi і WiMAX абсолютно ідентичні і дорівнюють 2.4-2.7 ГГц. Відмінність лише в кодуванні сигналу і потужності передавача, але для нашої антени це зовсім неважливо. Щоб виготовити антену, нам потрібно знати довжину хвилі. За формулою з курсу фізики її досить просто розрахувати. Досить розділити швидкість світла у вакуумі на частоту хвилі. Не будемо обтяжувати тебе довгими обчисленнями. Скажемо лише, що її довжина складає приблизно 124 мм при 2.4 ГГц (початок робочої частоти) і 111 мм в кінці діапазону на частоті 2.7 ГГц. Щоб створити антену, що працює однаково на всьому діапазоні частот, ми зробимо сторону квадрата рівною 30.5 мм, що становить четвертьволновой діапазон.

Антена складається як би з двох частин: рефлектора і резонатора. Резонатор - це сам подвійний квадрат зі стороною в чверть довжини хвилі, а рефлектор - це металева частина, до якої всі кріпиться. Природно, що серед радіоаматорів цей простий і доступний варіант антени використовується вже не перший рік, а сама ця система придумана дуже давно. Ця антена здатна дати посилення від 6 до 10 дБ. Деякі джерела також повідомляють, що якщо її використовувати разом з параболічних дзеркалом (звичайної супутниковою тарілкою), то можна домогтися посилення до 20 Дб. Для WiMAX це означає халявний Інтернет на дачі. Однак ми таких експериментів не ставили.

Виготовлення

Почнемо з резонатора. Для нього тобі буде потрібний мідний дріт діаметром 1.5-3 мм. Його ти можеш дістати де завгодно, бо в наш час це зовсім не дефіцит. Крім нього тобі можуть стати в нагоді молоток, пасатижі, паяльник, припій, лінійка, каніфоль або паяльний флюс, бажано ЛТІ-120, і руки, що ростуть з потрібних місць. Сподіваємося, ти досить добре засвоїв шкільний курс геометрії і знаєш, як має виглядати квадрат. Спочатку ми беремо шматок дроту довжиною 244 мм і розмічаємо його через кожні 30.5 мм. Потім ти повинен взяти плоскогубці і згинати дріт під кутом в 90 градусів на кожній зарубці. Слідкуй, щоб відхилення в різні боки були мінімальні і дроти не перехилялася нікуди в інший бік. Для простоти дивись креслення.

Як тільки в тебе вийшов один квадрат, зроби другий, максимально на нього схожий, з іншого кінця. Кут між сторонами квадратів має становити 90 градусів. У тебе має вийти замкнутий контур. Кінці дроту можна спаяти разом. Далі відкладаємо в стогону резонатор і беремося за рефлектор. Його можна виготовити взагалі з чого завгодно: із стінки корпусу від компа, старої завалящої залізкиі, автомобільного номера ...

Однак, ми рекомендуємо використовувати для цього плату з фольгованого текстоліту. По-перше, там використовується мідь, опір якої нижчий, ніж у заліза, а по-друге, текстоліт здатний витримувати практично будь-які погодні умови, що дозволяє вивішувати антену прямо на вулиці. Для даної антени бажано використовувати односторонню плату 120х100 мм, однак, як показує практика, 100х100 мм теж цілком підходить. Тут нам знадобиться ще й дриль. Також тобі потрібно високочастотний роз'єм N типу в зборі. Ти повинен виміряти діаметр вибраного тобою роз'єму і просвердлити по центру плати дірку для його виведення. Роз'єм вставляється з порожньою боку, а його вихід - з фольгування. Після просвердли ще дірочки маленьким свердлом для кріплення роз'єму і прикрутити його до плати. Необхідні гвинтики нескладно знайти в будь-якому господарському магазині. До внутрішньої частини роз'єму і до самої платі ми припаюють по два шматка тієї ж дроту так, щоб відстань від рефлектора до кінця будь-який з них становило 2.5 см. Далі ти повинен взяти резонатор і припаяти його до цих ніжок. Постарайся зробити так, щоб рефлектор і резонатор були паралельні один одному. Виготовлення антени закінчено, і ми приступаємо до підключення і налаштування.

Підєднання і налаштування

Само собою, тобі потрібно якось підключити готовий девайс до модему. Врахуй, все, що ти робиш з гарантійним обладнанням, ти робиш на свій страх і ризик! Редакція не несе за це ніякої відповідальності.

Для початку зніми верхню кришку модему. Робити це треба акуратно, бажано тонкою викруткою або скальпелем. Починаючи з одного краю, біля роз'єму USB, потім, повільно поддевая кришечку, просувайся далі, поки вона не відкриється з одного боку. Потім повтори ту ж процедуру, але з іншого кінця. Знявши кришку, ти побачиш два маленьких роз'єм, заклеєних захисним папірцем. Зніми його! Якщо покласти модем портом USB вниз, то нам потрібен лівий роз'єм. До правого навіть не торкайся! Тепер у тебе два шляхи: або купувати фірмовий пікдейл (перехідник), або зробити свій. Ми вибрали другий варіант, взявши антенний перехідник від маленького горілого ТВ-тюнера і трохи його модифікувавши видаленням внутрішнього пластикового кільця. Але якщо у тебе подібної речі немає, то краще купи фірмовий. У магазинах Москви ми нічого придатного не знайшли, хоча, можливо, необхідний роз'єм і існує в продажу. Після тобі потрібно підключити його до дроту. Провід слід використовувати RG-6U, як найбільш відповідний по хвильовому опору. Чим менше буде довжина самого дроту, тим менше будуть втрати сигналу. У даному випадку ми наділи на один з кінців проводу звичайний телевізійний штекер, що ідеально підходить до нашого саморобному пікдейлу. На другому була додана частина високочастотного роз'єму, що прикручується, для підключення антени. Після цього все з'єднуємо разом. У фірмового пікдейла є спеціальне кріплення до модему, ми ж використовували скрепку і два канцелярські гумки. Незважаючи на те, що виглядає конструкція досить хисткою, вона тримається у нас в редакції ось уже чотири місяці.

Далі слід підвісити антену на вулиці. Ми використовували щоглу від активної телевізійної антени і її кріплення. Після цього треба підвести кабель до модему і зібрати все воєдино. Далі ми вилазимо на карниз (будь обережний, не звалися вниз!) І налаштовуємо антену на точку доступу. Робиться це просто: ти крутиш антену потихеньку на всі боки і стежиш за рівнем сигналу. Знайшовши точку, де сигнал буде максимальним, ти закріплюєш антену якомога сильніше і забуваєш про її існування. Нам вдалося домогтися сигналу в 15 дБ там, де модем без антени ловив 3-4, іноді 5 дБ.

Результати

Нам вдалося досягти хорошого сигналу в місці, де по карті WiMAX провайдера прийому бути не повинно взагалі. Методом проб і помилок нами була зроблена антена, що за своїми характеристиками не поступається фірмовим, які є у продажу. До того ж вона дуже універсальна і підходить як для Wi-Fi, так і для WiMAX. Різниця тільки в типі обладнання, що підключається. За час тестування були і збої, і неполадки, проте не з вини антени. Єдиною проблемою була ворона, яка мало не скинула всю конструкцію з 12-го поверху. Сигнал вийшов стабільним, і швидкість з'єднання зросла в рази. Єдиною бідою було те, що ми позбулися гарантії на модем. Хоча вона, швидше за все, і не знадобиться.

Успіхів тобі, радіолюбитель!

Цікавий факт

Тест даної антени проводився поруч з Савеловським ринком. За допомогою маленької програми the dude ми зуміли виявити приблизно 2500 абонентів в карті мережі. До деяких з них навіть був доступ. Так що використовуй хороший файрвол!

Оригінал статті російською на xard.ru

Попередні статті за темою:

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting