Мінімум правил безпеки при роботі з відкритою WiFi мережею
Оценка пользователей: / 11
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Зараз більшість готелів і барів має безкоштовну WiFi мережу (особливо у столиці) і у багатьох відвідувачів виникає спокуса попрацювати, сидячи за чашкою кави, або банально перевірити пошту, запустити щось у twitter або facebook. Наскільки велика спокуса, настільки і висока ймовірність того, що на Ваш комп’ютер можуть нагрянути "незвані гості".

Вионуючи нижченаведені поради Ви зможете користуватися публічними WiFi мережами і при цьому залишатися в безпеці.

Вимкніть роздачу файлів

Коли Ви працюєте вдома з WiFi мережею, Ви спокійно можете “рас шарити” файли на Вашому комп'ютері і відкривати доступ до принтера для комп'ютерів, які знаходяться у вашому мережі. У публічних місцях краще вимкнути цю опцію.

Windows: Відкрийте Панель керування, потім перейдіть до Мережі та Інтернет - Центр управління мережами і загальним доступом, далі клацніть на Вибір домашньої групи і параметрів загального доступу - Зміна додаткових параметрів загального доступу. Тут Ви повинні вимкнути доступ до файлів і принтерів, відключити пошук мережі і доступ до загальних папок. Деякі з цих операцій виконуються автоматично в Windows, якщо Ви позначили дану мережу як публічну.

Mac OS X: Заходьте до Системні Установки, переконайтеся, що всі галочки прибрані. Туди ж потрібно заходити, якщо Ви хочете відключити пошук мережі. Після цих дій Ваш комп'ютер не буде видний в мережі. У Windows це буде просто ще одна галочка в додаткових налаштуваннях доступу. У Mac OS X це буде називатися "режим стелс", який знаходиться в налаштуваннях брандмауера.

Налаштування брандмауера.

Зараз практично всі ОС йдуть хоча б з найпростішим брандмауером, тому треба налаштувати його так, щоб ніхто сторонній не зміг влізти у Ваш комп'ютер. У принципі, налаштування безпеки можуть бути задані автоматично, але перевірити все-таки варто.

  • Windows: Панель управління - Система і Безпека - Windows Брандмауер.
  • Mac: Системні налаштування - Безпека - Брандмауер.

Ви також можете налаштувати брандмауер так, щоб деякі програми або поновлення мали відкритий доступ до вашого комп'ютера, клікнувши на "дозвіл запуску програми через брандмауер" в Windows, в OS X потрібно заходити в додаткові налаштування.

Використовуйте SSL за будь-якої можливості

Обмін трафіком з сайтами через HTTP не зашифровано, якщо у Вас є певні навички, то Ви легко можете вкрасти собі шматочок. Якщо це проста інформація, яка є відкритою - нічого страшного. Набагато гірше, коли це Ваші паролі та ключі. Використовуючи HTTPS (для відвідування сайтів) або SSL (коли Ви використовуєте програми, яким потрібен доступ в Інтеренет, наприклад, mail client) зашифровуєте дані, які проходять між Вашим комп'ютером і заданим веб сервісом.

Деякі сайти роблять це автоматично, але краще стежити за рядком з адресою та бути впевненим, що "s" в "https" завжди присутнє, коли Ви обмінюєтеся інформацією. Якщо дана літера зникла, краще відразу ж разлогінитися. В інших сайтах за замовчуванням вводиться HTTP, але Ви можете вручну надрукувати HTTPS.

Якщо ж Ви користуєтеся таким поштовими клієнтами, як Outlook або Mail.app, переконайтеся, що Ваш акаунт зашифровано за допомогою SSL. Якщо ні, то інші люди зможуть спокійно читати Ваші листи, дізнатися Ваш логін і пароль та багато іншого. Тому потрібно обов'язково переконатися, що поштова програма, якою Ви користуєтеся, підтримує SSL, якщо ні, то краще не використовувати її у мережах з загальним доступом.

Використовуємо віртуальну приватну мережу

На жаль, не всі сайти пропонують використовувати SSL. І якщо Вам все ж потрібно відвідати такі сайти, краще використовувати зв'язок через VPN або віртуальну приватну мережу. Ці сервіси дозволяють вам працювати в громадській WiFi мережі так, ніби Ви працюєте в приватній мережі.

Вимикайте доступ до мережі, коли не працюєте в ній

Якщо Ви хочете гарантовану безпеку, коли Ви не використовуєте Інтернет, краще просто відключитися на цей час від громадської WiFi мережі. Зробити це дуже просто як в Windows, так і в Mac.

  • Mac: просто клікніть на іконку WiFi і виберіть "вимкнути опції AirPort".
  • Windows: Вам просто потрібно натиснути правою кнопкою мишки на іконці бездротового зв'язку і відключити його.

Як зробити автоматичними налаштування безпеки Вашої публічної WiFi мережі

Якщо Вам не хочеться кожен раз вручну налаштовувати безпеку вашої WiFi мережі, Ви можете зробити це автоматично.

Windows

Коли Ви захочете під'єднатися до будь-якої мережі в Windows, чи будете Ви знаходитися вдома, на роботі або в кафе, в будь-якому випадку Вас будуть питати про налаштування. На будь-якому з цих місць Вам запропонують список налаштувань. Загальні параметри дадуть Вам найбільшу безпеку. Ви можете вручну налаштувати всі необхідні Вам підналаштуванняі для місць, де Ви найчастіше використовуєте загальну WiFi мережу. Для цього Вам потрібно відкрити Панель управління - Мережа та Інтернет - Вибір домашньої групи і параметри загального доступу. Звідти Ви можете ввімкнути або вимкнути для різних профілів пошук мережі, роздачу файлів і відкритий доступ до тек і принтерів.

У цьому випадку також можна скористатися програмою NetSetMen.

Mac OS X

Тут у Вас немає великої кількості опцій для автоматичних налаштувань мережі, але AirPort Loction зробить все, що Ви захочете, і навіть більше. З його допомогою Ви можете включити Ваш брандмауер, вимкнути Вашу SMTP пошту, підключитися до VPN і ще багато різних варіантів, в залежності від тієї мережі, до якої Ви хочете підключитися. Ви навіть можете змінювати фон свого робочого столу в залежності від того, до якої мережі підключені.

Ваш браузер

Розширення FireFox HTTPS Everywhere автоматично вибирає безпеку HTTPS для більшості популярних сайтів, включаючи New York Times, Facebook, Google Search і т.д. Ви навіть можете додати Ваш власний файл XML config. Це розширення працює в Windows, Mac і Linux.

(Джерело RU: lifehacker.ru)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting