Поліпшення юзабіліті і пошукова оптимізація тега TITLE
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Оптимізуємо заголовокТекст, розташований між HTML-тегами <title>, що відкриваються і закриваються, є заголовком сторінки і коротко повинен описувати її контент і відіграє велику роль, як в пошуковій оптимізації, так і в юзабіліті.
У цій статті дається кілька порад по створенню такого тега title, щоб він подобався і користувачам і пошуковим системам - саме такі заголовки допоможуть залучити більше якісного трафіку на сайт.
У чому важливість тега title?
Заголовкам сторінок слід приділяти велику увагу, так як вони використовуються в різних аспектах, а саме:
Інтернет-браузери
Сучасні браузери показують заголовок title в своїх табах (вкладках).
Також, заголовок використовується при додаванні і подальшому пошуку закладок браузера.
Пошукові системи
Вміст тега title відображається в пошукових системах на сторінках пошуку.
Також, пошукові системи використовують заголовок для визначення теми сторінки.
Соціальні закладки та інші сервіси
У соціальних закладках вміст тега title вставляється за умовчуванням для іменування закладки, яка зберігається. Те ж саме відбувається в соціальних мережах, коли відвідувачі діляться з друзями посиланням на сторінку. Ми бачимо заголовки сторінок новинного сайту або блогу у себе в rss-стрічці та в поштовій скриньці.
Користувачі
Люди, які використовують заголовки для швидкого вибору сайта при пошуку в Яндексі або Google, при пошуку в своїх закладках або в поштовій скриньці, а також для відкриття потрібної вкладки у своєму браузері.
Якщо ми робимо ресурс якісним, то необхідно створити заголовок title зручним для використання і оптимізованим для пошукових систем. Наведені нижче поради допоможуть розібратися з юзабіліті і SEO даного тега.
Поради щодо оптимізації тега title
1. Розташовуйте спочатку найбільш важливі слова, що описують суть сторінки. Люди здатні швидко сприймати перші 2-3 слова посилання, тому, на початку заголовка краще розташувати найбільш значущі слова, це допоможе підвищити клікабельність (CTR) заголовків і, відповідно, трафік. Такий заголовок також допоможе швидко знайти потрібну вкладку в браузері.
2. Використовуйте фрази замість поодиноких ключових слів. Якщо Ваша компанія продає меблі, то щоб Вас знаходили з різними варіантами пошукових запитів, використовувати заголовок «меблі» буде недостатньо. Зробіть заголовок описовим, використовуючи ключові фрази.
3. Додайте часто використовувані слова, такі як: «найкращий», «дешевий», «огляд», «купити». Ці слова часто вводять при пошуку товарів і, відповідно, їх наявність в заголовку буде привертати увагу.
4. Використовуйте числа. Користувачі ніколи не будуть шукати за фразою «7 способів збільшити кількість коментарів на блозі», проте, в пошуковій видачі вони швидше клацають саме на цей заголовок, ніж просто на «способи збільшити кількість коментарів на блозі». Числа краще вставляти на початку заголовка, так як в середині або кінці вони менш помітні.
5. Розділяйте ключові слова за допомогою дефіса або вертикальної риски. Дефіс або вертикальна риса дозволять користувачам швидко сканувати вміст заголовка сторінки.
6. Додавайте акроніми. Якщо контент сторінки присвячений чогось, що можна виділити в акронім (наприклад, SMM, ВУЗ, ПДР), використовуйте цю скорочену назву разом з повною в заголовку. Люди часто шукають просто по акронімам, а так як вони зазвичай пишуться великими літерами, то це привертає додаткову увагу. Пошукові системи також розуміють деякі з акронімів, що зробить контент тега title більш релевантним головній ключовій фразі.
7. Кожна сторінка сайту повинна бути унікальною. Використання однакових заголовків для різних сторінок ускладнює категоризацію останніх пошуковими системами. Користувачам унікальні заголовки дозволять швидше вирішити, на який з них клікнути при пошуку, коли представлено кілька сторінок з сайту.
8. Придумайте кращий заголовок для головної сторінки. Перші слова в title на заголовній сторінці повинні коротко описувати ресурс (ім'я компанії або сайту), а потім вже більш докладно. Не варто починати заголовок зі слів «Ласкаво просимо на», оскільки це утрудняє користувачам швидко визначити, чому присвячений ресурс. А якщо людина захоче додати сайт в закладки, то він буде витрачати багато часу на ідентифікацію його при пошуку.
9. Складіть описові заголовки для кожної з внутрішніх сторінок. Точно також, як і з головною сторінкою, люди часто додають внутрішні сторінки в закладки і бачать при пошуку в Яндексі або Google. На початку заголовка на внутрішніх сторінках краще вставляти описові ключові слова, а назву компанії використовувати в кінці (на відміну від головної сторінки).
10. Не робіть довжину title більше 70 символів. Google обрізає все, що не вміщується в 70 символів. До того ж, користувачам дуже складно сканувати довгі заголовки. З точки зору SEO, при використанні меншої кількості слів в title, щільність головних ключових фраз в ньому буде вищою.
11. Не використовуйте занадто багато ключових слів. Пошукові системи при наявності великої кількості ключовиків в title розцінюють це як переоптімізацію або спам і намагаються не ранжувати високо подібні сторінки. З точки зору юзабіліті це теж непридатне, коли заголовки «про все і ні про що».
12. Не використовуйте безліч ком. Незважаючи на те, що коми допомагають сканувати контент заголовка, використання безлічі ком буде сигналом для пошукових систем про перерахування ключових слів, що може розцінюватися як спам. Розділяйте ключові слова дефісами, вертикальної рискою або символом підкреслення.
13. Не переборщіть синонімами. Користувачі, дійсно, можуть шукати «купити», маючи на увазі «замовити», тому так і хочеться вставити обидва ці слова в заголовок title. Але, на жаль, додаткові слова займають місце в заголовку, роблячи його довшим. До того ж, пошукові системи добре розуміють багато синонімів і тому краще використовувати в title найбільш вживані з них.
Висновок
Виходячи зі сказаного, видно, що тег title є важливим елементом як пошукової оптимізації, так і юзабіліті. Постарайтеся зробити так, щоб Ваші сторінки легко знаходились (будь то браузери, соціальні мережі або пошукові системи) і сканувалися поглядом. Звичайно ж, не тільки заголовки важливі для сторінок, але також і весь контент. Вони повинні відповідати один одному. Якщо користувач клікнув на красивий title, це не означає, що він не закриє браузер протягом 10-20 секунд у разі наявності на сторінці поганого контенту. Тому, створюйте хороший контент і потім, на основі його, оптимізуйте заголовки цих сторінок, використовуючи наведені вище пункти.
(Джерело RU: optimization.com.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting