Оновлення інтерфейсу користувача робочого столу Raspbian
Рейтинг статті: / 11
НайгіршеНайкраще 
RPi_new_interfaceДоступний черговий набір змін для робочого столу Pi. Загальний вигляд і сприйняття не змінилися, але додані кілька чудових нових можливостей та багато дрібних налаштувань і виправлень.
Нові функції включають в себе наступне:
Новий інтерфейс Wi-Fi
Підключення до мережі Wi-Fi зроблене набагато простішим для більшості випадків, у тому числі, чудові версії пакетів dhcpcd і dhcpcd-ui від Roy Marples. Якщо глянете на кінець правої частини меню, то там тепер є значок мережі. Він показує поточний стан підключення до мережі - якщо з'єднання Wi-Fi використовується, то бачимо потужність сигналу; якщо ні, то показується стан вашого з'єднання Ethernet. Під час створення з'єднання значок блимає, щоб сигналізувати, що з'єднання буде встановлено.
Для підключення до мережі Wi-Fi (якщо у вас є USB-модуль Wi-Fi, підключений до Pi), клацніть лівою кнопкою миші на значок мережі і ви повинні побачити список всіх видимих бездротових мереж. Виберіть ту, до якої хочете підключитись, і якщо вона захищена, то буде запропоновано ввести мережевий пароль. Введіть пароль, натисніть ОК і зачекайте кілька секунд, поки значок Wi-Fi перестане блимати; потім клацніть лівою кнопкою миші на значку знову - обрана мережа повинна бути показана у верхній частині списку з галочкою напроти неї, і ви можете працювати.
Setup WiFi
Якщо клацнете правою кнопкою миші на піктограмі мережі і виберете параметри WiFi Networks (dhcpcdui) Settings (параметри налаштування бездротової мережі) у спливаючому меню, то можете вручну ввести статичні IP-адреси: виберіть опцію SSID в меню Configure, що розкривається, оберіть мережу і введіть IP-адреси, які хочете. З того ж діалогу можете вручну ввести IP-адресу для підключення до Ethernet, вибравши опцію і Interface зі списку, а з неї - eth0, як інтерфейс. Після того, як натиснете Apply (Застосувати), можливо, буде необхідно перезавантажити Pi, щоб нові налаштування вступили в силу.
Коли говорити про перезавантаження, то коли підключите Wi-Fi-модуль вперше, вам треба перезавантажити Pi, щоб модуль був визнаний новим інтерфейсом. Як тільки це зробите, то матимете можливість «гарячої» заміни для більшості модулів, і навіть можна буде підключити відразу два модулі, якщо хочете підключитися до двох мереж. (Деякі модулі не підтримують «гарячого» підключення - модуль Edimax – один з них, через помилку в його драйвері. Офіційний модуль Raspberry Pi і модуль PiHut повинні мати «гарячу» заміну без проблем)
Якщо віддаєте перевагу використанню оригінального додатку wpa_gui, то він, як і раніше, встановлений - тільки введіть:
wpa_gui
у вікні терміналу, щоб відкрити його.
Новий інтерфейс гучності / аудіо
Поруч із позначкою мережевого інтерфейсу на панелі меню ви побачите значок гучності. Він працює точно так само, як і на Windows чи MacOS - клацніть лівою кнопкою миші, щоб регулятор гучності спустився вниз, а потім можна ковзати по ньому за допомогою миші. Внизу є прапорець mute (мовчання), щоб швидко включити або виключити звук на аудіо виході. (Зверніть увагу, що не всі пристрої підтримують мовчання, тому з деякими зовнішніми звуковими картами воно може бути неактивним.)
Якщо клацнути правою кнопкою миші на піктограму гучності, то з'являється спливаюче меню, щоб вибрати, який аудіо вихід використовується - на стандартному Pi у вас є вибір між HDMI і аналоговим виходом. Якщо ви встановили USB аудіо інтерфейс або зовнішню звукову карту, то вони також з'являться як опції в цьому меню.
Для більш детального контролю будь-яких зовнішніх аудіо пристроїв, додана спеціальна версія xfce4-mixer, діалогове вікно змішувача доступне в середовищі робочого столу XFCE - ви можете отримати доступ до цього або під Device Settings (налаштування пристрою) через праву кнопку миші на меню гучності(параметр з'являється тільки тоді, коли підключений зовнішній аудіо пристрій) або в розділі Preferences (параметри) головного меню, де він вказаний як Audio Device Settings (налаштування аудіо- пристроїв).
Volume audio
У діалоговому вікні виберіть пристрій, яким хочете керувати, з випадаючого вниз меню у верхній частині, потім натисніть кнопку Select Controls, щоб вибрати, який з пристроїв, яким керуватимете, хочете, щоб відображався. При натисканні на кнопку Make Default (зробити за замовчуванням) в цьому вікні отримаєте такий же ефект, як і при виборі джерела вихідного сигналу в меню гучності за допомогою правої кнопки миші.
Нові налаштування зовнішнього вигляду
Існує нове діалогове вікно Appearance Settings (налаштування зовнішнього вигляду), доступне в розділі Preferences головного меню, яке працює з новою користувальницькою темою для Openbox і GTK, названою PiX. Це дозволяє встановити вигляд вашого робочого столу (колір, фонове зображення), як виглядатиме панель меню (у тому числі, легкий параметр, щоб перемістити його у верхню або нижню частину екрана) і як виглядатиме назва панелі вікна.
Appearance Settings
Тут об'єднані найкорисніші параметри зовнішнього вигляду діалогових вікон Openbox і LXSession, які зараз сховані в меню. Вони, як і раніше, в системі, тому, якщо ви віддаєте їм перевагу то, щоб їх використовувати, отримайте доступ до них з вікна терміналу, набравши obconf або lxappearance, відповідно. (Зауважимо, що одночасне використання як новий діалогів і старих obconf і lxappearance може привести до дивного поєднання налаштувань і автор настійно б рекомендував використовувати один або інший, а не всі три ...)
Інші речі
Є багато інших дрібних змін, в основному, у вигляді, а не в функціональності, і незначних виправлень. Наприклад, діалогові кнопки мають чистий вигляд через вилучення підказок на значках і ярликах. (На ярликах вони все ще є - просто утримуйте клавішу Alt і вони з'являться на кнопках).
На численні прохання, тепер можете встановити колір тексту і фон монітора процесора в рядку меню - просто клацніть правою кнопкою миші і виберіть CPU Usage Monitor Settings (налаштування монітора завантаження процесора), і можете пофарбувати його, як вам подобається. Також із-за популярного попиту, додана можливість використовувати довільний формат для меню панелі годинника (клацніть праву кнопку миші і виберіть Digital Clock Settings) - він теж зараз повинен змінювати розмір і правильно вирівнюватись, якщо зробите це...
Оновлені різні інші додатки – в браузері Epiphany поліпшена швидкість і сумісність; API Minecraft Python тепер сумісний з Python 3 і є нова версія Sonic Pi.
Як можна це отримати?
Якщо все це звучить чудово для вас, то його дуже легко додати до вашого Pi. Просто відкрийте термінал і введіть:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
Оновлення перезапише файли конфігурації робочого столу (знайдені в /home/pi/.config). Просто у випадку, якщо ви налаштували щось там для свого власного використання, то оригінальні файли зберігаються як частина процесу оновлення і можуть бути знайдені в /home/pi/oldconffiles.
Новий інтерфейс мережі є окремим пакетом - автори знають, що деякі люди будуть ретельно підганяти свої мережевы установки, тому можуть не бажати нових змін, бо це буде перезаписувати конфігурацію вашої мережі. Якщо ж хочете мати новий мережевий інтерфейс, то введіть:
sudo apt-get install raspberrypi-net-mods
Вам буде запропоновано, як частина установки, підтвердити, що хочете нову версію файлу конфігурації мережі - натисніть Y при запиті. (Або N, якщо ви передумали в останню хвилину!)
Як завжди, дизайн користувальницького інтерфейсу - це не точна наука - маємо надію, що зміни зроблять ваш Pi приємнішим у використанні.
(Джерело EN: raspberrypi.org)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting