Голосові відбитки: швидше за все, Ви вже встигли «наслідити»
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Голосовой отпечаток

Якщо в колл-центрах, куди Ви іноді телефонуйте, є система створення голосових відбитків, Вас можуть легко впізнати.
Якщо такої системи ще немає, ваші відбитки можна створити в один клік за раніше зробленим записом. Працює це так: кожен раз, коли Ви телефонуєте, наприклад, у банк, де є система визначення клієнта по голосу, Ваша розмова записується. Скажімо, 1-2 хвилини Вашої бесіди з оператором достатньо для того, щоб створити досить точний профіль Вашого голосу. Надалі Вас будуть визначати за першої фразі.
Процес створення голосового відбитку і його перевірка несиметричний. Для створення використовується більше даних (більше часу розмови), для перевірки - менше приблизно на порядок. Максимум, який автор бачив в умовах сильно зашумленной лінії - 15 секунд на перевірку.
Що таке голосовий відбиток?
Голосовий відбиток - це якийсь унікальний для людини запис, щось на зразок відбитка пальця. Він не прив'язується до самої промови людини (конкретним словами або певної фрази), а характеризує голос в цілому. Технології створення голосових відбитків закриті, але якщо зовсім коротко - мова може йти про аналіз опорних точок в мові, наприклад, характерних для переходів між звуками.
Отпечаток голоса
Система реагує на різні фізичні характеристики: крім висоти, швидкості розмови конкретної людини, до відома приймаються навіть фізіологічні особливості його звукового тракту, горла, глотки, навіть носа. Всього враховується близько 50 показників начебто акцентованих звуків, особливостей вимови, темпу мови, типу вимови слів і звуків, фізичних характеристик голосу.
Як використовується такий відбиток?
Отже, Ви наговорили на цілу хвилину або навіть більше (до уваги береться тільки час Вашої мови). Цього достатньо, щоб отримати Ваші голосові «відбитки пальців».
Тепер уявімо, що компанія, куди Ви телефонуєте, має голосові відбитки потенційних шахраїв (або ще якийсь список людей під особливим контролем). Приблизно за 10 секунд Вашої мови відбувається порівняння з базою до 1000 записів, і якщо Ви вже встигли засвітитися в такій базі - оператор отримує Алерт. Плюс спрацьовують будь-які інші нотифікації, наприклад, для відділу безпеки.
Другий випадок - це коли ми робимо валідацію, що клієнт, який нам зараз подзвонив, дійсно є тим самим клієнтом, який хоче отримати доступ до свого рахунку. Тобто коли Ви звертаєтеся в банк і хочете зробити якусь операцію або отримати важливу інформацію, вони у Вас запитують крім номера Вашого рахунку пароль, ім'я Вашої собачки, в якому селі Ваша бабуся відзначала перше весілля, і так далі.
Тут проблема полягає в тому, що у нас дуже багато доступної інформації в соцмережах. Відповідно, якщо шахраї хочуть підібрати доступ до Вашого рахунку, вони будуть витрачати досить багато зусиль, і іноді успішно, на те, щоб цю інформацію зібрати. Можливо, вони просто прочитають Вашу сторінку «Вконтакте», і всю необхідну інформацію зберуть за раз. Іноді вони будуть видзвонюють 99 разів в контактний центр і намагатися «брутфорсом». Якщо використовувати цю атаку досить повільно, то через кілька місяців можливий успіх. І тут допомагає відбиток справжнього клієнта (складений в розмовах, в яких клієнта правильно верифікували).
У підсумку, коли клієнт телефонує і каже: «Здрастуйте, ось я такий-то, я хочу зі свого рахунку зробити, наприклад, переведення, номер рахунку у мене такий-то», система проводить верифікацію.
Як тестувалося?
Враховуючи, що створення голосових відбитків - закриті алгоритми, виникає цілком логічне запитання про точність. Можу розповісти про тести. Для початку ми просто кричали в трубку «Не вірте йому» та іншу нісенітницю паралельно з розмовою людини з контактним центром. У цьому випадку час перевірки незначно виростає - відбиток створюється на пару секунд довше. При сильному вітрі на вулиці система також бере більше часу.
Також ми переключалися з телефонної трубки на загальний зв'язок в кімнаті, в якій одночасно говорить кілька людей, просто при цьому людина, яка реально розмовляє з оператором, сидить ближче всіх до труби. І навіть у цьому випадку система визначала його.
Для кожного клієнта або ситуації може виставлятися різний рівень порогу верифікації. Наприклад, якщо система «впевнена на 80%» - це підходящий варіант для запиту балансу у стільникового оператора, а «впевнена на 100%» - це хороший варіант для банку перед тим, як ставити запитання про секретні словах.
Технічне середовище контактного центру впливає на систему голосової верифікації і доводиться калібрувати поріг помилкових спрацьовувань на кожній окремій інсталяції. Так, ще іноді під одного клієнта потрібно кілька відбитків. Наприклад, клієнт телефонує зі стільникового телефону із-за кордону, і весь час у нього там якість запису погана, якість каналу сама по собі погана. До облікового запису клієнта прив'язані кілька профілів: система буде перевіряти, чи підходить кожен з них під ситуацію.
На створення голосового відбитка, в деякій мірі, впливають шуми в лінії. Якщо оточення максимально наближене до того, звідки робився перший дзвінок із зняттям відбитка, то система дає точність близько 100%. Грубо кажучи, дзвінок по гучній лінії дасть тільки 80% точності.
Привіт, параноїки!
Так, Ви правильно зрозуміли. Можна створити Ваш голосовий відбиток і знайти Ваші переговори, прямо як в «Бетмен». Правда, поки це не дуже реально - на великій вибірці буде багато помилкових спрацьовувань. Тому, поки що, основний профіль використання відбитків - саме порівняння з базою шахраїв або аутентифікація клієнта для доступу до некритичних даних. Зрозуміло, голосова ідентифікація, не спрацювала на 100% (тобто виконана не в тих же умовах технічного середовища, що робився вихідний дзвінок) не може використовуватися як єдиний поріг безпеки, але вона створює величезну зручність для багатьох випадків в контактних центрах.
(Джерело RU: habrahabr.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting