SEO-копірайтер: що це за професія і як це працює?
User Rating: / 6
PoorBest 
There are no translations available.

SEO-копірайтерЗ технічними завданнями на написання тексту, ледь відкривши які, хочеться швидко заплющити очі і натиснути кнопку "вихід", стикався, мабуть, кожен SEO-копірайтер.
Півтора - два десятки одноманітних ключових слів, які повинні бути присутніми на одній сторінці тексту; тематичне ядро сайту, опис якого вже займає півсторінки ...
Ми ж, виступаючи за мир у всьому світі, спробували зібрати поради, які полегшать життя:
 • Копірайтерам, для яких важлива літературна цінність їхніх текстів, а присутність п'яти синонімів у двох реченнях поспіль руйнує всі уявлення про прекрасне.
 • SEO-спеціалістам, на яких у проекті, волею випадку, покладена роль копірайтера або менеджера копірайтерів.
1. Сприймайте складне ТЗ як можливість проявити майстерність і кмітливість, а не привід для відчаю.
 • Намагайтеся починати роботу навіть над найбільш складним текстом не зі слів: "О Боже!", А зі слів: "Хм, нетривіальне завдання - буде цікаво придумати для нього гарне рішення". "Порада в стилі Дейла Карнегі та інших американських психологів", - подумаєте Ви. Зовсім ні. Від настрою (і бойового духу!), з яким Ви сідаєте за роботу, залежить дійсно багато.
   
2. Відкривши чистий документ, випишіть список усіх слів, які вам необхідно вжити в тексті.
 • А як тільки ключовик займе заслужене місце у Вашому творі, прибирайте його зі списку вгорі. По-перше, це допоможе нічого не упустити. А по-друге, у міру того, як список буде скорочуватися, завдання, яке відвічно здавалося нереальним, буде ставати цілком звичним і стандартним.
   
3. Запам'ятайте секрет: порятунок копірайтера, що працює зі складними ТЗ - правильна структура текстів.
 • Тексти, написані для Інтернету, як відомо, повинні читатися по діагоналі. Досягти такого ефекту допомагає розбивка тексту на логічні блоки і використання буллетованих списків. Це не тільки допомагає зробити текст послідовним та зручним для сприйняття з екрану, але і дає масу можливостей органічно вписати ключовики в текст.
   
"Фішка" в тому, що текст, написаний у вигляді уривчастих пропозицій і ключових ідей, читається не так, як звичайний "зв'язний" літературний текст. За рахунок цього в нього можна "блискуче" вставити безліч ключовиків - навіть одноманітних - і це не буде викликати роздратування у читача.
Приклад:
Види живих тварин, які перевозяться
Компанія готова організувати доставку різних видів тварин. Фахівці холдингу мають досвід перевезення:
 • Свиней (племінних і забійних)
 • Коней (племінних і спортивних)
 • Великої рогатої худоби (племінного і забійного)
 • Овець
 • Кіз
 • Альпак
 • Живої риби
Географія доставки живих тварин
 • Між країнами Європи, СНД і Прибалтики
 • Між країнами СНД
 • Усередині Європи
Транспорт для перевезення живих тварин
 • Автомобільні перевезення живих тварин здійснюються з використанням спеціалізованого рухомого складу.
4. Пам'ятайте, що ви пишете текст в першу чергу для людей.
Звичайно, SEO-копірайтинг має не надто багато спільного з високою літературою. Але все ж варто пам'ятати, що Ваша мета - не тільки використовувати всі ключові запити, але і переконати відвідувача сайту, що текст написано:
 • Як мінімум, для людини, а не тільки для пошуковиків
 • В ідеалі - саме для відвідувача. У цьому випадку, він з більшою ймовірністю перетвориться з відвідувача сайту в клієнта.
Не соромтеся розбавляти сухі SEO-оптимізовані фрази кількома пропозиціями "лірики". Так, у розглянутому вище прикладі після розділу "Географія доставки живих тварин" буде доречним додати абзац:
 • Наявність офісів у Європі і країнах СНД і штат співробітників, які володіють англійською, німецькою, французькою, литовською та іншими європейськими мовами, дозволяє групі компаній оперативно вирішувати всі питання в країні відправлення і в країні призначення.
Та сама "лірика" допоможе вийти з ситуації, якщо в ТЗ є вимоги щодо входження ключових слів для перелінковки, коли вони не повинні стояти поруч один з одним.
Рознести ключові слова можна, додавши після кожного одне-два речення про те, які переваги дає цей модуль, як він полегшує життя замовника і т.п. Результат: +1 до списку виконаних побажань SEO-фахівця і +1 додає до цінності тексту.
5. Робіть акцент - в тому числі і візуальний - на перевагах для клієнта.
Часто задається маркетологами питання - чи варто виділяти ключові слова жирним чи курсивом. Досвідчений SEO-спеціаліст тут, мабуть, посміхнеться, уявивши, яким строкатим буде "добре оптимізований текст".
Наша порада - виділяйте форматуванням в тексті не ключові слова (нема чого залучати до них зайву увагу), а переваги і вигоди, які отримає клієнт від співпраці з вами.
(Джерело RU: ubr.ua)

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting