Нова OС Raspberry Pi виглядає просто чудово!
Оценка пользователей: / 10
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

PIXEL_Raspberry_Pi_LogoОсновна операційна система Raspberry Pi Raspbian тільки що отримала абсолютно новий вигляд від Raspberry Pi Foundation.
PIXEL_Raspberry_Pi_1
PIXEL- шпалери для Raspbian - модернізує інтерфейс, додає деякі нові програми, і робить його набагато приємнішим у використанні. Давайте докладніше розглянемо новий зовнішній вигляд вашого RPi.
Новий екран замінює старі завантажувальні повідомлення
PIXEL_Raspberry_Pi_2
Перша велике зміна, яку ви побачите, є відсутність довгих рядків тексту при завантаженні вашого RPi. На їх місці заставка, яка показує операційну систему і номер версії, так само, як на будь-якому іншому сучасному комп'ютері. Все інше, загальний час завантаження і сам процес, залишається тим же самим.
PIXEL поставляється з попередньо встановленими RealVNC, Chromium, і багато іншим
PIXEL_Raspberry_Pi_3
PIXEL також додає за замовчуванням кілька помітних нових програм. Найбільш новим додаток є Chromium, який замінює старіючий веб-браузер Epiphany. Це перша версія Chromium, побудованого спеціально для RPi і який використовує апаратні засоби RPi для прискорення відтворення відео. Chromium поставляється з парою встановлених розширень, зокрема, з uBlock Origin для блокування реклами, а також з розширенням h264ify для поліпшення якості відтворення відео з YouTube на RPi. Chromium найкраще підходить для Raspberry Pi 2 і 3, але як і раніше працює на RPi 1 і RPi Zero.
Доданий RealVNC дозволяє відразу легко використовувати RPi з віддаленого робочого столу. RealVNC надає хороший спосіб отримати доступ до RPi, якщо у вас є лише ноутбук і не відчуваєте потреби купувати клавіатуру, мишу і монітор.
Запустіть встановлений VNC-сервер, наприклад, так:
vncserver -geometry 1024x728 -depth 24
Тепер скористайтеся будь-яким клієнтом VNC, щоб зайти на робочий стіл Raspberry Pi. Логін і пароль за замовчуванням: pi і raspberry.
Примітка: Тепер віддалений доступ до робочого столу з Windows 10 після інсталяції на Raspberry Pi xrdp не працює. Щоб виправити це, необхідно до інсталяції xrdp видалити vnc-server, в тому числі і дані конфігурації, за допомогою:
sudo apt-get purge realvnc-vnc-server
Після цього встановити xrdp.
Якщо до видалення vnc-server ви вже встановили xrdp, то спочатку командою purge видаляєте його, потім з цією ж командою видаляєте vnc-server і перевстановлюєте xrdp.
Також є новий емулятор SenseHAT, з яким можете перевірити ідеї для периферійного пристрою SenseHAT. Емулятор дозволяє налаштовувати гіроскоп, температура, екран і багато іншого.
PIXEL поставляється з купою симпатичних шпалер на робочий стіл
PIXEL_Raspberry_Pi_4
Це може здатися не таким суттєвим, але враховуючи, що фон Raspbian за замовчуванням завжди був порожнім або мав лише логотип RPi, то дуже приємно, що PIXEL поставляється з купою шпалер. Включені 16 фотографій від одного з розробників RPi Greg Annandale. Ви можете дістатися до них, натиснувши на логотип RPi > Preferences > Appearance Settings.
Звичайно, ви завжди могли використати свої власні шпалери, але це набагато краще, коли бачите фотографію при першому завантаженні.
Параметри PIXEL: нові іконки всіх додатків, нові значки температури і напруги
PIXEL_Raspberry_Pi_5
Швидше за все, ви не дуже часто думаєте про якість іконок, але іконки в Rapsbian завжди були трохи простими. Вони були сірі, іноді нечіткими і розпливчастими, тому виглядали трохи каламутно. Тепер вони набагато яскравіші і їх легше побачити з першого погляду.
Крім того, додався зашифрований веселкою дисплей, який попередить, якщо ваш RPi знаходився під напругою або має високу температуру. На його місці є блискавка для напруги і термометр для вимірювання температури, які повинні зробити пошук неполадок набагато легшим.
Кожне вікно чисте, заокруглені панелі заголовків
PIXEL_Raspberry_Pi_6
У попередніх ітерацій Raspbian, вікна були у вигляді блочних квадратів, які завжди робили вигляд системи застарілим. Тепер набагато більш сучасний вигляд із закругленими кутами, нова назва панелі і нові кнопки закриття/згортання/максимізації. Це незначна зміна, але в цілому все виглядає набагато краще.
Можете легко відключити Wi-Fi або Bluetooth
PIXEL_Raspberry_Pi_7
Якщо вам не потрібен Wi-Fi або Bluetooth, які можуть швидко виснажити акумулятор, що є проблемою, якщо працюєте над проектом, який його використовує. PIXEL додає в новому меню Wi-Fi і Bluetooth, що робить набагато простішим їх вмикання або вимкнення. Просто натисніть на значок, потім на кнопку вимикання і ви все зробили.
Як оновити поточну версію Raspbian
PIXEL буде поставлятися як основна операційна система від Raspberry Pi Foundation. Якщо у вас вже є копія Raspbian, яка встановлена і працює, то можете оновити її до нової версії, завантаживши до командного рядка і ввівши наступні команди:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install -y rpi-chromium-mods
sudo apt-get install -y python-sense-emu python3-sense-emu
sudo apt-get install -y python-sense-emu-doc realvnc-vnc-viewer
а потім перезавантажте RPi.
Якщо ви не використовуєте xrdp і хотіли б використовувати сервер RealVNC, щоб отримати віддалений доступ до RPi, введіть наступну команду:
sudo apt-get install -y realvnc-vnc-server
Якщо віддаєте перевагу, щоб почати з нуля і записати новий образ, то можете отримати PIXEL зі сторінки завантаження Raspberry Pi Foundation.
(За матеріалами EN:lifehacker.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting