Як зробити знімок екрана на Raspberry Pi, використовуючи Scrot
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

scrot exampleОскільки Raspberry Pi має сильний заклик до аматорів то, безсумнівно, люди роблять зі своїм Pi багато цікавих речей.
І що ще крутіше, що люди люблять ділитися тим, що вони зробили, з іншими (для навчальних посібників, загальної допомоги і, можливо, тільки для чистих хвастощів).
Зроблені скріншоти є невід'ємною частиною документації того, що Ви зробили на своєму Pi, але який найкращий спосіб зробити скріншот на Raspberry Pi? Автор впевнений, що, ймовірно, є багато винахідливих методів, які можуть бути використані, але одним з найпростіших є використання інструмента командного рядка "scrot".
scrot (SCReen shOT - знімок екрана) є просто утилітою захоплення екрану, яка легка у використанні, але має доступні деякі додаткові опції. Для установки scrot на Raspberry Pi скористайтеся:
sudo apt-get install scrot
Щоб перевірити, що scrot встановлений і працює, як очікувалося, виконайте:
scrot –v
Ви отримаєте номер версії scrot і вихід.
scrot-1
Щоб зробити скріншот, Ви повинні мати запущеними на вашому Pi робочий стіл. Відкрийте вікно терміналу і просто запустіть scrot:
scrot
scrot example-2
За замовчуванням скріншоти зберігаються в поточному каталозі, використовуючи ім'я файлу, утвореного поєднанням відмітки часу, дозволу екрана і символьного додатку "_scrot". Наприклад:
2014-07-10-215307_1232x992_scrot.png
Проблемою інструментів захоплення екрану з командного рядка є те, що Вам потрібно запустити команду у вікні терміналу, і те ж вікно терміналу може стати на шляху того, що Ви дійсно хочете захопити на екрані. Щоб обійти цю проблему, scrot має функцію затримки. Опція “-d” дозволяє вказати, скільки секунд утиліта повинна чекати, перш ніж зробити скріншот. Під час затримки, можна звести до мінімуму вікно терміналу і організувати екран так, як Ви хочете для свого екрану.
От як Ви можете запустити scrot з 10-ти секундною затримкою:
scrot -d 10
scrot example-3
Якщо уважно подивитися, то побачите згорнуте вікно терміналу на панелі завдань, але головне в тому, що головний визначальний елемент (тобто Pi Store) чітко видно на скріншоті, без будь-яких інших вікон.
scrot дозволяє вказати інше ім'я файлу для захоплення екрану, проставивши його як перший параметр, наприклад:
scrot my_pi_screenshot.png
Ви також можете використовувати спеціальні визначники формату в рядку імені файлу для того, щоб отримати унікальне ім'я файлу. Наприклад специфікатор “%Y”  означає поточний рік. “%m”  означає поточний місяць у вигляді десяткового числа (тобто від 1 до 12). “%d”  означає день місяця, також у вигляді десяткового дробу. Так що, якщо Ви розмістите їх разом, то можете вставити дату в ім’я файлу так:
scrot 'my_pi_screenshot_%Y-%m-%d.png'
Команда scrot фактично підтримує всі специфікатори формату від функції “strftime()” програмування на С. Набравши “man strftime” в терміналі, можна отримати повний список всіх спеціальних символів. На додаток до специфікаторів часу та дати, scrot також підтримує деякі внутрішні специфікатори. Вони починаються з "$", а не "%". Наприклад, для включення ширини і висоти зображення в ім’я файлу, використовуйте "$w" в поєднанні з "$h", як це:
scrot 'my_pi_screenshot_%Y-%m-%d-$wx$h.png'
Зверніть увагу, що "х" між “$w” і “$h”є як буквальне strng і призведе щось на зразок цього: “1232×992″, де "1232" є ширина, "х" взято від "х" між "$w" і "$h" і "992" є висотою.
Повний список спеціальних специфікаторів:
  • $p - розмір зображення в пікселях
  • $w - ширина зображення
  • $h - висота зображення
  • $t - формат зображення
  • $$ - дослівно знак ‘$
  • $f - ім'я скріншоту тільки що захопленого, для використання з “-e”  (див. нижче)
scrot також можете виконати команду оболонки після того, як зображення було захоплене. Щоб зробити це, використайте опцію "", а потім команду оболонки, яку хочете запустити. Наприклад:
scrot '%Y-%m-%d_$wx$h.png' -e 'mv $f ~/shots/'
Це робить скріншот і зберігає його у файл із зазначенням дати і дозволу екрану (наприклад, 2014-07-08_1232x992.png), а потім переміщує новостворений файл у каталог з ім'ям "shots" нижче домашнього каталога. Зверніть увагу на "$f", що  розповідає команді “move” ім'я скріншоту.
Ще одним останнім цікавим варіантом для scrot є опція "-u". Коли scrot викликається з цим прапором, то захоплюється тільки вміст у вікні, зосередженому на цей момент. Ви можете використовувати його з “-d”, щоб дати собі кілька секунд для налаштування вікон, а потім захопити активне вікно.
scrot example-4
(Джерело EN: maketecheasier.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting