Інтернет-маркетинг: 8 схем «розводу» клієнтів
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
14.10.12 16:11
There are no translations available.

Обман клієнтів в інтернет-маркетингуУ всіх сферах нашої життєдіяльності існують несумлінні люди. Інтернет-маркетинг не виняток! В інтернет-маркетингу є ряд схем, за допомогою яких обманюють клієнта.
Хотілося б висвітлити ці теми під уникнення подібних ситуацій в майбутньому у наших читачів.
З міркувань політкоректності назву компаній згадувати не будемо, назвемо лише галузі, з якими їх діяльність пов'язана. Сподіваємося дана інформація Вам допоможе позбутися недобросовісних підрядників і збільшити ефективність інтернет-реклами.
Давайте почнемо з загальних понять. Отже, що таке інтернет маркетинг?
Найбільш точно поняття інтернет-маркетингу характеризується як широкий комплекс дій, спрямованих на активне просування пропонованих товарів і послуг в просторах всесвітньої електронної мережі.
Загальний перелік процесів, об'єднаних у поняття інтернет-маркетінга, включає в себе:
 • Освоєння методик реалізації маркетингових досліджень
 • Вивчення попиту і цільового ринку
 • Удосконалення алгоритмів проектування та формування високоефективної рекламної кампанії
 • Коректне позиціонування продукту на ринку
Основними цілями, спираючись на які учасники ринку привертають інтернет-маркетинг як інструмент просування і реалізації власного продукту, є наступні пункти:
 1. Зниження тимчасових витрат і засобів, необхідних для комунікації з потенційним клієнтом. Основним завданням, яке виконується сайтом при виборі цієї мети, є скорочення загального часу, витраченого працівниками компанії при наданні послуг протягом усього процесу комунікації. Результат досягається за рахунок економії часу очного і телефонного спілкування.
 2. Забезпечення оперативного виходу на особистий контакт з передбачуваним клієнтом з метою здійснення продажу. Подібний тип завдання є протилежним попередньому, так як необхідним результатом є скорочення часу ознайомлення користувача з сайтом і найбільш швидке перемикання на роботу з представником компанії. Це несе за собою значне збільшення витрат на комунікацію з клієнтом, але є необхідним для підвищення ефективності роботи з ним. Результатом проведення такої роботи має стати істотне зростання відсотка успішних угод, відносно загального числа зацікавлених відвідувачів, а також збільшення середнього розміру покупки.
 3. Позитивний вплив на лояльність клієнтів компанії з метою реалізації повторних продажів. Основним способом досягнення цієї мети є не первинний контакт з користувачем, так як цільовим спектром є люди, які вже стали клієнтами компанії. Першорядний пункт, що підлягає виконанню за допомогою сайту, це постійна підтримка покупця у використанні товарів або послуг виробника.
 4. Активне залучення і утримання цільового спектру аудиторії для ознайомлення з інформацією про контакти зі стороннім рекламодавцем. Іншими словами, ресурси, які потрапляють під класифікацію за даним типом мети, є «рекламними площадками». Ніякого відношення безпосередньо до продажів вони не мають.
До традиційних методів просування продукту в Інтернеті відносять розкрутку сайту в пошукових системах, банерну і контекстну рекламу. Основна увага приділяється саме підняттю ранжирування ресурсу в пошукових системах, як найбільш продуктивного способу реклами власного товару або послуги.
Є кілька аспектів оптимізації сайту з метою просування в пошукових системах, що стосуються як внутрішніх, так і зовнішніх деталей і цілий комплекс необхідних дій на шляху до досягнення мети:
 • Складання семантичного ядра
 • Аналіз конкурентних веб ресурсів
 • Внутрішня оптимізація сайту, яка включає в себе роботу з контентом, щільністю і кількістю ключових слів, перелінковка і коректне оформлення пошукових запитів в рамках тегів
 • Зовнішня оптимізація за допомогою релевантних тематичних сайтів і пошуку платформ через біржі посилань
 • Індексація пошуковими системами
 • Установка регіональності
 • Просування через систему Сеопульт
 • Юзабіліті
А тепер розглянемо, як намагаються розвести клієнтів недобросовісні маркетологи
Розводка №1. Контекстна реклама з оплатою за покази
Ми знаємо, що в AdWords оплата проводиться за кліки. Але самим "професійним" маркетологам вдається продати контекстну рекламу з оплатою за покази. Зрозуміло, що це купують клієнти, які зовсім не в темі, але ж замовники різні бувають.
Захиститися від цієї розводки просто - почитати на сайті системи контекстної реклами, як вона працює. Правда, дуже часто такий контекст продають в «відкатних» схемах - підрядник і маркетолог компанії замовника ділять між собою гроші. Ось тільки компанія в програші.
Розводка № 2. Контекстна реклама замість пошукового просування
Також проста розводка для недосвідчених замовників. Приклад: охоронній фірмі продали SEO за 1000 $/міс, 100$ з них «залили» в AdWords, поставили велику вартість кліка, щоб оголошення вийшло на перше місце в контексті. Після цього зробили скріншот пошукової видачі і відправили його замовнику. Пощастило, що клієнт загуглив потрібні запити і теж побачив своє оголошення на першому місці. Після цього клієнт повірив у майстерність маркетологів і старанно їм платив.
Захиститися від цієї розводки також просто, як і від першої, - отримати хоча б мінімум інформації про інструмент, яким збираєшся користуватися.
Розводка № 3. Просування за безглуздими некомерційними запитами
Це насправді і не розводка. Просто низький рівень замовників дозволяє «впарювати» їм просування по безглуздим запитам, таким як «дерев'яний», «залізний» і т.п. Умільці всередині вішали локшину замовнику, стверджуючи, що ці запити є цільовими для продажу дерев'яних і залізних дверей. Результат для клієнта дорівнює нулю.
Найпростіша захист від даної розводки - поставити себе на місце потенційного клієнта і спробувати придумати запити, за якими ти б сам шукав подібні товари чи послуги.
Впевнені, що власнику інтернет-магазину дверей набагато ефективніше було б просувати свій сайт за запитами «купити дерев'яні двері [місто]», «дерев'яні двері [місто]» і т.п. Підібрати ключові запити можна за допомогою інструменту добору ключових слів від Google AdWords і Wordstat від Яндекса.
Обов'язково підбирайте для себе комерційні запити, не варто зупинятися на загальних високочастотних словах. Чим більше конкретики в запиті - тим краще. Як показують дослідження по клієнтам, максимально ефективно конвертуються запити в 3-4 слова - запит «купити кросівки adidas москва» краще конвертується, ніж запит «кросівки».
Розводка № 4. Псевдоадмінки, псевдопартнери і псевдозвіти AdWords
«Разводіли» чомусь особливо люблять контекстну рекламу. Чи, може, низька рентабельність по даному напрямку змушує підрядників переходити на темну сторону.
Псевдопартнери Google. Ми не раз чули від наших потенційних клієнтів, що вони працюють з «офіційним представником Google і тому контекстна реклама робиться безкоштовно, а партнер отримує винагороду безпосередньо від Google». На жаль, Google не сильно любить партнерів і нічим крім купонів агентствам не допомагає (у Яндекса умови на порядок гнучкіші). На чому ж заробляють гроші подібні компанії-партнери Google?
Перше - звіти в Excel. Приклад з нашої практики: медичний центр, який витрачав 1000 $/міс на контекст і в кінці місяця отримував звіт у вигляді простого Excel-файлу. Клієнта весь цей час бентежила низька ефективність роботи контекстної реклами і тому звернулися до нас за аудитом. Ми, в свою чергу, попросили у підрядчика доступ до акаунту. У підрядчика почалася паніка, але доступ ми все ж «вибили». У результаті з'ясувалося, що протягом 6 місяців підрядник в AdWords заливав не більше 150 $/міс. Непоганий профіт. До речі, було забавно дивитися, як підрядник намагався замести сліди - в останні два дні він залив на контекст 1000 доларів ..
Друге - адмінки-надбудови. У AdWords є API, через яке можна з ним працювати і отримувати необхідну статистику. Це використовують «розводчики», роблячи свої адмінки-надбудови над AdWords і через них показують клієнтові статистику. Але тільки, наприклад, множать вартість кліка на 10% або збільшують кількість кліків на 5%. Клієнт не бачить ніякої різниці між вартістю кліка в 11 центів і в 10, і йому здається, що все добре.
Запам'ятайте, у Google немає ніякого постійної винагороди для агентств (є пара дуже рідкісних винятків, але не серед агентств). Тому треба розуміти, що якщо пропонують контекст під 0%, то гроші на вас зароблять, але якось по-іншому і не зовсім прозоро для вас.
Щоб захиститися від псевдоадмінок і псевдозвітів просіть доступ до AdWords. Для будь-якого нормального підрядника не буде проблемою надати вам користувальницький доступ, щоб ви змогли контролювати витрати і дивитися статистику ..
Тільки одне АЛЕ. Деякі агентства, навіть чесні, не завжди хочуть давати доступ, аргументуючи це тим, що «в акаунті вони творять якусь магію для клієнта і не хочуть показувати свої секрети майстерності». Це повна маячня. Запам'ятайте, за правилами AdWords власником Рекламної Компанії є власник домену (сайту), а не рекламне агентство. До того ж магії там ніякої бути не може - напильником не можна зробити вертоліт, як не старайся.
Розводка № 5. Псевдо-трафік з контексту
Деякі нечесні компанії зрозуміли, що можна підробляти мітками AdWords і Директа та лити лівий трафік, який в Google Analytics буде вважатися контекстним.
Захист від цієї розводки така ж, як і в попередньому випадку, - просити доступ до контекстного аккаунту, а також, про запас, використовувати ще одну систему веб-аналітики, яка ігнорує мітки - якийсь примітивний awstats або щось подібне.
Розводка № 6. Ботмережі, клікфрод і «лівий» трафік
Ботмережі - болюча тема для всіх. Відрізнити бота від живої людини практично неможливо - вони навчилися емулювати все: налаштування броузера, поведінку на сайті, заповнення форм ...
Що ми бачили. Деякі прайс-агрегатори підливають трафіку (кліків). Особливо невеликі і невідомі. Великі гравці таким не займаються або роблять це обережно.
Також постійно на практиці використовуються ботмережі, які генерують купу переглядів, кліків та інших некорисних для замовника дій.
На жаль, захиститися на 100% від цього неможливо. Системи аналітики не можуть відрізнити користувача від бота. Тому важливо підключати здоровий глузд. Коли починаєте працювати з прайс-агрегатором, дізнайтеся звідки він бере трафік, оцініть вартість цього трафіку. Також постійно стежте за конверсіями з трафіку, який ви купуєте (покупки, реєстрації ...). Якщо конверсій немає, то перестаньте працювати з цим джерелом.
Розводка № 7. SMM
Ну і слідуючи модним трендам, ми не могли не згадати про соціалки. Це взагалі розсадник ботів, які вміють генерувати коментарі, ставати друзями, запрошувати на заходи і т.п. Коротше, вміють багато чого непотрібного для замовника.
Тут, на жаль, захист теж тільки один - мозок. Якщо вам гарантують точну кількість друзів, комментів та інших активностей, то це якось нереальненько. Це все одно, що я вам пообіцяю, що в вас за місяць по вуха закохаються 9 дівчат ...
Розводка № 8. Персоніфікація видачі
Це насправді і не розводка, але хочу її згадати, так як часто використовують саме для розведення. Ні для кого не секрет, що пошуковик намагається підлаштуватися під кожного з нас: зберігає всі можливі історії наших пошуків, регіонів, налаштувань і в результаті показує нам те, що вважає найбільш відповідним саме нашому запиту саме для нас.
Наведу приклад. Припустимо, ви весь час в Інтернеті Гугла запитували «Альфа Банк», так як користуєтесь його інтернет-банкінгом і вам простіше заходити на сайт саме через пошуковик. Якщо ви будете це робити постійно, то коли ви будете вбивати в Google запит «банк», то з великою ймовірністю на першому місці ви побачите сайт саме Альфа Банку. Хоча, якщо вбити запит «банк» з іншого комп'ютера, то у видачі на першому місці може бути вже зовсім інший банк, а АльфаБанк може знаходитися навіть не в першій десятці. Це і називається персоніфікація результатів (персоніфікація пошуку).
Як це використовують шахраї? Припустимо, ви взяли собі підрядника на пошукове просування, він пропрацював місяць, прийшов до вас в офіс звітувати, ввів запит у пошукову систему і бачить, що в результатах видачі ви на першому місці і говорить «Ось! Дивись, як ми круто все зробили ». Ви раді, все супер, але ось продажі чомусь за цей місяць не виросли. Виявляється, що ви дуже часто вбивали цей запит в пошуковик і вибирали свій сайт. І пошуковик подумав, що цей сайт - самий для вас правильний і підняв його в результатах пошукової видачі. Але підняв він його ТІЛЬКИ ДЛЯ ВАС! Ніхто більше його не бачить на перших позиціях.
Ми бачили, як за допомогою персоніфікації пошуку на протязі 8 місяців водили за ніс керівника однієї дуже велику фірму. Коли ми приїхали в гості і подивилися на результати пошукової видачі через веб-проксі, то просування там не виявилося навіть у першій двадцятці, а не те що на першому місці.
Щоб захиститися від цього шахрайства просто скористайтеся будь-яким сайтом веб-проксі, який можна легко знайти в будь-якому пошуковику за запитом «веб проксі». Також ви можете відключити персоніфікацію пошуку в налаштуваннях пошукової системи.
Коротко, як бути захищеним завжди:
 1. Вимагати доступи до акаунтів
 2. Використовувати додаткову систему аналітики, яка ігнорує мітки
 3. Дивитися на результати роботи з SEO, відключивши персоніфікацію пошуку
 4. Використовувати здоровий глузд і задаватися гострими питаннями - чи немає каверзи в тому, що мені пропонують гривню за 50 копійок?
(Джерело RU: ttrust.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting