Яка бездротова технологія вам підходить?
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Wireless TechЗдається, сьогодні всі проекти електроніки в тій чи іншій формі бездротові. Якщо вибираєте Wi-Fi, Bluetooth Classic, Bluetooth Low Energy, ZigBee, Z- Wave, Thread, NFC, RFID, Cell, IR, або навіть семафор чи голубину пошту - багато що залежить від обмежень вашого проекту.
Wireless_1
Є багато змінних, які треба взяти до уваги, тому це керівництво, надіємось, допоможе вам зорієнтуватися у виборі і зробити висновок, що використати у проекті.
Ми можемо реально дуже швидко знизити число параметрів відповідної технології, відповівши на декілька питань.
Чи потрібно підключатися до Інтернету?
Wireless_2
Spark Core (нині Particle Photon) є платою підключення до Wi-Fi, сумісною з Arduino.
Якщо це потрібно і повинен підтримуватися постійний зв'язок, то відповідь майже напевно: Wi-Fi. Підключення Wi-Fi отримує власну IP-адресу, управляється з'єднання через маршрутизатор, а також відправляє і приймає свої власні пакети. З огляду на це, ймовірно, у вас вже є бездротовий маршрутизатор, тому значною мірою справа зроблена. Багато людей виконує прототипи з ESP8266, але є й інші варіанти, і один з фаворитів хакерів Particle Photon (раніше Spark Core). Також регулярно використовується Electric Imp, але він не має компонента з відкритим вихідним кодом, як Particle, і таку доступну ціну, як в лінійці ESP8266.
Це не виключає повністю інші варіанти, але вони мають додаткову складність. Для BLE і ZigBee буде необхідний ще один концентратор, підключений до Інтернету. Вони існують (наприклад, disabled Revolv), але ці додаткові апаратні засоби ви можете не мати, або їх може не бути в продажу у провайдера. Вони також не мають такої пропускної здатності, яку має Wi-Fi.
Стільниковий зв'язок є ще одним варіантом, коли ви знаходитесь далеко від бездротових мереж або не можете на них покластися. Найбільшим їх недоліком, однак, є те, що це дорого. Це стає все дешевше для прототипів, але плата за дані може вирости надзвичайно швидко, і розробка продукту в більшому масштабі є надзвичайно складною і дорогою. Більшість носіїв вимагають ретельного тестування і сертифікації, перш ніж дозволяється підключити продукт до мережі, так що розрив між виготовленням прототипу і великомасштабним виробництвом є досить складним.
Чи потрібно підключатися до смартфону?
Якщо це так, то Bluetooth, ймовірно, правильний шлях, з Wi-Fi і NFC найближчі, на другому і третьому місцях. Bluetooth Classic старший і використовується для високої пропускної здатності потоку, наприклад, для бездротових навушників. Але Bluetooth Classic супер проблемний з затримками, відкинутими з'єднаннями, а також має проблеми дальності. Bluetooth Low Energy (іноді називається Bluetooth Smart) - нова версія. Він абсолютно інший і призначений для IoT або додатків з низькою пропускною здатністю. Не дозволяйте словам Low Energy вводить себе в оману, хоча; оскільки сигнал передається на набагато нижчій частоті і набагато менша кількість переданих даних, то він може забезпечити набагато більш високу потужність передачі, що призводить до значно більшої відстані. Для BLE є багато варіантів для модулів. Особистий фаворит BlueGecko (який змінив назву з BlueGiga, коли вони були придбані Silicon Labs), а PunchThrough має дизайн LightBlue Bean, на програмованій OTA - пристрій, сумісний з Arduino, і модуль для розширення масштабів виробництва. Нарешті, перевірте крихітний Tiny BLE в Hackaday Store.
Wireless_3
LightBlue Bean, невеликий (і дуже уразливий для атак) пристрій Bluetooth LE.
Wi-Fi ще одна технологія, яку має майже кожен смартфон, але налаштування прямих з'єднань може бути реальним болем. Вони переривають підключення телефону до Інтернету, так що ви не зможете отримати Wi-Fi до Інтернету та Wi-Fi до пристрою одночасно. Набагато простіше при використанні Wi-Fi для пристрою підключитися до смартфону через Інтернет, приблизно так само, як іноді легше відправити собі файл, а не переносити його через USB.
Якщо ваші вимоги до пропускної здатності є крихітними (кілька байт), і ваші вимоги до відстані також крихітні (сантиметри), то можете спробувати NFC.
Чи потрібно пристроям розмовляти один з одним?
Якщо пристрої з якоїсь причини спілкуються один з одним, то Wi-Fi є відмінним варіантом, ZigBee, є чудовим, і його наступна специфікація під назвою Bluetooth Mesh, виходить на сцену найближчим часом.
Тут відстань має важливе значення, а, значить, також потужність. Будь-який пристрій, який може брати участь в мережі, повинен постійно прослуховувати повідомлення. Це означає, що він буде або живитися від батареї, або буде необхідне живлення від мережі. Іншим пристроям, можливо, буде потрібно взаємодіяти з мережею, але не передавати повідомлення назад і вперед. Так вони можуть включитися, скажімо, бо їм потрібно щось коротко сказати, а потім повернутися до сну. У світі ZigBee,  пристрої з живленням від мережі  називають маршрутизаторами, бо вони слухають і направляють трафік, а пристрої на батарейках називаються кінцевими пристроями, бо вони не можуть мати своїх власних «дітей». Ще є третій тип, так званий, координатор, один з яких є в кожній комірчастій мережі ZigBee, яка, як правило, підключається через шлюз до Інтернету.
Знати свою відстань дуже важливо тому, бо якщо вам потрібна більша відстань, ніж до базової станції, то ви повинні мати якусь комірчасту мережу. Якщо ваш Wi-Fi маршрутизатор надає вам доступ лише до задніх дверей вашого будинку і у вас є датчики в своєму саду, то вам потрібен розширювач відстані Wi-Fi на задніх дверях, або ZigBee - мережа з вузлами, розкладених таким чином, що існує шлях від одного датчика до наступного і далі до наступного. Це не важко уявити собі як поверх складу, де бездротовий зв’язок не поширюється дуже далеко, але ряд ZigBee разом з датчиками підключені для роботи як комірчаста мережа і кінцеві пристрої ZigBee регулярно підключаються, щоб «виплюнути» деякі дані і повернутися в сон. Wi-Fi є мережею у вигляді зірки, тому маршрутизатор в ролі єдиної точки відмови. ZigBee є мережею, тому, якщо який-небудь вузол виходить з ладу, все ще мережі можливо продовжувати роботу. ZigBee не має багато модулів, а XBee є популярним.
Іншим варіантом є Thread на основі IPv6. Він використовує 802.15.4, який є таким же, як протокол бездротового зв'язку ZigBee, але IP-адресний аспект є досить привабливим. Це все ще досить нове, тому важко знайти багато прикладів, але є деякі великі компанії, які сильно проштовхують його.
Bluetooth Mesh є новачком і перспективний. CSR (нещодавно придбаної компанії Qualcomm) випустила стек, який реалізує стільникому мережу через Bluetooth LE, але вони зробили це ще до того, як стандарт був опублікований, тому використовуйте його на свій страх і ризик.
Хоча, Bluetooth LE може бути достатнім для вашого застосування. За концепцією Bluetooth LE має сервери і клієнтів. Сервером є пристрій, який збирає дані, або взаємодіє з апаратними засобами, а клієнтом є смартфон або інший пристрій, який хоче надавати дані або посилати команди на сервер. Клієнти можуть підключатися до одного сервера і сервери можуть мати кілька одночасних клієнтів, але сервери не можуть реально спілкуватися з іншими серверами. Детальніше в недавньому Hackaday Dictionary post about BLE.
Чи повинен він бути поруч?
Як правило, перевага бездротових технологій полягає в тому, що ви не повинні бути близько. Але в деяких випадках ви хочете, щоб щось сталося, коли два об'єкти стають досить близькими один до одного, наприклад, кішка наближається до автоматизованих дверей для кішки, або кредитна карта розвертається до зчитувача бездротових карт пам'яті. Для цього ви хочете або NFC, або RFID. NFC є підмножиною RFID, але вони мають дуже різне використання.
Wireless_4
RFID може мати набагато більшу дальність (до декількох десятків метрів). Мітки можуть бути активними (батарейне живлення і радіомовлення), або пасивні (живлення від скануючого пристрою, і таким чином обмежується потужність, яку вони можуть поглинати з повітря). E-ZPass (для платних доріг) активний, а підшкірний чіп вашої домашньої тварини є пасивним. Як правило, вони передають лише один код, так що зчитувач повинен знайти його в базі даних.
NFC набагато розумніші і дозволяють двосторонній зв'язок. Це, як телефони можуть взаємодіяти один з одним, щоб передавати контактну інформацію або URL-адреси, і в деяких країнах їх використовують метрополітени, щоб дозволити пройти турнікет, натиснувши телефон. NFC також, як сенсор терміналу оплати, які працюють в роздрібних магазинах. Але очікується, що спілкування займає тільки кілька байтів, і тільки тоді, коли ви на відстані декількох сантиметрів.
Ви хочете, щоб він був розумним?
Іноді ви хочете вивчити нову технологію, тільки щоб побачити, що ви можете з нею. Є ще пара методів бездротової передачі, які мають зайняти нішу, але все ще свого роду прохолодні. Перший, ультразвук. В основноі те, що ви програєте звуки через гучномовець в діапазоні частот вище людського слуху, але все ще в межах можливостей динаміка і мікрофона. Додайте деякий частотний аналіз, і отримаєте для себе простий бездротовий зв’язок. Це було зроблено з такими пристроями, як кнопка Amazon Dash, яка використовує мікрофон, щоб почути подробиці налаштування бездротової мережі, які передаються за допомогою спеціального додатку для смартфонів.
Модульоване світло - ще одна можливість. Використовуються імпульсні світлодіоди для передачі даних на дуже високих швидкостях: так швидко, що ви не зможете побачити мерехтіння. Деякі люди гралися за допомогою датчика RGB, розташованого над екраном смартфона, щоб зробити управління. Деякі банківські додатки в Європі використовують кілька миготливих плям на веб-сторінці, щоб передавати дані паралельно до підписування транзакцій.
Звичайно, ІЧ повинен бути зарахований до модульованого світла, і в свій час це було навколо нас протягом багатьох десятиліть, і це досить надійно (тільки в приміщенні), воно працює добре, і його легко зробити з мінімумом компонентів.
Вибір своїх фішок
Ви вибрали бездротову технологію, тепер вам потрібно побудувати її. Залежно від того, що ви намагаєтеся побудувати, є варіанти того, як упакована ця технологія.
Є USB-рішення для кожної з цих бездротових технологій. Незалежно від того, що вибрали, ви будете мати можливість спілкуватися з комп'ютером через USB без необхідності розробки будь-яких апаратних засобів. Вставте електронний ключ в Pi і ви чудово працюєте.
Наступний крок вниз - це шилд Arduino, і знову ви будете в змозі знайти кожну з цих технологій у вигляді шилда. Далі, є перехідна плата, яка дозволяє легко підключати спеціальну друковану плату до плати Arduino або інших роз’ємів.
Далі вниз - модуль. Модулі є знахідкою для дослідних зразків продукції, невеликих проектів, а також малого та середнього бізнесу без великої кількості інженерних ресурсів RF. Компанія розробляє модуль, який містить друковану плату, бездротовий мікроконтролер і антену, отримує сертифікацію FCC для цієї невеликої друкованої плати, а потім продає його. В деякій частині вони використовували крихітні компоненти, так що ви не повинні це робити, вони освоїли магію оптимізації RF, так що ви не повинні це робити, вони отримали сертифікацію FCC, так що ви не повинні це також робити, і у них є стек програмного забезпечення, так що ви можете просто написати шар програми, але не турбуватися про найнижчі рівні спілкування. Модулі є абсолютним шляхом для дослідних зразків і продукції малих серій, і багато виробників модулів пропонують свої модулі в великих обсягах при вартості, яка лише трохи перевищує номінальну вартість самих компонентів.
Але кажете, що намагаєтеся мініатюризації далі, або маєте обсяги сотень тисяч? Ось коли ви повинні подивитися на розробку своєї плати, грунтуючись на своїх мікроконтролерах, зі своєю власною антеною і всіма іншими речами. Це велика робота, хоча, якщо у вас немає досвіду роботи з дизайну RF, то ви не зробите оптимальне рішення. Ви можете зробити це, тим не менш, якщо використовуєте розумні і прості речі. Але ще є етап сертифікації, який може бути трудомістким і дорогим.
Не скидайте з рахунків середовище розробки. Деякі модулі або мікросхеми вимагають IAR, IDE, які можуть коштувати тисячі доларів. Інші вимагають виконання розробки на безкоштовних, але закритих інструментах. І деякі з них просто монументальна біль, щоб встановити. Вибір чіпа може спустити вас до середовище розробки, яке для вас найбільш комфортне.
Wireless_5    Wireless_6
BLE113 Arduino Shield                                    Breakout Board BLE113
Wireless_7      Wireless_8
                                                          Модуль BLE112                           Усередині BLE112 є мікроконтролери, антени, кристали...
Якщо ви будуєте IoT для пляшку води чи підключеної виделки, є багато варіантів для бездротових технологій, а також безліч переваг і обмежень для розгляду. Однако, існує безліч модулів для майже кожного з цих варіантів.
(Джерело EN: hackaday.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting