Що не варто писати в соціальних мережах
Рейтинг статті: / 9
НайгіршеНайкраще 

Користувачам соціальних мереж радять не поширювати інформацію про свої паролі, адреси, розмірі заробітку, компанії і не публікувати дитячі фотографії. Повний список тем, які не варто обговорювати в інтернеті, склало видання Аргументи і Факти .

Явки і паролі

Першими під заборону потрапили логіни і паролі. Виявилося, що соціальні мережі використовуються не тільки для спілкування, але й для зберігання та обміну секретними даними. Причому деякі користувачі можуть "виставити на загальний огляд" пароль і від самої соцмережі. Тому особливо наївним радять відразу ж змінити пароль, після того, як він потрапив у чий-небудь чужий ящик.

Дівоче прізвище

Продовжуючи тему безпеки в мережі, не можна не згадати і про кодових словах, які використовуються для відновлення забутого пароля. Ні для кого не секрет, що найпопулярнішими з кодових питань є або дівоче прізвище матері, або номер школи. Саме з цієї причини користувачів, що бажають надати про себе якомога більше інформації, застерігають від афішування прізвищ родичів і номерів навчальних закладів.

"Стіна" ганьби

Наступними в списку заборонених дій в соціальних мережах виявилися публікації повідомлень особистого характеру на так званій "стіні". Не треба забувати про те, що шедеври на "стіні" бачить не лише одержувач, але й інші користувачі. Тому перед тим, як відправити чергове повідомлення провокаційного змісту, задумайтеся, чи не зашкодить воно адресату.

Принада для шахраїв

Контактні дані, зокрема адресу та телефон, також не варто залишати у відкритому доступі. Пам'ятайте, що зловмисники в будь-який момент можуть використовувати цю інформацію в незаконних цілях, особливо якщо знають, о котрій годині вас не буває вдома.

Плани на вечір

Для обговорення планів на вечір або вихідні краще використовувати особисту переписку або створювати закриті групи. Інакше інформація про барвистий вікенд може бути використана проти вас же самих (дивіться попередній пункт).

Бережіть свій гаманець

Інформація про ваше фінансове становище є, мабуть, однією з найбільш секретних. Ні в якому разі не можна повідомляти про розмір вашої заробітної плати та про те, де ви її отримуєте і зберігайте.

Ви і ваша робота

Під грифом секретності повинна залишитися і інформація про вашу організацію. Так, компанія Sophos, що займається питаннями інформаційної безпеки, провела дослідження і з'ясувала, що близько 63% організацій побоюються зайвої балакучості своїх співробітників, які не замислюючись про наслідки можуть опублікувати цінну інформацію. Одним з найяскравіших прикладів подібного випадку є історія з компанією Microsoft. Через профілі співробітників "комп'ютерного гіганта" у соціальній мережі Linkedin журналістам неодноразово вдавалося отримувати дані про які-небудь новинки чи плани компанії за кілька місяців до їх офіційного оприлюднення.

Дитячі фотографії

Нешкідливі на перший погляд фотографії дітей насправді можуть зіграти злий жарт із їхнім власником. По-перше, не можна забувати про людей, хворих педофілією, а, по-друге, інформація про те, що дитина може залишитися вдома одна, що може призвести до наслідків, описаним у пункті 4.

Мисливці за компроматом

Інформація з вашого профілю також може бути використана іншими сервісами і в підсумку спрямована проти вас. Існує чимало курйозних випадків, коли людина, відпросившись з роботи з причини поганого самопочуття, замість кабінету стоматолога проводила час на якій-небудь вечірці, а роботодавець випадково отримував фотографії "важко хворого співробітника", танцюючого і щасливого.

Сам собі ворог

Довірливо публікувати інформацію про себе, сподіваючись лише тільки на те, що навряд чи хтось побачить її крім самих близьких людей, - помилка багатьох користувачів. Пам'ятайте, що велика частина додатків соціальних мереж призначена для доступу до конфіденційної інформації.

(Джерело RU: delo.ua)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting