Контрольний список SEO: 60 істотних перевірок перед запуском веб-сайту
User Rating: / 4
PoorBest 
There are no translations available.

Контрольний список для перевірки сайтуЗапуск нового веб-сайту або публікація нової версії сайту, як правило, прямолінійний процес, якщо все добре сплановане і добре організоване.
Будучи не в змозі врахувати всі відомі фактори ранжирування або не створивши веб-сайт дружним для SEO, можна знизити його рейтинг в результатах пошуку. Тому, перш ніж опублікувати веб-сайт, веб-майстри та SEO-фахівці повинні перевірити, чи приведений він у відповідність до найкращих існуючих практик і що Ви не зробили серйозних помилок в своїй SEO-кампанії.
В данній статті наводиться докладний перелік найістотніших перевірок SEO, які треба зробити, перш ніж опублікувати сайт в Інтернеті.
Оптимізація ключових слів
Мати добре написаний/оптимізований текст і використані правильні ключові слова, дійсно є надзвичайно важливим для SEO. Переконайтеся, що перед запуском свого сайту, Ви можете дати позитивну відповідь на всі наступні питання:
1. Чи проводили Ви серйозні дослідження ключових слів? Чи знайшли всі популярні терміни, які мають відношення до Вашої діяльності/ніші/веб-сайту?
2. Чи правильно Ви вибрали цільові ключові слова? Переконані, що можете поборотися за обрані терміни?
3. Ви написали унікальні, високоякісні тексти, які будуть розглядатися користувачами і пошуковими системами корисними? Ви виконали перевірку орфографії для всіх своїх текстів?
4. Назви та описи на всіх сторінках Вашого сайту є унікальними?
5. Ви додали всі важливі ключові слова в заголовки сторінок, мета-опис та HTML заголовки (H1-H6)? Ви оптимізовали свої тексти за цими ключовими словами?
6. Заголовки і мета-описи привабливі для користувачів? Чи будуть вони клацати на Вашу сторінку, якщо вона з'явиться в результатах пошуку?
7. Ви використовуєте комбінації ключових слів, які можуть бути введені користувачами? Ви оптимізували свої сторінки для даних комбінацій ключових слів? Ви включили в текст синоніми, які можуть бути використані в запитах?
8. У Вас є описовий альт-текст для всіх зображень свого сайту?
9. Ви переконалися, що зміст не переоптимізований, що немає ніякого прихованого тексту на сторінках і не використовуються методи наповнення ключовими словами?
10. Ви зробив сторінки цільовими, зосередивши увагу на невеликій кількості ключових слів на сторінці?
11. Зміст Ваших сторінок має відношення до теми Вашого сайту? Чи впевнені, що не оптимізовували для своєї сторінки нерелевантні терміни?
12. Найбільш важливі ключові слова Вашої сторінки знаходяться на початку документа?
13. Ви переконалися, що сторінки не будуть конкурувати одна з другою в результатах пошуку, і Ви маєте мало різних сторінок, оптимізованих за однаковими ключовими словами?
Зверніть увагу, що за допомогою SEO-інструментів Ви можете прискорити Ваші перевірки. Проаналізуйте свої сторінки за допомогою Keyword Analyzer для того, щоб переконатися, що Ваші сторінки призначені й оптимізовані для обраних ключових слів. Крім того, SERP Analysis допоможе Вам аналізувати і оцінювати конкурентів і подивитися, чи є можливість поборотися за обрані терміни.
Розробка сайтів
Методи, які використовуються для розробки веб-сайту, дуже важливі і вони впливають на SEO. Тож задайте собі наступні питання і переконайтеся, що Ви зробили все правильно.
14. Ваш веб-сайт має хорошй код? Він крос-браузернй? Ви переконані, що Ваші сторінки не містять невірного HTML, який може вплинути на аналіз сайту?
15.  Ви розробляли  свій сайт за допомогою пошуково чистих технологій? Хтось в змозі отримати доступ до Вашого веб-сайту без необхідності використовувати на ньому Flash, Silverlight, JavaScript/AJAX, Java аплети, фрейми і т.д.?
16. Меню Вашого сайту видно з усіх сторінок і воно створювалося в HTML так, щоб пошукові системи могли знайти інші сторінки?
17. Ваш сайт легкий для сканування? Чи маєте Ви текстові посилання на всі сторінки свого сайту?
18. Чи правильно Ви використовуєте мета-теги роботів?
19. Чи вживали Ви заходів для усунення дублювання контенту, зосередивши увагу на архітектурі посилань, зробивши при необхідності 301-редирект і за допомогою належних тег канонічності?
20. Чи переконані, що не використовуєте непотрібні або неправильні HTTP перенаправлення?
21. Перенаправили версію свого веб-сайту без WWW в версію WWW або навпаки?
22. Знаєте час завантаження свого веб-сайту? Ви зробили все від Вас залежне, щоб зменшити його?
23. Ви впевнені, що не робили маскування і що у Вас немає дорвеїв?
Зверніть увагу, що Ви можете перевірити дещо з приведеного вище (перевірка HTML, використання Meta-Robots, Spider View, аналіз сторінки і т.д.) за допомогою інструменту Web SEO Analysis. Крім того, Ви можете перевірити відсоток схожості двох сторінок за допомогою Duplicate Content Tool.
Структура посилань, адреси та посилання
Раніше автори вже обговорювали, наскільки важливо створення міцної структури посилань. Нижче перерахуємо найбільш важливі перевірки, пов'язані з структурою посилань, адресами та посиланнями:
24. Ви включили важливі ключові слова в свій URL?
25. Ви переконані, що Ваш URL не занадто довгий чи не занадто спамний?
26. Ви впевнені, що ID сесії (або інші зайві змінні) не з'являються в Вашому URL?
27. Ваші адреси статичні і дружні до SEO (не включають в себе символ "?")?
28. Ви використовуєте в своєму URL тире замість підкреслення?
29. Ви переконані, що маєте на сторінці не дуже багато вихідних посилань?
30. Тексти якоря Ваших внутрішніх посилань містять важливі ключові слова? Їх текст короткий, але описовий? Це ті ж самі слова, які Ви вибрали при оптимізації ключових слів?
31. Чи повинні Ви оптимізувати структуру посилань? Чи повинні Ви використовувати деревоподібну архітектуру, де на рівні головної сторінки знаходяться найбільш важливі сторінки Вашого сайту?
32. У Вас пов'язані важливі сторінки прямо з домашньою сторінкою або з верхьою категорією?
33. Ви переконалися, що основна PageRank/посилальна вага переходить на Ваші внутрішні сторінки, і що на них не дуже багато посилань, що ведуть на зовнішні сайти або «обірвані» сторінки?
34. Ви усунули всі посилання, які вказують на різні версії тієї ж самої сторінки, що викликає проблему дублікату контента?
35. Ви усунули всі непрацюючі посилання?
36. Чи використовуєте Ви значущі внутрішні якоря, коли це необхідно?
37. Чи можете бути упевненим на 100%, що немає ніяких прихованих, спамних або платних посилань на Ваш сайт?
38. Ви зазвичай використовуєте текстові посилання, а не посилання за допомогою зображення, коли вказуєте на внутрішні сторінки?
39. Ви додали тег nofollow до посилань, яким не довіряєте? Ви вже вирішили, як будете робити скульптуру PageRank?
Щоб отримати детальне уявлення про те, як PageRank змінюється всередині Вашого сайту і що є сполучною ланкою структури веб-сторінок, переконайтеся, що Ви використовуєте Link Structure Tool. Це дасть Вам докладну статистику й графіки, а також всі необхідні дані для оцінки поточної архітектури посилань.
Домени та хостинг
І доменне ім’я, і хостинг можуть сильно вплинути на продуктивність Вашого сайту і Вашу SEO-кампанію, так що не забудьте перевірити наступне:
40. Ви перевірили, що Ваш домен не має попередніх заборон з пошукових систем?
41. Доменне ім'я містить корисні/релевантні ключові слова?
42. Ви з розумом вибрали області TLD (top-level domain – домен верхнього рівня)? Чи може в деяких випадках бажано використовувати загальний TLD або конкретної країни?
43. Ви правильно розумієте, які переваги і компроміси використання субдоменів?
44. Ви знаєте, в якій країні розміщений Ваш веб-сайт? Ви впевнені, що сайт повинен бути розміщений саме в цій країні? (Враховуючи, що місцезнаходження сервера - це сигнал)
45. Ви користуєтесь хостингом надійної компанії? Вони оновлення/патчі ставлять на свої сервери регулярно? Вони пропонують необхідні модулі, які допоможуть Вам побудувати SEO-дружній сайт? Який відсоток безвідмовної роботи? Який час завантаження? Скільки сайтів розміщені з тим же IP?
Off-сторінка та інші перевірки
Після перевірки своїх веб-сторінок, Ви повинні переконатися, що були побудовані всі необхідні файли, що створені всі необхідні облікові записи, і що Ви готові вийти в світ. Зверніть увагу на наступне і переконайтеся, що Ви не забули про основне:
46. Ви створили XML і/або HTML-карту сайту? Ви представили їх для пошукових систем?
47. Ви створили файл robots.txt? Ви знаєте точно, які сторінки повинні блокувати? Ви впевнені, що хочете блокувати ці сторінки?
48. Ви створили акаунт для інструментів веб-майстра на Google, Bing і Yahoo? (Так, Ви все одно повинні використовувати інструменти Yahoo, поки вони не повністю інтегровані з Bing).
49. Ви створили обліковий запис Google Analytics (або використовуєте аналогічний сервіс веб-аналітики)? Ви додали код відстеження на всі сторінки свого сайту? Впевнені? Ви впевнені на 100%?
50. Ви створили RSS-канал (в основному для новинних блогів і сайтів)? Вам треба  використовувати метод автоматичного виявлення RSS? Ви додали URL RSS в HTML заголовок своєї сторінки?
51. Чи правильно Ви розумієте, які переваги і компроміси використання геолокації? Ви вирішили, чи повинні використовувати її на своєму сайті?
52. Ви оцінили дизайн свого сайту? Ви створили заклик до дії?
53. Ви налаштували скрипти для моніторингу активності користувачів?
54. Ви вирішили, чи будете робити A/B тестування?
55. У Вас з'явилася тверда стратегія побудови посилань? Ви зібрали усі відповідні каталоги з високим трафіком Вашого напрямку діяльності та списки місцевих пошукових систем, де Ви можете представити свій бізнес? Ви знаєте, які сайти посилаються на Ваших конкурентів? У Вас є план, як отримати високу якість посилань?
56. Ви вирішили, що повинні використовувати соціальні медіа у просуванні своїх брендів? У Вас з'явилася тверда соціальна стратегія ЗМІ? Ви додали кнопки соціальних засобів масової інформації на свій сайт? Ви створили профіль?
57. Ви перевірили свій сайт за допомогою Web SEO Analytics Toolbox? Ви можете поліпшити сайт на основі звітів SEO?
58. Ви впевнені, що не використовуєте чорні методи оптимізації і що не порушуєте "Керівництво Google"?
59. Ви створили облікові записи електронної пошти, FTP акаунтів і т.д.? Ви створив все?
60. Ви ретельно тестував свій сайт? Чи готові Ви випустити його в світ?
Автор твердо вірить, що якщо Ви виконаєте всі описані вище перевірки і, якщо Ви використаєте даний перелік SEO, то зможете виявити більшість недоліків, які в змозі зашкодити Вашій SEO-кампанії. Автор бажає Вам успіху і з нетерпінням чекає Ваших пропозицій та зауважень.
(Джерело EN: webseoanalytics.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting