Оновлення Raspbian на microSD для Raspberry Pi 2
Рейтинг статті: / 12
НайгіршеНайкраще 
RPi2Отже, ви купили Raspberry Pi 2, щоб замінити свій попередній Pi, але хочете використати ту ж мікроSD карту, що й на старому Pi? Але процесор в новому Pi2 заснований на ARM 7, а старий Pi (моделі А, А+, B і B+) має за основу ARM 6.
Це насправді означає, що мозок Pi був оновлений до нової версії, з побічним ефектом необхідності оновлення оригінальної операційної системи, щоб вона працювала на Pi2. Ви не можете просто підключити стару microSD карту до нового Pi2 без попереднього оновлення операційної системи.
Є три варіанти:
1. Завантажити нову версію Raspbian з сайту Raspberry Pi і перезаписати microSD карту.
2. Копіювати файли з карти microSD на карту пам'яті і використати варіант 1. Ми розглянемо це в майбутньому керівництві.
3. Оновити операційну систему на microSD карті, зберігаючи на місці все інше.
З опцією 1 ви втратите все на своїй microSD карті, в тому числі, всю свою попередню важку роботу і конфігурацію. Хоча приємно мати все нове, але це не потрібно, і чому ви не повинні використовувати всю свою важку працю?
Варіант 2 є наступним і кращим варіантом - ви можете зберегти кілька файлів, але ви втратите конфігурацію, налаштування і всі програми, які встановили.
Варіант 3 є найкращим варіантом. Ви можете оновити операційну систему на своєму Pi так, що вона буде працювати на вашому новому Pi2. Справді, після оновлення вона працюватиме як на старому Pi, так і на новому Pi2, так що ви отримаєте краще з обох світів!
Як оновити свою ОС залежить від того, у вас NOOB, чи ви встановили образ Raspbian. І почати однаково, але оновлення NOOB вимагає ще скачування з Інтернету і копіювання деяких файлів.
Як завжди, коли ви збираєтеся що-небудь зробити на своїй microSD карті, спочатку повинні зробити її копію. Як це зробити, залежатиме від того, які інші комп'ютери у вас є, і яка на них операційна система. Тут не збираємося розповідати, як ви можете це зробити, ви повинні пошукати в Інтернеті за фразою, типу "backup raspberry pi sd card on windows 7/osx/mac".
Після того, як буде створена резервна копія карта, вставте її оригінал в Pi (моделі A+/B+), або скористуйтеся адаптером карт пам'яті SD (для моделей A або B) і переконайтеся, що Pi підключений до мережі. Запустіть Pi і ввійдіть. Якщо ваш Pi завантажується в графічний інтерфейс, то відкрийте вікно терміналу.
По-перше, ми збираємося отримати останній список і версію «пакетів» від «репозиторію» Raspbian. "Пакети" є додатками або програмним забезпеченням, яке працює на Pi. "Репозиторії" – це місця, звідки можна завантажити "пакети", типу Play Store, або App Store. Введіть наступне:
sudo apt-get update
Далі, ми збираємося сказати своєму Pi шукати в списках, які він щойно отримав, і оновити всі пакети, які він уже має, якщо є нові версії:
sudo apt-get upgrade
Залежно від того, скільки часу пройшло з моменту останнього оновлення або коли була написана операційна система на ваш Pi, це може зайняти деякий час. Залиште його, щоб закінчилось оновлення.
У грудні 2014 року, Foundation випустив оновлений зовнішній вигляд і наповнення Raspbian. Спосіб відрізнити: в старій версії рядок меню знаходиться в нижній частині екрана. У новій версії, він знаходиться зверху. Багато інших речей змінилося також на краще. Щоб отримати оновлення, використовуйте наступні дві команди:
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install raspberrypi-ui-mods
Якщо ви почали з простого образу Raspbian, то потім зробіть це. Якщо у вас є microSD карта NOOB, то є ще кілька додаткових кроків, які ви повинні пройти. Зробити це треба на ПК або Mac.
В обох випадках, ви повинні спочатку виключити свій Pi, так щоб могли видалити microSD карту, використовуючи один з наступних команд:
sudo halt
або
sudo shutdown -h now
Після того, як Pi зупинився, відключіть все і видаліть microSD карту.
Якщо у вас NOOBS, вставте microSD карту в кард-рідер у вашому PC/Mac. Завантажте останню версію архівованого образу "NOOBS Lite" з веб-сайту Raspberry Pi.
Розпакуйте завантаженя і витягніть все з ZIP-файлу в каталог. Скопіюйте все з витягнутого ZIP, КРІМ "recovery.cmdline" в кореневий каталог вашої microSD карти. Після завершення видаліть microSD карту з ПК.
Тепер ви готові, щоб вставити microSD-карту в новий Raspberry Pi2 і завантажити його. Ви повинні помітити, що ваш Pi2 завантажується дуже швидко в порівнянні зі старим Pi, і побачите чотири малини зверху, що сигналізують про чотири ядра. Насолоджуйтесь швидкістю!
ПРИМІТКА: Дехто задає питанням, чи повинні ви також використовуєте "rpi-update". Відповідь на це питання "ні", вам не потрібно це робити. Насправді радимо не використовувати його, якщо вам не обов’язково треба мати саму останню версію програмного забезпечення, яке все ще може бути поганим і може зупинити частину вашого Pi при роботі.
Оновлення «Raspbian для роботів»
Як розглянуто вище, Raspberry Pi Foundation оновила образ Raspbian для нових Raspberry Pi 2. Dexter Industires має свою версію Raspbian, під назвою "Raspbian for Robots - Raspbian для роботів".
За основу взята Dexter Industries Raspbian для роботів, яка зібрана 14 липня 2014 р., і покладена в Raspberry Pi 2.
Пройшовши через деякі випробування і зробивши деякі оновлення, ось що, зрештою вийшло.
Налагодження та зміни
Нова версія Raspbian для роботів - версія 5.0:
Raspbian5
Щоб уникнути відновлення образу "Raspbian для роботів" з нуля, була взята версія Raspbian 2014 для роботів і модернізували її так, щоб образ працював на Raspberry Pi V2.
Розробники стартували з Raspberry Pi Model B+ і виконали наступні команди в bash:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade -y
sudo apt-get dist-upgrade -y
sudo rpi-update
sudo apt-get install raspberrypi-ui-mods
Також було вилучено VLC, щоб отримати додатковий простір:
sudo apt-get purge vlc
І, нарешті, все очищаємо, звільняючи простір на образі:
sudo apt-get clean
Були оновлені тисячі пакетів! Процес може зайняти деякий час. Після того, як оновлення завершилось, вимкніть Pi:
sudo halt
Виправлення GPIO і I2C
Як тільки була запущена перша програма на Python, то виявилось, що GPIO не працює правильно! Це могло стати катастрофою для Raspberry Pi 2.
Треба почали з оновлення послідовного встановлення Python:
sudo apt-get install python-dev
sudo pip install -U RPi.GPIO
sudo apt-get install raspberrypi-ui-mods
sudo apt-get autoremove
sudo reboot
Далі просто потрібно включити I2C.
По-перше, додати "dtparam=i2c_arm=on" до файлу "config.txt". Далі:
sudo raspi-config
Потім вибрати "Advanced Options", а потім "A7 I2C", потім виберіть "Yes".
Щоб перевірити, запустіть i2cdetect і переконайтеся, що пристрій визначений:
sudo i2cdetect -y 1
і побачите відповідь. Ці два кроки, ймовірно, зайві, ви повинні внести лише зміни, використовуючи raspi-config.
Для всіх бажаючих використати дистрибутив «Raspbian для роботів», є оновлена версія на Sourceforge. Найближчим часом буде щось на Google Docs. Станом на 15 лютого це в бета-версії. Ймовірно, образ оновиться знову, як тільки буде зворотний зв'язок.
Dexter
За матеріалами EN: thepihut.com, dexterindustries.com
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting