5 порад та хитрощів при використанні програмного забезпечення центру Ubuntu
User Rating: / 3
PoorBest 
There are no translations available.

Оптимізуй Ubuntu Software CenterОптимізуй Ubuntu Software Center для прискорення швидкості завантаження, простого встановлення доповнень і встановлення з блогу одним натисненням кнопки. Нічого подібного Ubuntu Software Center немає на жодній іншій платформі.
Це простий у використанні інструмент для установки десятків тисяч різних програм, більшість з яких повністю безкоштовна. Простіше кажучи: якщо Ви любите вільне програмне забезпечення, то Ви полюбите Ubuntu та її центр програмного забезпечення.
За своєю природою Ubuntu Software Center є урізаною, простою у користуванні програмою. Вона більш доступна для середнього користувача, ніж стандартний менеджер пакетів Linux. Ubuntu Software Center ділить додатки на категорії для зручного перегляду. Якщо Ви шукаєте гру, офісні додатки чи для читання електронних книг, Ви можете легко знайти програмне забезпечення і встановити його одним клацанням миші.
Але чи є якісь хитрощі, щоб зробити роботу програмного забезпечення центру кращим? Як виявилося, є.
Використовуйте швидкий сервер для завантаження
Одне просте налаштування, яке може значно збільшити швидкість завантаження, це зміна сервера, з якого Ви завантажуєте пакети. Щоб завантажити пакети Ubuntu за умовчуванням використовує основний сервер для Вашої країни або регіону, або сервер Ubuntu за умовчанням. Для деяких випадків локальний сервер може забезпечити більшу в рази швидкість завантаження. Це особливо вірно, якщо Ви переходите в університет, щоб скористатися його репозитарієм.
Давайте з'ясуємо, чи доступно це для Вас. В Ubuntu Software Center натисніть кнопку “Edit” ("Редагувати"), потім “Software Sources“ ("Джерела програмного забезпечення"). Серед параметрів, які Ви побачите у випадаючому списку, “Download From” ("Скачати з"):
Виберіть його, потім натисніть кнопку “Other…“ ("Інший ..."). Ви будете шоковані представленою кількістю серверів. Якщо один з них поруч з Вами, виберіть його. Якщо Ви не впевнені, який сервер буде швидшим, натисніть кнопку “Select Best Server” ("Вибрати кращий сервер"):
Цим запустите перевірку всіх серверів і будете з'єднані з найшвидшим. У залежності від того, де Ви живете, це може дати великий приріст швидкості. Особливо це корисно в час, коли основні сервери Ubuntu повільні, наприклад, після виходу нової редакції Ubuntu.
Легко встановлювати розширення
Це легко можна пропустити, але Ubuntu 10,10 Software Center додав швидкий спосіб встановлення Ваших програм. Наприклад, якщо Ви встановлюєте Firefox, то побачите наступні опції:
Для встановлення вказаних доповнень просто відзначте їх галочками, а потім перейдіть вниз і натисніть кнопку “Apply Changes” ("Застосувати зміни ") у нижній частині. Якщо Ви завжди встановлюєте запропоновані доповнення, то це може дати величезну економію часу!
Доступні для переходу посилання встановлення
Це може значно зберегти Ваш час. Дані посилання будуть автоматично відкриватися в Ubuntu Software Center при натисканні їх користувачами Ubuntu. Проблема в тому, що багато блогерів ігнорують цю пораду, використовуючи замість цього загадкові “sudo apt-get install” інструкції.
Не хвилюйтеся, є рішення. Aptlinker може зробити команди установки у вигляді посилань. Просто встановіть це розширення Chrome і будь-яка команда “sudo apt-get install” автоматично перетворюватиметься у лінки. Установка програми настільки ж проста, як і натискання посилання!
Для отримання додаткової інформації прочитайте 4 інструменти Chrome, які користувачі повинні спробувати на Ubuntu.
Пошук за вихідним кодом
Шукаєте програму в репозиторії для додавання? Може бути, PPA? Не хвилюйтеся, центр програмного забезпечення це охоплюєёёёёёё. Натисніть на стрілку ліворуч від пункту меню “Get Software” ("Отримати програму") в лівій панелі. Ви побачите джерела встановленого програмного забезпечення:
Ви можете зробити те ж саме з пункту “Installed Software” ("Встановлене програмне забезпечення"), щоб побачити, з яких джерел Ви встановили дане програмне забезпечення,. Це зручний спосіб відстежувати, які джерела Ви, можливо, видалили з Ubuntu.
Використовуйте замість цього Synaptic
Не впевнені, що все це надає Вам необхідну гнучкість? Час стріляти з великих гармат і для цього є Synaptic - продвинутий менеджер пакетів, який надає Вам можливість додавати або видаляти тільки щось вибране для Вашої системи. Це не зовсім зручно для користувачів Ubuntu Software Center, але воно набагато легше для налаштування. Перевірте це в меню “System” ("Система") в розділі “Administration” ("Адміністрація").
Ubuntu Software Center є чудовою частиною програмного забезпечення і з часом стає тільки кращим. Ubuntu 11,04, за чутками, включає відгуки від користувачів на програмне забезпечення і більше, так що стежте за оновленнями!
(Джерело EN: makeuseof.com)

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting