Використання на Raspberry Pi Advanced Packaging Tool – APT
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Advanced Packaging ToolRaspberry Pi є неймовірний маленький комп'ютер, який одноосібно відповідальний за впровадження нового покоління для програмування і експериментів, на відміну від навчання, як використовувати електронні таблиці і текстові процесори.
Для тих, хто новачок, в Raspberry Pi є багато, щоб з ним впоратися і - отже - багато, щоб запам'ятати. Цей підручник дає пам'ятну записку корисних речей, які потрібно знати. Ви, можливо, забажає його занести у вибране.
Налаштування SD-карти
Перш, ніж Ви будете в змозі рухатися з цим керівництвом, Ви повинні мати свій Raspberry Pi з працюючою операційною системою. В цьому уроці автор використовує установлену за замовчуванням Raspian, встановлену за допомогою NOOBS, до якої автор має доступ через SSH з Mac.
Це керівництво припускає, що Ви вже маєте працюючу Raspian на своєму Raspberry Pi. Якщо це не так, будь ласка, зверніться до попередньої статті, щоб записати карту пам'яті для свого Pi.
Командний рядок Доступ до Raspberry Pi
Raspberry Pi з LXTerminal
Якщо Ви використовуєте свій Raspberry Pi безпосередньо, з графічним інтерфейсом користувача (GUI) Raspbian, відкрийте LXTerminal з робочого столу.
Advanced Packaging Tool-1
Якщо Ви ще не запустили графічний інтерфейс, скористайтеся інтерфейсом командного рядка (CLI) і можете виконувати необхідні команди з нього.
Доступ до Pi з Secure Shell (SSH)
Secure Shell, часто згадується як SSH, являє собою криптографічний мережевий протокол для того, щоб встановити безпечне з'єднання між комп'ютерами в мережі, або через локальну мережу (LAN) чи через Інтернет. Це, по суті, безпечний канал для зв'язку черех незахищену мережу.
Порада: Raspberry Pi спочатку потрібно налаштувати для SSH-доступу з іншого комп'ютера. Це керівництво припускає, що у Вас вже є включений SSH-доступ на Вашому Pi.
Secure Shell (SSH) з іншого комп'ютера
З Mac, Ви можете використовувати термінал для доступу до Raspberry Pi. Якщо Ви використовуєте Linux-машину, то можете використовувати програму терміналу, який є частиною операційної системи.
Advanced Packaging Tool-2
Якщо Ви користувач Windows, то Вам рекомендується завантажити і встановити PuTTY, який є безкоштовною програмою клієнта SSH.
Advanced Packaging Tool-3
Сховище і Advanced Packaging Tool
Respository
Програмне забезпечення на Linux в цілому, а також Raspberry Pi зокрема, підтримується через Repository. Сховище містить програмне забезпечення, яке складене та підтримується, часто добровольцями, на благо спільноти.
Люди, які підтримують програмне забезпечення в сховищі, забезпечують, щоб будь-що і все було також під належним піклуванням.
Advanced Packaging Tool: APT
У Linux для перегляду, встановлення, оновлення, модернізації і видалення програмного забезпечення Ви повинні використовувати менеджер пакетів. Raspberry Pi використовує менеджер пакетів під назвою apt або Advanced Packaging Tool.
Advanced Packaging Tool не одна програма; це безкоштовний для користувача інтерфейс, спрощуючий управління програмним забезпеченням для операційних систем Unix або Linux, включаючи Raspberry Pi. Функції Advanced Packaging Tool виконуються з командного рядка.
Порада: Існують і інші менеджери пакетів для різних версій Linux. Наприклад, збірки Fedora для Linux використовують yum або Yellowdog Update Manager. Redhat використовує rpm або Redhat Package Manager.
Виконання підміни користувача
Це, ймовірно, не відмінна ідея, щоб Ваш Raspberry Pi або будь-який Linux-комп'ютер працювали за допомогою кореневих привілеї, як щось само собою зрозуміле. Найбільш імовірно, що їх у Вас немає, в будь-якому випадку. Це не режим роботи за замовчуванням з Raspberry Pi.
Це означає, що виконання певних команд може бути неможливим, якщо у Вас немає привілеїв безпеки root. Корисним інструментом, в цих умовах, є sudo, назва якого походить від скорочення substitute user (заміна користувача) і do (зробити).
Команда sudo дозволяє користувачам виконувати певні команди без необхідності увійти як кореневий (root) користувач.
Порада: Установка, оновлення або видалення програмного забезпечення вимагає використання привілеїв суперкористувача або використання команди sudo.
Як оновити базу даних репозитарія
apt-get update
AdvanAdvanced Packaging Tool-4ced Packaging Tool
Корисно періодично оновлювати або повторно синхронізувати файли індексу пакетів з їх джерел. Джерела залежать від того, що було визначено в місці /etc/apt/sources.list. У Raspian, джерелом за замовчуванням в цьому файлі є deb http://mirrordirector.raspbian.org/raspbian/ wheezy main contrib non-free rpi
Щоб оновити репозиторій програмного забезпечення на Raspberry Pi до останньої версії, введіть таку команду:
apt-get update
Якщо Ви не використовуєте суперпривілеї, то потрібно ввести попередню команду з sudo:
sudo apt-get update
Як шукати програмне забезпечення за назвою
Advanced Packaging Tool-5
Для того, щоб знайти певну частину програмного забезпечення, Ви можете виконати пошук за назвою за допомогою наступної команди
apt-cache search [ключове слово для пошуку]
Практичний прикладом цього буде пошук Google Chromium - браузера, який не є частиною основної установки Raspian. Щоб виконати пошук Chromium можна ввести команду:
apt-cache search chromium
Порада: Зазвичай немає необхідності в привілеї root для виконання цієї команди.
Як встановити програмний пакет
Як і для пошуку, використовують назву для установки пакета програмного забезпечення. Потрібна тільки назва частини пакету, а не повна назва файлу.
Advanced Packaging Tool-6
У цьому прикладі пакет вже встановлений
При необхідності, apt автоматично отримає і установить пакети, від яких залежить вказаний пакет. Це дозволяє уникнути збоїв установки, які є результатом відсутніх залежних пакетів.
Для установки програмного забезпечення, використовуйте наступну команду:
apt-get install [назва програмного забезпечення]
Якщо Ви не використовуєте суперповноваження, то потрібно ввести наступну команду з sudo:
sudo apt-get install [назва програмного забезпечення]
Практичним прикладом цього може бути:
sudo apt-get install chromium
Модернізація всіх раніше встановлених пакетів
Модернізація (upgrade) відрізняється від оновлення (update). Модернізація встановлює новітні версії всіх пакетів, які Ви маєте в даний час на Raspberry Pi. Модернізуються тільки пакети, які встановлені.
Advanced Packaging Tool-7
apt-get upgrade
Якщо Ви не використовуєте суперповноваження, то потрібно ввести наступну команду з sudo:
sudo apt-get upgrade
Як видалити програмний пакет
Час від часу Ви можете змінити робочі дані і видалити всі пакети, які Вам більше не потрібні. Це збереже на Ваш Pi «м'ясо» і гарантує, що Ви не заповните в кінці SD-карту пакетами або програмним забезпеченням, які не потрібні.
Advanced Packaging Tool-8
Для видалення пакета, введіть наступне в командному рядку:
apt-get remove [назва програмного забезпечення]
Якщо Ви не використовуєте суперповноваження, то потрібно ввести наступну команду з sudo:
sudo apt-get remove [назва програмного забезпечення]
Практичним прикладом цього може бути:
sudo apt-get remove chromium
Як очистити кеш apt-get
Команда apt-get clean очищає локальне сховище отриманих файлів пакетів. Це корисний інструмент, щоб звільнити дисковий простір.
Advanced Packaging Tool-9
apt-get clean
Якщо Ви не використовуєте суперповноваження, то потрібно ввести наступну команду з sudo:
sudo apt-get clean
Як визначити вільний дисковий простір
Advanced Packaging Tool-10
Це добре, вміти визначити, скільки простору використовується і, якщо використати apt-get clean, дізнатися, скільки місця звільнилося.
Щоб отримати уявлення про простір до і після використання apt-get clean, скористайтеся командою df, яка повідомляє про обсяг дискового простору, використаного файловими системами.
df -h
Параметр -h виводить результати в зручному для людини вигляді.
Почніть працювати з apt-get
У цьому уроці автор пояснив функцію Advanced Packaging Tool і як цей інструмент використовувати для установки, оновлення, модернізації та видалення програмного забезпечення на Raspberry Pi.
Автор також показав, як виміряти обсяг доступного вільного місця на Pi.
(Джерело EN: computers.tutsplus.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting