Використання соціальної мережі Google+ як маркетингового інструменту
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Google+ як ынструмент маркетингуНовина про запуск соціальної мережі Google+ була чи не найбільш обговорюваною в середині літа 2011 року, форуми та інші ресурси переповнювалися проханнями вислати запрошення.
Google Plus тоды вдалося всього за кілька тижнів залучити понад 25 млн. реєстрацій. Для порівняння, щоб зібрати таку кількість користувачів, Facebook знадобилося 3 роки, а Twitter 30 місяців.
Однак, при наявності такої великої кількості користувачів, час, який вони проводять в мережі, виявився малим. Якщо Google не запропонує найближчим часом революційно нових можливостей, мережа, на думку багатьох експертів, приречена на смерть. Але поки перспективи мережі туманні, давайте виходити з того, що Google+ боротиметься за своє життя і переможе.
Таким чином, в Інтернеті з'явилася ще один конкуруючий майданчик не тільки для розваги та спілкування, але і для маркетингу. Як же можна його використовувати в цьому напрямі?
Внутрішній потенціал Google+ для маркетингу
Нижче перераховані корисні інструменти соціальної мережі Google Plus і пропозиції з ефективного використання кожного з них.
1. Створення облікового запису та пошук друзів
Перед проведенням маркетингу в Google+ необхідно створити в цій мережі аккаунт і залучити до нього зацікавлену аудиторію зі свого сайту і різних соціальних мереж.
Аккаунти з найбільш повною інформацією матимуть більше успіху в залученні друзів і фанів. Так як мережа зовсім нова і користувачі мають в ній не так багато знайомих, вони досі масово відкриті для дружби навіть з незнайомими людьми, використовуйте це!
Після формування невеликого співтовариства маркетинг в Google+ проходить так само, як і в інших соціальних мережах: необхідно публікувати цікавий контент, картинки, відео, проводити спілкування з користувачами, бути завжди в темі, бути цікавим і завжди актуальним. Не будемо заглиблюватися в тему маркетингу в соціальних медіа взагалі, давайте зупинимося на особливостях саме Google+ і як їх можна використовувати для маркетингу.
2. Особа компанії
На жаль, Google не дозволяє створювати ні групи, ні офіційні сторінки компанії, як це прийнято в Facebook або Вконтакте. Можливо, подібна функція з'явиться згодом, а поки виберіть обличчя компанії або станьте ним самі, надаючи всю інформацію на своєму акаунті, пов'язану з бізнесом і безпосередньо з компанією.
3. Круги
Google+ дає унікальну можливість надавати різну інформацію різним групам людей. Круги - це списки Ваших знайомих, розбиті за заздалегідь обраними критеріями. Існування таких списків в соціальних мережах вже не новина, але можливість приховувати або ділитися інформацією з певним колом користувачів залежно від бажання - це щось новеньке:) І цю функцію можна використовувати як інструмент маркетингу, визначаючи цільову аудиторію і диференціюючи інформацію за інтересами груп людей. По суті, це та ж CRM система (Customer Relationship Management System).
Google+ надає можливість односторонньої дружби, тобто аналог «передплати» Вконтакте. Зауважте, що Ваші оновлення будуть видні людям, які додали Вас у свої кола, якщо Ви не обмежите публічність. Будучи дуже цікавим і залучаючи багато передплатників, Ви можете піарити себе серед незнайомих людей, не спамлячи свій список друзів незнайомцями.
4. Відеозустрічі
Однією з нових особливостей соцмережі Google+ є можливість проводити групові бесіди ву відеочаті. При цьому, можна розіслати запрошення поспілкуватися як окремим учасникам, так і всьому «колу». Схоже, що подібний функціонал може незабаром перетягнути користувачів зі скайпу.
Як використовувати групові відеочати для маркетингу? Тут залежить від фантазії. Відеочати можна використовувати при проведенні бесід з клієнтами (або потенційними клієнтами), або при проведенні власного інтерактивного шоу чи вебінару.
Корисності, підтримувані груповим відеочатом:
  • Є можливість відкрити учасникам відеозв'язку доступ до дисплея свого ПК для демонстрації презентацій, фотографій;
  • Вбудований YouTube дозволить швидко ділитися відео;
  • За допомогою інтегрованого сервісу Google Documents можна створити спільний документ, спільно малювати, робити замітки, схеми та чорнетки, які автоматично зберігаються в Документах Google і доступні всім учасникам зустрічі після її закінчення.
  • Так само, дуже зручно брати інтерв'ю для свого блогу, так як відеозустрічі можна з легкістю записувати і відтворювати.
5. Теми (Sparks)
Теми - це тематичні стрічки, які можна зберігати та переглядати в будь-який час. Ідея нагадує Google Reader, відмінність лише в тому, що Google+ Sparks сканують не конкретні сайти і блоги, а весь Інтернет і публікації на стінах користувачів соціальної мережі.
Для маркетолога може виявитися досить корисним регулярне потрапляння в «Теми», що відповідають його бізнесу. Опубліковані статті будуть видні не тільки друзям з Ваших кіл, але і тим, у кого Ви в колах, і всім користувачам Гугл +, якщо захочете. Крім того, теми в Google+ - прекрасне джерело цільових відвідувачів, так як люди самі набирають запити, які їх цікавлять.
Як же потрапити в Google Sparks?
Виходячи із спостережень, результати в ТЕМАХ та органічної видачі за одними і тими ж запитами трохи відрізняються, отже, відрізняються і алгоритми пошуку. Скоріш за все, на ранжування статей в темах впливають такі фактори, як:
  • Показник «+1» від Google (чим популярніший стаття, чим більше +1, тим більше шансів потрапити в теми. Пишіть цікавий контент).
  • Вік (чим новіше стаття, тим вище вона у стрічці).
  • Релевантність (наскільки відповідає стаття тематиці Spark? Використовуйте ключові слова в назві статті і як можна частіше в тексті, застосовуйте стандартні хитрощі оптимізації тексту).
6. Поширення контенту
Важливою особливістю кнопки Google +1 є те, що коли люди знаходять цікаву інформацію в темах, нею можна поділитися з усіма друзями або з окремими колами всього одним клацанням миші. Немає потреби копіювати і відправляти посилання, або використовувати будь-які плагіни. Здавалося б, це зовсім незначна перевагу, але, насправді, вона значно спрощує процес поширення інформації своєї цільової аудиторії.
Google+ і SEO
Вплив Google+ на SEO можна розглядати в 2 аспектах: вплив кнопки +1 та індексація текстів, посилань, картинок, особистої інформації пошуковими системами.
Кнопка +1
Подібно кнопці «Like» в Facebook, кнопка «+1» створена для можливості оцінки користувачами якості та корисності сайту або окремої сторінки. Таким чином, Google, стимулює користувачів ділитися досвідом і рекомендувати сайти, які сподобалися, щоб подібними рекомендаціями полегшити пошук.
Як працює ця кнопка? На даний момент вона впливає на пошукову видачу в Google тільки для зареєстрованих і залогінених користувачів. При кліці на «+1» для якогось сайту або сторінки, Ваш «голос» буде відображатися у видачі у Ваших знайомих за релевантними запитами.
Наявність оглядів живої людини про сайт або товар завжди збільшує довіру, а тим більше, якщо цей відгук залишено знайомою людиною.
Цією спробою Google скоротив вплив бездушного комп'ютерного алгоритму на видачу, і більше залучив до її формування людей, вдихнув в пошук людяності, соціальності.
Google+ зберігає інформацію про всі натисканнях кнопки «+1» і дозволяє їх подивитися. Так само, можна передумати і «відтиснути» якісь «+1». Оскільки Google враховує поведінкові фактори і цікаві для користувача теми, то можна сформувати коло своїх інтересів і відкоригувати майбутню видачу.
Індексація текстів і посилань
Пошукова система Google індексує текст і посилання, опубліковані в соціальній мережі. Примітно те, що опубліковані на стінах посилання визначаються як dofollow, тобто посилання враховуються Google, і, відповідно, надають PR (вагу) сайту. Розміщуючи тексти та посилання на Ваш сайт в мережі Google+, Ви значно підвищуєте видимість сайту в пошуковій системі.
Висновок
Незважаючи на численні похмурі прогнози майбутнього соціальної мережі Google+, не варто ігнорувати настільки перспективний майданчик для просування свого бізнесу. Оскільки пошукова система Google і деякі її продукти лідирують на ринку, буде все складніше і складніше ігнорувати з усіх сторін зручну соціальну мережу. Шанси, що мережа підбадьориться великі, не пропустіть можливість отримувати з неї вигоду з самого початку існування!
(Джерело RU: optimization.com.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting