Як очистити метадані в документах Word [Windows]
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

Ви знаєте, що документи редактора Word можуть містити інформацію, яку не видно в тексті документа? Це правда. Є в документах Microsoft-теги прихованих даних, які можуть надати таку інформацію, як журнал переглядів, що ідентифікує інформацію (автора і т.д.), коментарі, ключові слова, гіперпосилання, дата збереження, дата зміни і багато іншого. Вони називаються метаданими.

Чому Ви повинні дбати про метадані у Word-документах? Наприклад, зустрічалися новини про метадані, коли люди потрапляли в складні ситуації із-за того, що ніби лист написаний даною людиною, але метадані стверджували дещо інше. Однак, навіть якщо Ви не робите нічого поганого, Ви все ж таки повинні просто бути більш обережними з Вашою особистою інформацією. І в цьому немає нічого поганого.

Процес, який можна використати, щоб виявити особисті метадані в документах Word досить простий. Він включає завантаження та установку безкоштовної програми Doc Scrubber.

Завантажити, встановити і відкрити Doc Scrubber так само просто, як і будь-яку іншу програму Windows. Після того, як Ви її відкриєте, я думаю, Ви будете здивовані, наскільки все легко виконати.

Ви можете можете аналізувати метадані документа, щоб дізнатися, що можна побачити. Щоб зробити це, просто виберіть  кнопку "Analyze".

Тоді Вам буде запропоновано вибрати документ для перегляду, який Ви хочете проаналізувати.

Давайте подивимося, що ми можемо дізнатися з одного мого старого документа, що завалявся.

Ну, ми бачимо мої ініціали (я майже ніколи не вводив повністю своє ім'я при встановленні програми) і, мабуть, я працюю на Toshiba! Насправді, я ніколи не змінював нічого в ноутбуці, коли купив його кілька років тому. Ви можете також побачити інші цікаві речі, наприклад, коли документ було створений та останній раз збережений, редагований і роздрукований.

Цікаво те, що я тепер використовую Open Office, як мій офісний пакет, та в кінці моїх документів, як і раніше, додаються деякі метадані. Все більше підстав перейти в головне меню програми і виконати деяке очищення.

Коли Ви натискаєте кнопку “Scrub”, то отримуєте доступ до деяких параметрів.

Ви можете заощадити декий час, очищаючи більше одного документа одночасно. Іншими словами, якщо Ви тільки що дізналися про існування метаданих, то Ви можете надолужити згаяне і вичистити все, що потрібно, за порівняно короткий час.

Далі Вам пропонуються більш конкретні варіанти того, що Ви можете вичистити.

У принципі, Ви можете вибирати, яку інформацію Ви вважаєте чутливою. Ви навіть можете скинути показання лічильника переглядів та автора або назву компанії. Коли Ви натискаєте "Next", починається чаклунство.

Після того, як очищення буде зроблене, запустіть аналіз “вимитого” документа (ів), щоб перевірити, що ще можна побачити.

Як Ви можете бачити в документі, створив цей документ John Doe, який працює на Any Company Inc., та інші перевстановлені або зняті налаштування, згідно з тим, що я вибрав раніше під час процесу очищення.

Як я вже сказав раніше, Ви не повинні вважати поганим (як інколи про це говорять в новинах) використання такого інструмента як Doc Scrubber. Ви переконалися, що процес очищення конфіденційних даних простий.

А Ви очищаєте метадані своїх документів? Якщо так, то які програми використовуєте?

Автор Tim Lenahan.

(Джерело EN: makeuseof.com)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting