Як встановити VPN на Raspberry Pi
Оценка пользователей: / 8
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

VPN LogoВіртуальна приватна мережа, або VPN (Virtual Private Network), є важливою частиною онлайн-безпеки та конфіденційності. Якщо коротко, то коли ви вже не працюєте поруч зі своїми звичайними засобами безпеки, то повинен бути VPN.
Віртуальні приватні мережі доступні для Windows, Linux і MacOS, а також Android і IOS. А якщо ви використовуєте Raspberry Pi?
VPN on Raspberry Pii 1
Більшість операційних систем для RPi засновані на Linux; На жаль, провайдери VPN не пропонує спеціальне програмне забезпечення RPi. Якщо вам потрібно налаштувати VPN для Pi, можливо, щоб уникнути регіонального блокування Kodi, то необхідно зробити деякі налаштування власноруч.
Подивитися, як встановити VPN. Наступні кроки будуть працювати з усіма такими дистрибутивами на основі Debian, як Raspbian Jessie та Kodi (як OpenElec і OSMC).
Навіщо використовувати VPN?
Є багато чудових причин для використання VPN, всі з яких в кінцевому підсумку опускаються до конфіденційності користувачів. Якщо коротко, то клієнт VPN шифрує дані з вашого комп'ютера або мобільного і відправляє його через VPN-сервер. З точки зору анонімності, онлайн активність прихована.
Як це може бути корисно? Ну, якщо ви використовуєте свій Raspberry Pi як настільний комп'ютер і проживаєте в регіоні, де в Інтернеті рясніє цензура, то VPN зможе допомогти обійти такі обмеження. Ця ж технологія може допомогти, якщо ви просто хочете завантажити програмне забезпечення для RPi, але живете під репресивним режимом.
VPN on Raspberry Pi 2
Для медіа-центр Kodi VPN допоможе обійти регіональне блокування, цензуру, або інше, що ще блокує доступ до засобів масової інформації.
Наприклад, якщо ви хочете отримати доступ до BBC iPlayer із США, то VPN-може допомогти. При підключенні до VPN у Великобританії, наприклад, ви будете мати можливість транслювати своє улюблене ТВ-шоу. Однак, ви повинні бути впевнені, що законно користуєтеся медіа-центром, який вибрали.
Посібник автора, 10 причин, чому ви повинні використовувати VPN, повинен пояснити більше. У той же час, якщо хочете більше зосередитися на шифруванні, безпеці і на тому, як працює VPN, перегляньте приклад VPN.
Як вже зазначалося, існують й інші способи використання VPN. Наприклад, ви хотіли б запустити VPN на настільному комп'ютері або створити якусь універсальний захист шляхом створення облікового запису VPN на маршрутизаторі. У будь-якому випадку, ви повинні скористатися ним.
Як вибрати VPN
Якщо ви просто переглядаєте веб-сторінки і хочете робити це приватно, то повинен бути обраний стандартний VPN (серед тих, які пропонують мінімальні логи).
Проте, якщо хочете обійти регіональне блокування або використовувати додаток потокового відео в Kodi, то вам треба знайти VPN, який пропонує необмежену пропускну здатність для передачі потокового відео. Він також повинен бути дружнім до P2P, так як багато доповнень використовують P2P-мережі для потокового контенту.
Також переконайтеся, що використовуєте сервіс VPN, який заслуговує на довіру.
Вимоги до VPN на Raspberry Pi
Щоб використовувати VPN на Raspberry Pi, знадобляться наступні речі:
VPN on Raspberry Pi 3
• Raspberry Pi 2 або пізніша версія. Більш ранні моделі будуть боротися з шифруванням.
• Обліковий запис VPN, який підтримує OpenVPN. Наш улюблений ExpressVPN, але є й інші:
o    обліковий запис проплачених VPN найбільш прийнятний, якщо бажаєте мати потокове відео;
o    доступні також безкоштовні VPN, але вони менше підходять для потокової передачі.
• Програмне забезпечення SSH на вашому комп'ютері.
o    користувачам Windows слід використовувати PuTTY;
o    Linux і Mac мають вже функціональність SSH через термінал.
• Потрібно включити SSH на RPi. Один із способів, це підключити його до монітора і змінити налаштування SSH за замовчуванням в raspi-config. Якщо ви не в змозі зробити це, вставте карту MicroSD RPi в свій комп'ютер, перейдіть в каталог завантаження (в корінь) і створіть порожній текстовий файл з ім'ям SSH (без розширення файлу). Після того, як витягнете диск з ПК, вставите його в RPi і перезавантажитесь, SSH буде включений.
OpenVPN є додатком з відкритим вихідним кодом VPN, що дозволяє використовувати конфігурації, які надаються сервісами VPN з використанням OpenSSL для шифрування. Якщо коротко, то можете налаштувати VPN на Raspberry Pi без виділеного додатка. Іншим варіантом безкоштовного VPN є використання LogMeIn Hatachi.
Є два варіанти для створення VPN. Перший - встановити OpenVPN в Raspbian (або обраної OS для Raspberry Pi). Крім того, можете налаштувати VPN в межах обраного образу Kodi.
Налаштування VPN на Raspberry Pi
З різними образами, доступними для RPi, це може бути трохи незручно.
На щастя, доти, поки використовуєте образ на основі Debian, це рішення буде працювати. Не має значення, використовуєте ви Kodi чи ні. Це простий спосіб для запуску VPN на вашому Raspberry Pi, незалежно від операційної системи або образу диска.
Автори перевірили спосіб з використанням OSMC на Kodi, який, як і Raspbian, заснований на Debian. Тим не менш, все також повинно працювати на OpenElec.
VPN on Raspberry Pi 4
Почнемо з підключенням до Raspberry Pi через SSH, використовуючи правильні облікові дані для вашого образу, і установки OpenVPN:
sudo apt-get install openvpn
Після завершення виконайте команду перезавантаження:
sudo reboot
Коли RPi перезапуститься, вам необхідно завантажити файли OpenVPN від постачальника VPN. Переважна більшість сервісів пропонує підтримку OpenVPN.
VPN on Raspberry Pi 5
Найбільш доцільний спосіб зробити це - завантажити файли на комп'ютер, розархівувати їх (це, як правило, ZIP-файли), а потім відправити їх на Raspberry Pi через SFTP або WinSCP. Створіть нову папку для їх розміщення, назвавши її openvpn-config. Це повинно бути всередині /home/. Після того, як файли будуть скопійовані, використайте SSH для видачі команди запуску:
sudo openvpn your_ovpn_configuration_file.ovpn
Вам буде запропоновано ввести ім'я користувача і пароль свого VPN, тому введіть їх.
VPN on Raspberry Pi 6
Через мить має бути встановлено з'єднання VPN і ви зможете насолоджуватися повністю приватним використанням Raspberry Pi.
Зверніть увагу, що якщо використовуєте Kodi на іншому пристрої або платформі, то вам треба буде встановити VPN через спеціальний додаток.
Відключення і зміна VPN
Якщо хочете відключити VPN, то треба натиснути Ctrl+C, щоб завершити сеанс. Для того, щоб підключитися до іншого сервера, просто повторіть попередню команду, але з іншим файлом конфігурації. Кожне з'єднання вимагає імені користувача та пароль.
Якщо використовуєте VPN з Kodi, то повинні залишити Kodi працювати. В результаті, це може бути корисно, щоб налаштувати SSH або з'єднання VNC через додаток на мобільному пристрої і використовувати для моніторингу VPN. Якщо, наприклад, з'єднання падає, то вам потрібно повторно включити його.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting