Безкоштовні антивіруси онлайн
Рейтинг статті: / 13
НайгіршеНайкраще 
безкоштовні антивіруси онлайнЯкщо сумніваєтеся у встановленому антивірусному програмному забезпеченню (ПЗ) або взагалі не користуєтеся ним, а необхідно перевірити безпечність файлу або “чистоту” Вашого комп’ютера - можете скористуватись онлайн антивірусом.
Онлайн антивірус – це сервіс, розташований на сайті, що дозволяє виконувати функції стаціонарного антивірусного ПЗ без інсталяції на Ваш ПК. Такі сервіси можуть надавати наступні послуги:
  • онлайн перевірка безпечності файлу, що розташований на вашому комп’ютері. Для цього підозрілий файл для перевірки завантажується на сайт сервісу, який потім видає результати. Цей сервіс дуже зручний і не потребує встановлення ніякого додаткового ПЗ.
  • онлайн перевірка Вашого комп’ютера на наявність вірусів. Для роботи даного сервісу в більшості випадків необхідно встановити елемент ActiveX.
  • онлайн перевірка інтернет-адрес на віруси.
Деякі сервіси надають можливість лікувати заражені файли.
Розглянемо найбільш популярні на сьогоднішній день онлайн антивіруси.
Безкоштовний антивірус Касперського
Під такою назвою всім відома “Лабораторія Касперського” пропонує користувачам свій онлайновий продукт. Він дозволяє перевірити один файл розміром до 1 МБ. Для цього файл завантажується на "санітарний" сервер, на якому проходить перевірку. Виявляються найновіші віруси, так як оновлення антивірусних баз даних проводиться щогодини.
Безкоштовний антивірус ESET
Безкоштовний онлайн антивірус від виробника популярного антивірусу NOD32. Дає змогу провіряти та лікувати Ваш ПК від вірусів, шпигунських додатків, черв’яків, троянів, фішинга. Сканує звичайні файли, архіви та виконувані файли. Для роботи необхідно встановити невеликий додаток, розміром 2,5 МБ.
Безкоштовний антивірус Dr. Web
Онлайн сканер Dr.Webдає змогу безкоштовно перевірити підозрілі файли або посилання на сайти, розміром до 50 МБ. Не потребує встановлення додаткових плагінів чи програм. Для перевірки використовується найновіша версія антивірусу Dr.Web.
Безкоштовний антивірус McAfee
McAfee FreeScan для пошуку використовує популярну платформу McAfee VirusScan. Пропонує на вибір тільки одну з областей сканування комп’ютера: системний диск, теку “Мої документи”, файли Windows. Для роботи потребує встановлення ActiveX. Не може лікувати заражені файли.
Безкоштовний антивірус Avast!
Сканер від популярного чеського розробника антивірусу Avast!.Дозволяє сканувати на наявність вірусів файли розміром до 16 МБ. Не потребує встановлення податкового ПЗ.
Безкоштовний антивірус BitDefender
BitDefender QuickScan працює на основі антивірусу BitDefender 2011. Дозволяє швидко, менше ніж за 60 секунд, просканувати Ваш комп’ютер, не навантажуючи при цьому систему. Для роботи необхідно встановити невеликий плагін.
Безкоштовний антивірус Symantec
Онлайн антивірус від розробників Norton Antivirus. Дозволяє просканувати операційну систему та пам’ять комп’ютера. Не має жодних настроювань і можливості вибору файлів для сканування. Після сканування видає звіт, але не надає можливості лікувати або видаляти знайдені віруси.
Крім сайтів з окремими антивірусами існують сервіси, які дають змогу перевіряти файли відразу декількома онлайн антивірусами. Розглянемо найвідоміші з них.
Безкоштовний антивірус VirusTotal
VirusTotal- це безкоштовний сервіс, який дозволяє перевіряти файли та архіви на наявність вірусів, троянів, черв’яків та іншого шкідливого ПЗ. Перевірка відбувається за допомогою більш ніж 40 антивірусів, антивірусні бази яких постійно оновлюються. У звіті міститься детальна результати по кожному антивірусу окремо, є можливість перегляду детальної статистики. Не потребує встановлення додаткового ПЗ. Обмеження на розмір файлу – 20 МБ.
Безкоштовний антивірус Jotti
Jotti– безкоштовний онлайн сервіс для перевірки файлів на наявність вірусів. Перевірка проводиться 19 відомими антивірусами, оновлення яких відбувається щогодини. Обмеження на розмір файлу – 20 МБ.
Безкоштовний антивірус VirScan
VirScan використовує 36 різних антивірусів для перевірки файлів. В кінці роботи показує детальний звіт по кожному антивірусу. Може перевіряти архіви, якщо вони містять не більше 10 файлів. Обмеження на розмір файлу – 20 МБ.
Як бачимо, Інтернет не лише розсадник для троянів та інших вірусів, а і місце, де можна, якщо не вилікувати, то хоча б перевірити безпечність своїх файлів. На жаль, розробники вірусів також про це знають і найчастіше активований “зловред” після розсилання своєї копії блокує доступ до сайтів розробників антивірусів, або й взагалі перекриває доступ в мережу.
Автор В'ячеслав Шкапа, магістрант НТУУ “КПІ”
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting