Мобільні браузери
User Rating: / 6
PoorBest 
There are no translations available.

Завдяки сучасним розробкам простий мобільний телефон можна використовувати не лише для розмов і обміну SMS з іншими абонентами, але і для вирішення найрізноманітніших задач з використанням Інтернету.
Мобільний браузер (mobile browser, також microbrowser або minibrowser) – веб-браузер, призначений для використання в мобільних пристроях таких, як мобільний телефон або КПК. Мобільні браузери оптимізовані для показу веб-сторінки найбільш ефективно на малих екранах портативних пристроїв. Мобільний браузер повинен займати мало пам'яті і враховувати малу швидкість доступу в Інтернет мобільного пристрою. Сьогодні рідко хто користується вбудованим браузером свого мобільного телефону: багатьох не задовольняє його функціональність та і можливості у альтернативних програмних продуктів більш широкі. До того ж, вони всі безкоштовні.
Монопольне положення на ринку мобільних браузерів зайняла програма Opera Mini, вона найбільш розповсюджена серед користувачів мобільного Інтернету. Але в останній час з’являється все більше конкурентів, таких як UCWEB, TeaShark. Розглянемо детальніше кожен з них і спробуємо виявити їх переваги та недоліки. Одне можна сказати зразу: всі вони зроблені на платформі Java.
Більше 44 мільйонів користувачів по всьому світу. Популярність Opera Mini обумовлена, перш за все, здатністю браузера працювати в багатьох недорогих телефонах (часто з зовсім невеликим об'ємом вбудованої пам'яті і дисплеєм з низькою роздільною здатністю), а також підтримкою клієнт-серверного механізму, який значно розширює можливості програми і дозволяє економити трафік за рахунок зменшення об’єму даних. 
В четвертій версії популярної «Опери» повністю переписаний і оптимізований код. Розробники заявляють про менше споживання трафіку, в порівнянні з попередніми версіями, і про більшу швидкість завантаження сторінок. Швидкість стала дійсно вищою, а ось споживання трафіку практично не змінилася.
Перше, що помічаєш в четвертій «Опері» - так це змінений вид відображення інформації. Тепер доступні два способи: старий, при якому програма автоматично стискала і адаптувала сторінку до дозволу телефону (стовпчик з вертикальною прокруткою). При новому способі сторінка представлена нам повністю, але в мініатюрному вигляді, за принципом OSS-браузера на платформі Symbian. Будь-яку область можна збільшити, кликнувши по ній курсором. «Мишачий курсор», теж одне з нововведень, в четвертій «Опері» він використовується для навігації в Інтернеті. 
Опцій в меню не так вже багато, але і цього цілком достатньо. “Page Information” дозволяє проглянути інформацію про сторінку і окремо завантажити з неї малюнки. За допомогою “Reload” можна перезавантажити відкриту сторінку. “Add Bookmark” – створення закладок, а “History” – перегляд історії. Меню “Help” дозволяє не тільки викликати допомогу, але і надає інформацію про спожитий трафік. Окремо розглянемо меню “Settings”. В налаштуваннях можна включити або відключити завантаження малюнків, а також змінити їх якість (Low, Middle, High). Таким же чином можна змінити розмір шрифту. В опціях також можна ввімкнути/вимкнути візуальні ефекти, повноекранний режим, режим перегляду сторінки в старому стилі, налаштувати час, змінити мережний протокол (Socket або HTTP), повернути екран на 90 градусів, а також очистити cookies. «Опера» уміє змінювати зовнішній вигляд. В опціях є пункт “Change skin”, який завантажує з офіційного сайту три різних стани на розсуд користувача.
Даний браузер знаходиться ще на стадії beta-версії. Але він вважається перспективним і тому розглянемо його.
TeaShark можна віднести в групу «операподібних браузерів» для мобільних телефонів. Схожість з «Оперою» помітно з першого погляду. В TeaShark використовується подібна «Опері» система кольорів. Теж використовується курсор. Стартова сторінка практично ідентична: рядок пошуку інформації, закладки, історія. Відсутній хіба що рядок введення адреси сторінки. Допоміжне меню практично ідентичне: Go to, View, History, Tools, Exit. Як бачимо, функцій небагато. Меню опцій точнісінько таке ж, як в Opera Mini 4.0. Відсутнє лише налаштування часу.
Аналогічний браузер і в плані відображення контента. Все той же ескіз всього сайту, будь-яку частину якого можна збільшити, кликнувши не неї курсором. Але якість форматування сторінки страждає: іноді помітні явні неточності та і відображення шрифту могло бути і кращим.
Швидкісні характеристики TeaShark не вражають. Сторінки завантажуються довше, ніж в «Опері». Та і об’єм вони мають в два рази більший. Хоча можна використовувати спеціальні проксі-сервери, за допомогою яких об'єм сторінок буде таким же, як і в «Опері».
TeaShark недопрацьований і це видно з першого погляду. Але подібне можна пробачити, адже це лише beta-версія.
Ucweb, як і TeaShark, відноситься до «операподібних». Він сильно схожий як на Opera Mini 4.0, так і на Opera Mini Mod і має схожі функції.
Ucweb використовує власний проксі-сервер, тому на відміну від TeaShark, затрати трафіку практично такі ж, як і в «Опері». Швидкість завантаження сторінок досить добра, але не така як у «Опери».
Перевагою цього браузера є відмінна функціональність, яка лише трохи поступається норвезькому конкуренту, а в деяких випадках і перевершує його. Зокрема, Ucweb оснащений підтримкою двох незалежних вікон-вкладок, для перемикання між якими використовується клавіша "3". Крім цього, програма забезпечує просте завантаження будь-яких файлів з Інтернету, легкий пошук інформації за допомогою Google, Baidu і Yicha, роботу з RSS і маніпулювання закладками.
Хоча розроблений браузер китайськими програмістами, але він відмінно справляється з кирилицею. Хіба що замість RSS стрічки відображаються «квадратики». Правда, щоб користуватися RSS, Вам доведеться відвідати сайт розробників і зареєструватися, а для цього необхідне знання китайської мови. Але не будемо про погане.
В Ucweb ідентичне «Опері» відображення сторінок: ескіз усієї сторінки і можливість її збільшення за допомогою кліка на необхідній ділянці. Якість сторінок непогана, загалом зовнішній вигляд цього браузера повинен сподобатись багатьом. Навігація в Ucweb достатньо зручна. Браузер підтримує закладки, збереження малюнків, завантаження файлів безпосередньо з програми (є навіть власний менеджер завантажень), можна користуватися гарячими клавішами, повертати екран на 90 градусів. Ucweb підтримує огляд двох сторінок одночасно, використовуючи функцію вікон.
По різним опціям програма не поступається конкурентам. Можна змінювати зовнішній вигляд, якість завантажуваних малюнків, шрифт, порядок завантаження даних, регулювати об'єм кеша. Безпосередньо з браузера можна телефонувати і відправляти SMS повідомлення.
Серед мінусів буде варто відзначити відсутність підтримки протоколу безпеки HTTPS. Тому, якщо Ви турбуєтеся про свої дані, то рекомендуємо звернути увагу на інші браузери.

Існує ще декілька програмних продуктів для мобільного інтернету, які створюють конкуренцію розглянутим браузерам. По своїм характеристикам вони близькі до Opera Mini, відмінність лише спостерігається в інтерфейсі і кольоровій гаммі вікон. До них відносяться такі програми як:

  • Microsoft Mobile Explorer, про який детально написано на офіційному сайті Microsoft
  • MiniMO від Mozilla Foundation
  •  PocketWeb від німецької компанії TLogic
Висновки
Чи є розглянуті програми конкурентами Opera Mini чи ні, однозначно сказати складно, тут кожний повинен зробити висновки самостійно.
В той же час, за зручністю використання, до Opera Mini 4 всі розглянуті браузери поки що не дотягують, проте рівень їх функціональності гідний уваги. Звичайному користувачу подібна різноманітність на руку – це приводить до більшої конкуренції, що у свою чергу вимушує розробників активно працювати над проектами і впроваджувати нові функції.
Цілком імовірно, що через якийсь час вийдуть оновлені версії даних продуктів, які зможуть наздогнати і перегнати продукт від Opera Software, а для нас, простих користувачів, вибір браузера стане питанням особистих переваг, а не результатом вибору між бажаннями і потребами.
Автор Олег Видалко, магістрант НТУУ“КПІ”
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting