Cумісність ZigBee та WiFi
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
ZigBeeZigBee був розроблений для задоволення ринкової потреби в рішенні для бездротових мереж, яке б забезпечувало низьке споживання живлення, низькі швидкості передачі даних, надійність та безпечність.
ZigBee сформовано на основі базової специфікації ІЕЕЕ, оскільки використання вільнодоступної смуги в 2,4 ГГц є потужним каталізатором для розгортання подібних систем, але і викликає певні переживання з приводу спектральної сумісності. Найбільші занепокоєння стосуються стандарту IEEE 802.11 (тобто передавачів WiFi).  Стандарт ІЕЕЕ 802.15.4 належить до класу широкосмугових технологій, тобто використовується пропускна спроможність значно більша, ніж потрібно для передавання конкретних відомостей, взаємодія з іншими вузькосмуговими сигналами, як правило спричиняє зниження співвідношення сигнал-шум.
Специфікація IEEE 802.15.4 збільшує можливості для прийнятного співіснування розділяючи смугу 2,4 ГГц на 16 неперервних каналів, шириною 2 МГц, що розміщені на відстані 5 МГц один від одного.
ZigBee-WiFi-1
Інший спосіб зменшення ризику інтерференції заключається в тому, щоб зменшити заповнення каналу. Рівень PHY IEEE 802.15.4 забезпечує можливість вибрати канал, виміряти енергію, і повідомити, чи наявна в ньому інтерференція. ZigBee пристрої можуть знаходити вільні канали для поєднання з іншим ZigBee устаткуванням. IEEE 802.15.4 використовує просту стратегію «слухати перед тим, як говорити». Ця специфікація включає за замовчуванням підтвердження отриманих кадрів. Стандарт ZigBee додає мережі та підтримку додатків поверх специфікації IEEE 802.15.4. На додаток до методів співіснування впровадженими IEEE 802.15.4, ZigBee пропонує додаткові функції для зниження рівня перешкод і формування нової мережі. Тобто кожен вузол може зв’язуватись, як на пряму з будь-яким пристроєм, так і через мобільні вузли мережі.
ZigBee-WiFi-2
Перший дослід на співіснування ZigBee був зроблений Schneider Electric’s Innovation Department з використанням чіпсетів ZigBee першого покоління. Був розглянутий реальний ZigBee пристрій для вмикання освітлення. Прості вкл / викл повідомлення було відправлено певну кількість разів. Результати представлені в таблиці.
ZigBee-WiFi-3
Ці спостереження дали наступні рекомендації для забезпечення гарного співіснування : відстань між ZigBee вузлами в ідеалі повинна бути менше, ніж 9 метрів. Відстань між ZigBee вузлом і WiFi перешкодою повинна бути більше 2 м. Зсув частоти між ZigBee і WiFi мережами повинен бути не менше 30 МГц. Але ці результати стосуються перших поколіннь ZigBee пристроїв, в яких не використовувалась ретрансмісія з кінця в кінець (end-to-end).
Також дослід щодо сумісності було зроблено на виставці в Ганновері, де WiFi мережі працювали на декількох каналах. ZigBee мережа була розміщена на 17 каналі, і перекривалась з сусідніми WiFi. Результати експерименту наведені в таблиці:
ZigBee-WiFi-4
Компанія Danfoss провела свій тест, який базувався на використанні чотирьох комерційних IEEE 802.15.4 пристроїв ( позначені A, B, C, D) та IEEE 802.11b інтерференційного джерела.
ZigBee-WiFi-5
Дослід MICAz-ZigBee також свідчить про затримку в передачі пакетів, а також про виникнення втручання на сусідніх каналах через виникнення інтерференції  спричиненої інтермодуляційними частотами створеними від різних передавачів при безпосередній близькості.
Для WiFi низької потужності:
WiFi на 2,422 ГГц (канал 3 802.11b)
Netgar MA701 CF
Відсоток отриманих пакетів
ZigBee-WiFi-6
Для високопотужного:
WiFi на 2,422 ГГц (канал 3 802.11b)
SMC2532-W-B Card
ZigBee-WiFi-7
Цікавим є дослід, проведений в побутових умовах (двоповерховий житловий «розумний» будинок) в м. Гренобль. В таблицях показані результати для передачі даних, голосу та відео (відповідно):
ZigBee-WiFi-8
Загалом можна зробити наступні висновки. На сьогоднішній день за присутності WiFi веб-серфінгу, передачі даних, потокового відео ZigBee працює задовільно, навіть при самому несприятливому втручанні. Однак слід зауважити, хоч ZigBee і виконує свої завдання задовільно, але пакети піддаються збільшеній затримці, збільшена кількість повторних передач. Тому можна припустити, що при збільшенні потужності та робочого циклу WiFi, порівняно з наявним на сьогоднішній день, пакети ZigBee імовірно почнуть втрачатись. Тому можливо в подальшому потрібно буде використовувати автоматичне підлаштування частоти, для уникнення інтерференції.
Іван Панченко, магістрант НТУУ «КПІ» (За матеріалами:  willow.co.uk)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting