Як встановити програмне забезпечення Windows на Raspberry Pi, використовуючи Wine
Оценка пользователей: / 6
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Wine_LogoБажаєте запустити програмне забезпечення Windows на своєму Raspberry Pi? Це амбіційна пропозиція, але тепер це можливо для невеликої кількості додатків.
Щоб з'ясувати, наскільки це легко, автор встановив програмне забезпечення Eltechs ExaGear на Raspberry Pi 3.
Для чого програмне забезпечення Windows на Raspberry Pi?
З багатьма чудовими додатками та програмами для Linux, чому б ви хотіли або вам було необхідно запускати програмне забезпечення Windows на Raspberry Pi?
Отже, давайте розглянемо практичні переваги: якщо використовуєте свій Pi як настільний комп'ютер (наприклад, для задач на низькому рівні), то можете встановити додаток Windows, який використовуєте на своєму основному комп'ютері. Raspberry Pi 3 робить ідеальну заміну настільного ПК для продуктивної праці. Але чи ви отримуєте найкращу продуктивність?
Також є перевага в розвагах. Ми знаємо, що на Raspberry Pi може грати в ретро відеоігри. Ми також знаємо, що певні відеоігри з відкритим кодом були перенесені на RPi.
Що робити, якщо ви хочете грати в гру, яка не була перенесена? Хоча сучасні відеоігри майже напевно не працюватимуть, більші старі мають кращі шанси на RPi.
Все це стало можливим завдяки середовищі ExaGear x86 і Wine - популярному шарі додатків Windows для Linux.
На робочих столах ПК з Linux Wine дає змогу запускати програмне забезпечення Windows. Але Wine не може працювати самостійно на Raspberry Pi, тому що Raspberry Pi не використовує архітектуру x86 (32-розрядна). Швидше за все, вона базується на архітектурі ARM, яка абсолютно інша.
Все, що вам потрібно, - це оптимізувати програмне забезпечення Wine для прикладних програм для процесора ARM Raspberry Pi. Чи виконує це завдання ExaGear Desktop Software?
Що таке програмне забезпечення  ExaGear Desktop?
Eltechs ExaGear Desktop - це потужна віртуальна машина, яка створює середовище x86 на Raspberry Pi. Це означає, що програмне забезпечення, призначене для робочих столів Windows і Linux, може працювати в середовищі ExaGear.
Приклади програм, які можна запустити на Raspberry Pi, включають Skype, Dropbox, Plex і uTorrent. Оскільки ExaGear працює в ОС Raspbian, вам не треба вносити жодних змін у налаштування своєї існуючої Raspberry Pi.
Що стосується RPi, найкращі результати будуть досягнуті за допомогою Raspberry Pi 3. Однак інші пристрої ARM, такі як ODROID, Cubieboard, PINE64 і Banana Pi, також можуть запускати ExaGear.
В результаті ви можете використовувати старе програмне забезпечення x86 на Raspberry Pi. Це може бути програма або відеогра.
Хоча є й інші способи створення віртуалізованого середовища, ExaGear спрощує процес. ExaGear не є безкоштовним програмним забезпеченням, але існує пробна версія,.
Відвідайте сторінку ExaGear на сайті eltechs.com, щоб дізнатися більше. Зауважимо, що версії для Chromebook та Android також доступні.
Початок роботи: завантажити ExaGear Desktop
Перш ніж встановити ExaGear, переконайтесь, що ваша Raspberry Pi 3 готова. Мінімальний розмір для ExaGear для роботи - 1500 Мб (1.5 ГБ), тому вам потрібно буде переконатися, що він має достатньо місця для запуску. Почніть із зміни розміру файлової системи Raspbian (якщо вона вже не розширена).
Це можна зробити в Menu > Preferences > Raspberry Pi Configuration, де слід вибрати System > Expand filesystem. Крім того, можна запустити:
sudo raspi-config
Звідси відкрийте Advanced Options > Expand Filesystem та натисніть кнопку ОК.
Доступні кілька версій ExaGear для Raspberry Pi.
Ви можете завантажити бажану версію на свій ПК і скопіювати дані через FTP. Або можете просто завантажити ExaGear безпосередньо на Raspberry Pi.
Рекомендовані кроки - зберегти ліцензійний ключ (який ви отримаєте, коли купуєте програмне забезпечення) у каталозі завантажень свого RPi. До того ж каталогу завантажте ExaGear за допомогою wget у командному рядку:
wget http://downloads.eltechs.com/exagear-desktop-v-2-2/exagear-desktop-rpi3.tar.gz
Скільки це займе часу це буде залежати від швидкості вашого Інтернету; завантаження близько 280 Мб.
Встановлення ExaGear Desktop на Raspberry Pi
Wine_2
Коли ви будете готові, розпакуйте завантажений файл TAR.GZ.
tar -xvzpf exagear-desktop-rpi3.tar.gz
Після цього ви зможете встановити та активувати ExaGear Desktop, запустивши скрипт install -exagear.sh у каталозі з вилученою пакунками та ліцензійний ключ, який ви завантажили раніше.
sudo ./install-exagear.sh
Цей сценарій встановлює середовище для відвідувачів, в якому можна запустити програмне забезпечення x86. Однак вам також потрібно буде встановити Wine. Без нього ви не зможете запустити програмне забезпечення Windows, хоча 32-розрядне програмне забезпечення Linux буде встановлено та запущено.
Що б ви не планували зробити, наступним кроком буде введення простої команди:
exagear
Ця команда запускатиме середовище x86, "гість", який працює над "хостом" (Raspbian).
Встановлення Wine для запуску програмного забезпечення Windows
Перш ніж почати встановлювати програмне забезпечення Windows (ми подивимося на деякі приклади пізніше), вам потрібно буде налаштувати ExaGear. Це робиться, встановлюючи Wine під час роботи в середовищі ExaGear.
Wine_3
Почніть з оновлення:
sudo apt update
Після того, як ваші сховища оновилися, ви будете готові встановити Wine.
sudo apt install wine
За допомогою програми Wine Raspberry Pi тепер може запускати програмне забезпечення Windows. Зауважте, що це неможливо без ExaGear (або деякого іншого віртуалізованого середовища x86). Можливо, ви зможете знайти версію Wine для пристроїв ARM, але вона не запускатиме програмне забезпечення Windows без правильного середовища.
Як встановити програмне забезпечення Windows на Raspberry Pi
Отже, тепер ви використовуєте 32-розрядне середовище для гостя на своїй Raspberry Pi, в операційній системі. Ви встановили Wine, яке використовується на настільних комп'ютерах Linux для запуску програмного забезпечення Windows.
Тепер ви готові встановити відео-ігри або інше програмне забезпечення на Raspberry Pi.
Але що встановити? Розробники ExaGear Eltechs надають регулярно оновлений список. Серед додатків Windows (Linux x86-додатків, таких як Skype і Dropbox включені) перераховані Word Viewer, Mono і .NET Framework 4.5. Хороший вибір ігор Windows, які також можуть працювати на Raspberry Pi з ExaGear і Wine. Це Counter Strike, Fallout і Alpha Centauri Sid Meier.
Для будь-якої гри, яку плануєте встановити, знайдіть джерело. Це може бути оригінальний носій або завантаження з такого сайту, як GOG.com. Якщо ви купили гру, то зможете завантажити її на свій комп'ютер.
Wine_4
У командному рядку в середовищі ExaGear перейдіть до папки завантаження та введіть:
wine setup_sid_meiers_alpha_centauri_2.0.2.23.exe
Замініть ім'я виконуваного файлу на будь-яку відповідну гру, з якою працюєте. Командний рядок прокручує кілька рядків тексту, і відкриється майстер встановлення Windows.
Wine_5
Пройдіть процедуру для повної установки. Перед запуском встановленої гри переконайтеся, що Wine правильно налаштовано. Ви можете зробити це за допомогою команди:
winecfg
Це дозволяє вказати (серед іншого) сумісність Windows за версією. Для Alpha Centauri Sid Meier потрібно встановити в Windows XP. Ви повинні знайти цей параметр на вкладці Applications.
Wine_6
Це, мабуть, найважливіша частина встановлення та запуску програмного забезпечення Windows. Якщо обрано неправильну версію, додаток або гра можуть не працювати, оскільки ті самі проблеми сумісності виявляються в самій системі Windows.
Після встановлення програмного забезпечення Windows ви знайдете його в головному меню у вікні Wine > Programs.
wine_7
Це так просто! З огляду на специфікацію Raspberry Pi, запуск 32-бітного програмного забезпечення на борту ARM є вражаючим досягненням.
Отримання 3D-графіки на Raspberry Pi
Зауважимо, що якщо плануєте встановлювати ігрові ПК з 3D-графікою, то вам потрібно налаштувати свою Raspberry Pi. Доступні декілька графічних режимів, і треба вибрати правильний.
Почніть, відкривши новий термінальний емулятор (Ctrl + Alt + T) і введіть:
sudo raspi-config
У інструменті конфігурації, почніть, вибравши Update this tool to the latest version. Зачекайте на оновлення, потім відкрийте Advanced Options та оберіть GL Driver > GL (Full KMS) OpenGL desktop driver with full KMS.
Wine_8
Виберіть OK, після чого Finish, щоб підтвердити, і перезавантажте, коли з'явиться запит. Коли Raspberry Pi перезавантажиться, не забудьте знову запустити команду exagear, щоб продовжити.
Коли закінчите працювати з середовищем ExaGear, скористайтеся командою exit, щоб завершити її. Повторіть команду, щоб завершити сеанс терміналу та закрити командний рядок.
Більше про запуск програмного забезпечення Windows на Linux у відмінному посібнику про Wine на Linux.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting