Perfect Dark - японський піринговий файлообмінний клієнт
User Rating: / 2
PoorBest 
There are no translations available.

Perfect Dark - клієнт пірингової мережіPerfect Dark використовує алгоритми RSA (1024-бітний ключ) і AES (128-бітний ключ) для шифрування даних, переданих між учасниками пирингового файлообміну.
Ключі кешуються для підвищення ефективності роботи пірингової мережі.
Викладені файли і обговорення в піринговій мережі підписані 160-бітним ключем ECDSA. Поновлення, які викладаються, захищені 2048-бітним ключем RSA. Дані пірингової мережі зберігаються і передаються зашифрованими блоками окремо від ключів пірингової мережі. Perfect Dark здійснює постійну закачку частин файлів пірингової мережі, поки його файлове сховище не досягне вказаного значення.
μTorrent, на відміну від Perfect Dark, призначений для більш швидкого завантаження у Мережі, так як працює через протокол UDP, в якому обмін даними в пірингової мережі відбувається швидше, ніж через протокол TCP. Прискорення завантаження в пірингової мережі досягається за рахунок того, що торрент-клієнт бере на себе виконання необхідних функцій, відсутніх в TCP. Провайдерам набагато складніше блокувати передачу даних через μTorrent, завдяки відсутності строгих відмінностей UDP пакетів звичайного трафіку від трафіку сформованого протоколом μTP, на відміну від TCP пакетів, за змістом полів яких можна зробити висновок про їх належність до p2p трафіка.
Шифрування даних в μTorrent проводиться алгоритмом RC4. Шифрується не тільки заголовок, але і весь потік, а значить, інтернет-провайдеру буде дуже важко здогадатися, що Ваш трафік генерується програмою.
На відміну від Perfect Dark, в μTorrent Ви самі можете вибрати - шифрувати дані чи ні. У всіх режимах зашифровані вхідні підключення пірингової мережі приймаються (і для них включається шифрування в обидві сторони).
Тепер розглянемо налаштування шифрування в μTorrent.
Є три варіанти для вихідних (тих, які починає Ваш клієнт) з’єднань:
 • Викл: встановлювати звичайне (нешифроване) з’єднання. Це налаштування за замовчуванням. Користувачі, які через свого провайдера можуть користуватися тільки шифрованим з'єднанням пірингової мережі, самі до Вас під'єднаються з пропозицією його почати.
 • Включено: пропонувати шифрування, але у разі невдачі встановлювати звичайне з'єднання.
 • Примусово: завжди шифрувати.
Насправді ж шифрування протоколу μTorrent не дозволяє приховати вміст пірингової торрент-мережі. Воно створено зовсім для інших цілей, а саме, щоб заховати характерні μTorrent-заголовки в пакетах і приховати сам факт передачі торрент-трафіку. Сховати його від операторів зв'язку, які приблизно два роки тому почали незаконно блокувати і «підрізати» трафік з пірингових торрент-мереж.
На відміну від μTorrent, де сам torrent-файл містить метаінформацію (наприклад, хеш-суму, адресу трекера) про розподілені дані, і роздача файлу повністю контролюється трекером (адреса якого знаходиться в torrent-файлі), в Perfect Dark процес обміну файлами складніший.
Файл в пірингової мережі не має як такого точного розташування. Шматки кожного файлу розподілені серед комп'ютерів-учасників розподіленої пірингової мережі unity, власники комп'ютерів-членів unity не знають, які шматки яких файлів знаходяться в їх кеші.
З одного боку значно збільшуються вимоги до пропускної здатності інтернет-з'єднання користувачів пірингової мережі і до займаного місця на диску. Значна частина трафіку при цьому витрачається даремно, оскільки кожна нода є проксі для інших нод.
З іншого боку, користувачам такий пірингової мережі дуже складно пред'явити звинувачення у піратстві, так як неможливо визначити, хто виклав даний файл в пірингову мережу, а у самих користувачів немає можливості дізнатися, що лежить в зашифрованому кеші. Крім того, файл, одного разу доданий в пірингову мережу, залишиться там практично назавжди, незалежно від дій аплоадера.
Архітектура μTorrent, на відміну від Perfect Dark, передбачає наявність у файлу єдиного власника в пірингової мережі, який і зацікавлений в його розповсюдженні. Саме первісний володар файлу в піринговій мережі генерує torrent-файл.
Особливості:
 1. У Perfect Dark мінімальна швидкість аплоад: 100 Кбайт/с., ΜTorrent - обмеження встановлює сам користувач Мережі, який роздає файл в пірингову мережу.
 2. Місце, займане на диску під розподілене файлове сховище пірингової мережі Perfect Dark (каталог unity), як мінімум 40 Гб; μTorrent - резервує стільки місця, стільки важить сам файл. А якщо файл складається з декількох частин, закачувати можна окремо не резервуючи місце на диску для всіх частин файлу.
 3. Для Perfect Dark вкрай бажана зовнішня IP адреса.
 4. Вимоги для Perfect Dark: ОС - MS Windows XP SP2 +, Vista, Windows7, або Linux з Wine.
Можна сказати, що Perfect Dark пред'являє значні вимоги до системи, на відміну від μTorrent, для якого прийнятні мінімальні вимоги.
Отже, Perfect Dark:
 1. На даний момент основне заповнення простору пірингової мережі займає японський контент.
 2. Дана пірингова мережа не залежить від працездатності серверів пірингової мережі, тому що в них немає потреби.
 3. Анонімність в пірингової мережі полягає в тому, що ніхто не знає, що саме Ви качаєте, і що викладаєте.
 4. Використовуються технології шифрування в піринговій мережі.
У μTorrent основні можливості виглядають наступним чином:
 1. Налаштування використання смуги і пріоритету трафіку в піринговій мережі;
 2. Взаємодія з іншими клієнтами без необхідності наявності основного трекера (DHT) в мережі.
 3. Вкрай низьке споживання системних ресурсів (близько 6 мегабайт оперативної пам'яті при розмірі виконуваного файлу близько 200 кілобайт).
 4. Інтерфейс дозволяє оформлення всіх елементів, підтримує теми і можливість перекладу іншими мовами.
 5. Віддалене керування за допомогою web-інтерфейсу під назвою WebUI через HTTP-протокол.
 6. Робота у всіх версіях операційних систем Windows.
Розглянемо порядок встановлення і роботи з програмою Perfect Dark:
1. Завантажити програму Perfect Dark з офіційного сайту.. Доступний і русифікований клієнт.
2. Розпакувати в поточний каталог (в архіві вже лежить папкою) і запустити perfect dark.exe.
3. Після першого запуску:
4. Віконце з повідомленням для вибору типу з'єднання:
5. Налаштувати з'єднання з піринговою мережею.
6. Налаштувати обмеження швидкості/трафіку.
7. Налаштувати папки для завантаження і розмір загальної папки (мінімум 40Гб).
8. Додати адреси (ноди) для первинного входу в загальну пірингову мережу.
9. Повідомлення про те, що поки в загальній папці не накопичиться 2000 Мб, програма буде майже марна для скачування інформації з пірингової мережі.
10. Загальна інформація про стан пірингової мережі.
11. Після пошуку потрібного файлу з меню правої кнопки миші вибрати пункт Почати закачування і файл буде викачуватися в загальну папки спершу шматками, а потім згенерує повний файл в папці Download.
12. Відстежуємо стан поточних завантажень в піринговій мережі:
При першому старті закачування в пірингової мережі починаються не відразу: чим довше програма знаходиться в онлайні - тим краще.
Автор Андрій Федосов, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting