I2P: Принципи функціонування основних сервісів мережі
User Rating: / 2
PoorBest 
There are no translations available.

Невидимий анонімний ІнтернетСьогодні поговоримо про те, що таке NetDB, SusiDNS і про початкову ініціалізацію мережі I2P.
Можливо, що зовсім скоро Інтернет в Росії стане не вільним: вже зараз різні провайдери блокують ті чи інші сайти. І в заблокованого ресурсу є два шляхи:
  1. Сподіватися, що користувач буде заходити на сайт через proxy/VPN
  2. Перенести сайт в децентралізовану анонімну мережу
PS. Мабуть, цією децентралізованою і анонімною мережею автор може назвати тільки I2P. TOR не потрапляє під це визначення через те, що принцип мережі в тор'а інший - багаторівневий проксі-доступ в звичайний Інтернет, а .onion-ресурси як приємний бонус.
В I2P-мережі все навпаки: головне - це внутрішні ресурси, а зовнішній проксі - бонус.
Як відбувається початкова ініціалізація мережі I2P?
Після скачування дистрибутива і його встановлення, мережа I2P намагається ініціалізуватися, виконуючи пошук локальних вузлів через NetDB (DHT) і, якщо вузли не знайдені, то йде запит початкового списку вузлів за певними http(s) адресами.
Цікава особливість: вузли, які отримані при початковій ініціалізації, не можуть бути кінцевими при доступі до внутрішніх сайтів. Це зроблено для того, що б виключити вірогідність створення нод урядом і аналізу трафіку. Якщо ж нод буде створений шкідливої групою людей, то все рівно він буде лише передавати іншому вузлу знеособлений трафік і не більше того.
Після отримання перших адрес учасників I2P-мережі через стандартне https-з'єднання, клієнт намагається підключиться до них і відбувається запуск NetDB.
Що ж таке NetDB?
Саме просте визначення технології NetDB - це як DHT в протоколі Torrent.
NetDB - це розподілена база учасників мережі: саме через неї конфігуруються тунелі доступу до сайтів, але, що цікаво, Ваш особистий ідентифікатор в мережу не надсилається, таким чином відтворити відповідність IP і I2P ID неможливо.
Звичайно, в NetDB зберігаються і ключі, які повідомляють про достовірність інформації, опублікованої там.
Що ще там зберігається?
  • Статистика встановлення тунелей в нод
  • Кількість успішно встановлених з'єднань через нод
  • Кількість відкинутих з'єднань
  • Час таймауту при зверненні до ноду
  • Версія роутера (клієнта I2P)
Мережа NetDB підтримує всі ті ж функції бана пірів, що і DHT-мережа в протоколі torrent (наприклад, якщо в роутера співвідношення успішно завершених з'єднань до з'єднань з помилками занадто велике).
Таким чином, один раз встановивши з'єднання з NetDB, надалі Ви будете завжди мати доступ в I2P-мережу.
А на спеціальному сайті - stats.i2p можна подивитися поточний стан мережі, який визначається через NetDB:
Floodfill router - це ті роутери, які повністю володіють актуальною базою NetDB або близької до актуальної.
Що таке SusiDNS?
Ресурси в мережі I2P мають свій домен верхнього рівня - .I2P. Але оскільки в I2P немає IP-адрес, то і DNS-служба там особлива. По суті, DNS в I2P - це величезний hosts-файл.
Спочатку дистрибутив вміє отримувати відповідність I2P-хост: внутрішній ID тільки з рідного реєстратора, але в мережі існує безліч реєстраторів, які дозволяють зареєструвати Ваш сайт, який би він не був і про що б Ви на нього не писали. Найпопулярніший - http://inr.i2p.
Але Ви можете і не підписуватися на реєстраторів доменів - можете самостійно зберігати для кожного імені відповідність, використовуючи для цього jump-сервіси, або вводячи довгий хеш-адреса хоста.Таким чином, на даному етапі мережа бореться з кіберствотерством.
Але в будь-якому випадку, коли мережа набере популярність, реєстратор, швидше за все, буде один (або не більше трьох, самих популярних) і саме за реєстрацію в них будуть боротися (платити гроші?).
Також можливе використання сервісу Namecoin замість існуючої мережі DNS в I2P - зараз ведуться активні розробки в цьому напрямку.
Офіційний сайт проекту: http://i2p2.de
Що ще почитати про I2P:
(Джерело RU: habrahabr.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting