Пошук технічної документації в Інтернеті
Оценка пользователей: / 11
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Різноманіття сучасної елементної бази вимагає від розробника постійного доступу до баз електронних компонентів. Знаходити та аналізувати цю інформацію повинен вміти сучасний розробник РЕА.
Найчастіше виробники самі розповсюджують інформацію про свої розробки через власні сайти, або спеціальні сховища документації. Також зазвичай значні обсяги технічної інформації є доступними на сайтах потужних дилерів. Документацію на старі компоненти, зазвичай, відшукати важко, оскільки за відсутністю можливості вона не переводилась свого часу в цифрову форму і, за відсутністю потреби, не переводиться в цифрову форму зараз. Однак велику її кількість можна знайти в спеціалізованих довідниках та каталогах, що випускались у паперовому форматі та були переведені скануванням в цифровий формат. Отже можна виділити чотири області де варто проводити пошук:
  • виробники
  • сховища
  • диллери
  • довідники
Пошук на сайті виробника є одним з найпростіших та найзручніших з точки зору повноти опису і можливості застосування різного роду фільтрів для категорій компонентів. Також зручно, що там одразу можна здобути повний опис (datasheet), приклад застосування (applicationnote) та інший додатковий матеріал. Значним недоліком є те, що не можна порівнювати, або використовувати ті ж фільтри для компонентів різних виробників одночасно. Звісно, можна відкрити два вікна, але це порівняння вже не буде таким зручним. Також, зазвичай, на сайті виробника не приводиться кінцева ціна потрібного компонента, хоча вона є не останнім критерієм при виборі. Найчастіше ціна або взагалі не вказується або рекомендована оптова.
Дещо простіше проводити порівняння у спеціальних базах документації. Звісно, кількість фільтрів там набагато менша, ніж у виробника, і вони не такі зручні, але охоплюється багато аналогів, або навіть один і той же компонент від різних виробників. Прикладом такої бази є datasheetcatalog.com:
Пошук можливий за виробником, префіксами та описом, причому повний опис не є обов’язковим.
Менш зручною є база alldatasheet.com, але вона більш повна:
В результатах пошуку також виводяться ключові слова, що полегшує пошук аналогів. Недолік – недостатня потужність системи, на якій розташована база. Як наслідок – мала швидкість скачування, часто база не працює. Іноді внаслідок збою опис не відповідає документу, відсутня інформація про ціну.
На сайтах потужних дилерів теж можна знайти інформацію про компоненти.
Головними перевагами пошуку такого роду інформації у дилерів є простий пошук аналогів і доступна інформація про ціну. Значний недолік – інформація часто обмежена тими параметрами, які охоплює фільтр. А значить, доведеться знову виходити на виробника, щоб отримати від нього відсутню документацію.
Деякі сайти несуть додаткове інформаційне навантаження і там можна знайти, наприклад. опис компонентів, яких немає у продажу. Так, сайт chipinfo.ru розміщує у себе документацію на велику кількість радянських транзисторів та мікросхем:
А на сайті chip-dip.ru, крім власне документації на конкретний пристрій, іноді ще можна отримати додаткову інформацію: види корпусів, варіанти встановлення і т.п.
Пошук інформації в спеціальній літературі є найскладнішим, оскільки він вимагає чіткого розуміння місця компонента, що знаходиться, в класифікації, і область (особливості) його застосування.
Наприклад, знайти довідник по мікросхемі К155ЛА3 – неможливо, оскільки такого не існує, довідник по серії К155 важко, але можна припустити, що існувала хоча б стаття. А довідник «Цифровые интегральные микросхемы: Справочник» цілком можна знайти і скачати.
Проблема полягає в тому, що більшість таких книг пропонуються у форматі .djvu, вміст якого пошуковиками не індексується, на відміну від .pdf, .doc тощо.
Потрібно також враховувати мову можливих виробника та споживача. З великою ймовірністю документація доступна саме на їх мовах.
Також не варто зовсім ігнорувати прямий пошук через пошукові сайти, але він вимагає чіткого знання назви компонента, який розшукується, оскільки результатом пошуку повинна бути документація на конкретний компонент, а не на серію.
Автор Матвій Грень, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting