Як автозавантажувати додатки в робочому столі Rasbian LXDE
User Rating: / 3
PoorBest 
There are no translations available.

LXDE автостартЯкщо Ви використовуєте операційну систему Raspbian на своєму Raspberry Pi то знаєте, що при введенні startx запускається графічний інтерфейс користувача "LXDE". Для цього режиму є багато програм і утиліт.
У своїх проектах Ви можете автозавантажувати один або декілька з необхідних додатків при запуску startx, щоб зберегти час при їх запуску вручну.
Популярні вибори можуть включати LXTerminal, Scratch, Мідорі і Leafpad.
Є два методи, серед яких можете вибрати. Більшість людей вибере один з них, але якщо є сумніви, то використовуйте метод 1. У наведених нижче прикладах автор додав два додатки (LXTerminal і Leafpad), але Ви можете додати багато з того, що потрібно.
Почніть з завантаження Вашого Pi в режим командного рядка.
Метод 1
Цей метод використовує глобальний список автозапуску додатків, який застосовується до всіх облікових записів користувачів. Вони будуть завантажуватися щоразу, коли завантажується LXDE незалежно від того, який користувач увійшов в систему в той час. Зазвичай, це користувач облікового запису за замовчуванням 'pi'.
Використайте наступну команду, щоб запустити текстовий редактор нано і відредагувати файл автозапуску:
sudo nano /etc/xdg/lxsession/LXDE/autostart
Після останньої рядку додайте рядок для кожної програми, яку хочете автозапускати. Наприклад, якщо додати рядки для LXTerminal і Leafpad, то файл буде виглядати наступним чином:
@lxpanel --profile LXDE
@pcmanfm --desktop --profile LXDE
@xscreensaver -no-splash@
@lxterminal
@leafpad
Для збереження і виходу з редактора нано натисніть CTRL+X, Y, а потім ENTER. Ви можете використовувати свій улюблений текстовий редактор, якщо нано не Ваш вибір.
Метод 2
Альтернативний метод полягає у створенні файлу конфігурації, який є унікальним для поточного користувача. Насамперед, необхідно змінити цей текстовий файл:
sudo nano ~/.config/lxsession/LXDE/autostart
Як і в методі 1 цей файл є списком команд для виконання при завантаженні GUI. Цей файл, як правило порожній, коли Ви вперше редагуєте його, тому просто додайте потрібні програми для автоматичного завантаження:
@lxterminal
@leafpad
Для збереження і виходу з редактора нано натисніть послідовно CTRL+X, Y, а потім ENTER.
Тест
Як тільки Ваш файл конфігурації оновиться, будете готові перевірити.
startx
Робочий стіл LXDE повинен завантажитися та запуститися вибрані Вами програми.
Обидва методи одночасно?
Ви можете використовувати обидва методи. Додатки з кожного файла конфігурації запустяться, як і очікувалося. Це дозволить запускати спеціальні програми для всіх, дозволяючи окремим користувачам мати автозапуск своїх власних програм. Наскільки це корисно, залежатиме від того, які Ви додали облікові записи інших користувачів при встановленні.
Автозапуск Minecraft
Припустимо, що Ви вже встановили Minecraft на Pi, то тепер також можете автоматично його запускати. Коли автор перебуває в режимі Python-Minecraft, то запускає Minecraft і вікно терміналу готове для виконання сценаріїв за допомогою наступних рядків:
@~/mcpi/minecraft-pi
@lxterminal
Це припускає, що виконуваний Minecraft знаходиться в ~/mcpi/ (те ж саме, що /home/pi/mcpi/).
Автозапуск скриптів Python
Ви можете автоматично запустити свої власні скрипти Python, додавши рядок:
@/usr/bin/python /home/pi/example.py
Це працює краще за все з методом 2, бо в цьому прикладі сценарій Python зберігається в домашньому каталозі користувача Pi за замовчуванням. Якщо інший користувач увійшов в систему, то він не буде мати доступ до цього каталогу, тому LXDE не зможе автоматично завантажити його.
Який би метод Ви не використовували, тільки введіть команду startx в командному рядку і вибрані Вами програми повинні завантажитися автоматично.
LXDE автостарт-1
Примітка: Порядок, в якому Ви розміщуєте команди для додатків, не завжди означає, що вони будуть завантажуватися в тому ж порядку, бо різні додатки вимагають різну кількість часу, щоб завантажитися повністю. Автор схильний ставити великі програми першими, тому що вони вимагають більше часу, щоб запуститися, тобто Мідорі перед LXTerminal.
Джерело EN: raspberrypi-spy.co.uk
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting