Що таке магніт-посилання і чим воно відрізняється від торрентів?
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Якщо Ви відвідуєте веб-сайти Bittorrent або пошуковики торрентів, то останнім часом Ви, можливо, натрапляли на магніт-посилання, які з’явилися на сторінках завантаження торрентів. Магніт-посилання насправді надає шанс не турбувати Вас, оскільки воно запропонує на сторінці завантаження посилання на торрент, так що він буде завантажений і доданий до програмного забезпечення Bittorrent.

Більш пильний погляд на стандартний процес завантаження файлів через торренти виявляє ряд факторів і сторін, необхідних для цього. Користувачам необхідні клієнти Bittorrent, такі як µtorrent або Vuze, які зазвичай завантажують торрент-файл з сервера Bittorrent, що функціонує як торрент-трекер та, звичайно, постачальник сідів та інших лічерів даного торрента.

Магніт-посилання Bittorrent містить всю інформацію, необхідну для початку завантаження файлів з пір-напрямку. Це спосіб мінімального сервера для отримання потрібної інформації, щоб почати завантаження запитуваних файлів. Для цього магніт-посилання теоретично має все, що потрібно для завантаження файлів від інших пірів в мережі Bittorrent. Магніт-посилання можуть розповсюджуватися електронною поштою, повідомленнями та іншими формами спілкування, але найбільш часто зустрічаються на торрент-сайтах, які зазвичай пропонують як торренти, так і магніт-посилання для своїх користувачів.

Складається магніт-посилання з декількох частин:

  • magnet: (це ідентифікатор магніт-посилання)
  • ?xt=urn:btih: (визначає хеш-інформацію Bittorrent, ідентифікатор Edonkey, наприклад, виглядатиме як xt=urn:ed2k:)
  • 5dee65101db281ac9c46344cd6b175cdcad53426 (значення хешу)
  • &dn=name (ім'я файлу)

Повне магніт-посилання буде, наприклад, виглядати так: magnet:?xt=urn:btih:5dee65101db281ac9c46344cd6b175cdcad53426&dn=download. Докладніша інформацію про додаткові параметри магніт-посилання перерахована у Wikipedia. Одним з корисних параметрів, які ще не були згадані, це =parameter, який містить зашифровані дані про джерела завантаження, що прискорює процес пошуку першого піра.

Основні переваги магніт-посилання

Головна перевага для Bittorrent індексатор є те, що вони не повинні більше зберігати торренти на своїх серверах, що може бути корисними для них здекількох причин. Це може зменшити тиск з боку промисловості створення медіа інформації та апаратні витрати на інфраструктуру, завдяки меншому обсягу відстеження та завантаження.

Кінцевих користувачів цілком задовольняють магніт-посилання. Все, що їм потрібно, так це посилання, щоб почати завантаження файлів, що робить їх незалежними від торрент-індексаторів. Це також дозволяє їм поширювати інформацію більш просто. Torrent-ндексатори залишаються, з іншого боку, основним джерелом інформації про нові файлі, доступні для скачування.

Магніт-посилання використовує DHT

Найменше, що повинен зробити трекер – це виконати ідентифікацію. Як можна ініціювати завантаження, якщо у користувача немає нформації з трекера Bittorrent про інших користувачів, які скачують і віддають файл? Відповідь дає DHT, розподілені хеш-таблиці (Distributed Hash Tables). DHT включені за умовчанням в популярних клієнтах, таких як µtorrent або Vuze. Зазначимо, не вдаючись у подробиці, що хеш магніт-зв'язку використовується для знаходження пірів через DHT.

Torrent-файли

Торренти, як і раніше, мають важливе значення для Bittorrent, оскільки вони містять інформацію про завантаження, які повинні бути присутніми в рої. Єдині зміни, що відбуваються, це перерозподіл торрентів, які переміщуються від трекерів і індексаторів до міні-серверів DHT-процедури.

Багато популярних клієнтів Bittorrent вже підтримують магніт-посилання. Серед них  uTorrent і Vuze для Windows і Transmission для Linux і Mac систем.

(Джерело EN: ghacks.net)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting