Як краще завантажувати файли – з торрентів чи з файлообмінника?
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Часто в Інтернеті виникають суперечки про те, як краще завантажувати файли - за допомогою торрент-трекера чи з файлообмінників.

Розберемося для початку, що ж таке торрент-трекер. Про це добре написано в статті "трекер, торрент - що це таке і для чого потрібне?".

Файлообмінники існують теж спеціально для обміну файлами, але функціонують за іншим принципом. Файлообмінниками називають сервіс, що надає користувачеві місце для зберігання файлів та цілодобовий доступ до них через Web.

Користувач один раз завантажує файл на сервер файлообмінника, а файлообмінник видає користувачеві постійне посилання, яке він може публікувати в блогах, на форумах або пересилати друзям поштою. Перейшовши за таким посиланням або ввівши його в адресний рядок браузера, будь-який інший користувач може скачати цей файл.

Але, на відміну від способу завантаження за допомогою торрент-клієнтів, файлообмінник має кілька обмежень - файл не повинен перевищувати 2 Гб і має чітко визначений термін зберігання (від тижня до півроку), потім, якщо його не скачують протягом обумовленого часу, він відаляється і посилання більше не працює.

Найбільш популярні файлообмінники: RapidShare, DepositFiles, iFolder, LetItBit, Turbobit. Також на багатьох порталах типу narod.ru і Яндекс.ру є свої сервіси файлообміну, але для їх використання необхідна реєстрація.

Давайте ж спробуємо визначити плюси і мінуси торрентів і файлообмінників, щоб згодом читач сам міг порівняти ці два типи ресурсів і вибрати для себе найбільш зручний.

Плюси торрентів:

 1. Максимальна швидкість завантаження - якщо скачуваний вами файл роздають хоча б кілька людей, то швидкість його завантаження буде максимально наближена до того порогу, який вам встановив провайдер.
 2. Зручний пошук. Треба або знати адреси кількох торрент-трекерів, або використовувати глобальний пошук по трекеру - і Ви швидко знайдете те, що шукали.
 3. На трекерах (сайтах, де знаходяться описи файлів і посилання на їх завантаження) описи фільмів та ігор зазвичай набагато більш повні, ніж на сайтах, що публікують посилання на файлообмінники. Крім того, торрент-файли ретельно перевіряються модераторами на предмет відповідності (щоб не підсунули інший або непрацюючий файл), можна також почитати коментарі та відгуки про файл.
 4. Файл закачується повністю. Ви запускаєте торрент-клієнт на закачування і можете спокійно займатися своїми справами або піти спати, не піклуючись про завантаження наступного шматка файлу.
 5. Регульована швидкість закачки та віддачі. У торрент-клієнті одним клацанням можна налаштувати швидкість скачування або роздачі. Це потрібно для того, щоб тимчасово звільнити канал для інших потреб, не перериваючи закачування. До речі, перервати закачування теж можна, не боячись втратити викачане.
 6. Для обміну файлами по протоколу BitTorrent існує безліч програм-клієнтів, найпопулярніші з них – µTorrent, BitComet, BitSpirit, Azureus . На кожному торрент-трекері обов'язково є докладна інструкція з користування цими клієнтами і самим торрент-трекером.
 7. Торрент-трекер, на відміну від файлообмінника, - це не файлосховище, тобто навіть при можливих збоях роботи самого сайту закачування у Вас буде продовжуватися.

Мінуси торрентів:

 1. На більшості торрент-трекерів потрібна реєстрація і існує система рейтингів - тобто потрібно роздати певну кількість гігабайт, щоб мати можливість завантажувати такі файли. Це стає проблемою тільки при лімітованому Інтернеті (вихідний трафік теж враховується при оплаті) або в тому випадку, якщо канал віддачі занадто вузький. Хоча в Мережі існують декілька трекерів, які не потребують реєстрації і не враховують рейтинг.
 2. Файл неможливо швидко завантажити, коли його ніхто не роздає. Але це буває дуже рідко. У такому випадку пошукайте аналогічний файл на іншому трекері.
 3. Проблематично використовувати торрент при лімітованому доступі в Інтернет. Треба буде постійно перевіряти статистику, щоб не перевищити ліміт трафіку, так як віддані мегабайти при цьому плюсуються до завантажених, і всім за цим стає важко встежити.
 4. Використання торрент-клієнтів може бути закрито адміністратором або заборонено провайдером. Тобто, сидячи в офісі, Ви, швидше за все, не зможете використовувати ці ресурси.
 5. Торрент-клієнт може гальмувати роботу інших програм, таких як ігри, відео-редактори, та інших специфічних додатків. Іноді виникають конфлікти з файрволом, проте при правильному налаштуванні їх легко уникнути.
 6. Безпека користування торрент-клієнтами іноді ставиться під сумнів, хоча на практиці «зловити» вірус простіше якраз викачуванням з файлообмінників.

Плюси файлообмінників:

 1. Закачуючи файли на файлообмінник, теоретично можна заробити, хоча практично це виллється максимум у кілька доларів - шкурка вичинки не варта. Зате якщо треба швидко передати кому-небудь невеликий файл, а зробити це за допомогою пошти або ICQ з якихось причин не виходить, то файлообмінник - це кращий вихід.
 2. На деяких файлообмінниках теж можна качати з максимальною швидкістю.
 3. Не потрібно турбуватися за рейтинг і рахувати кількість відданих мегабайт - для лімітованого інтернет-з'єднання це великий плюс.
 4. Для того, щоб завантажити невеликий файл з файлообмінника, реєстрація не обов'язкова.

Мінуси файлообмінників:

 1. Більшість файлообмінників не підтримує можливість закачування популярними менеджерами закачувань, а це, у свою чергу, ускладнює сам процес: при обриві зв'язку (що нерідко трапляється з вини провайдерів або через збої електромережі) файл доведеться завантажувати заново. Крім того, неможливо відкласти, а потім продовжити завантаження. Це особливо незручно при скачуванні великих файлів.
 2. Обмеження розміру файлу. Великі файли на файлообмінниках зазвичай викладають частинами, попередньо архівуючи їх. Через цю особливість теж часто виникають проблеми: наприклад, якщо Ви завантажили пошкоджений архів або одне з посилань виявилося неробочий, то всі Ваші зусилля пропали дарма - цілісний файл не відкриється.
 3. Перед закачуванням файлу потрібно вводити “капчу”- цифри або літери (які іноді важко розібрати), очікувати хвилину або дивитися в цей час рекламу (з неї і «годуються» файлообмінники). Часто доводиться стикатися із випливаючими банерами, і є ймовірність підхопити там вірус.
 4. На наступне закачування на багатьох файлообмінниках потрібно чекати якийсь час. Не можна качати і кілька файлів одночасно.
 5. На більшості файлообмінників існують обмеження швидкості скачування. Щоб прибрати всі обмеження - доведеться заплатити за gold-акаунт.
 6. Іноді неможливо завантажити файл через перевантаження сервера файлообмінника.
 7. Немає єдиного пошуку по всіх файлообмінниках.
 8. На файлобменніках часто натикаєшся на непрацюючий файл або вірус. На трекерах таке посилання відразу видаляють.
 9. Неможливо обмежити швидкість: з-за цього при закачуванні іноді погано відкриваються сторінки в деяких браузерах.

Вам вибирати):

(Джерело RU: internetua.com )

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting