Як писати C#-програми на Raspberry Pi, використовуючи Mono
Оценка пользователей: / 7
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

MonoОскільки Raspberry Pi здатний запускати повний дистрибутив Linux, то його потенціал як інструмента розробника величезний. Мало того, що Pi підтримує такі мови потокової компіляції як C, C++ і Java, він також підтримує такі популярні мови сценаріїв, як Python, Perl і Lua.
Pi також в змозі використати деякі з менш відомих (але настільки ж потужних) мов компіляції, як мова Go Google, і C#. Використання останньої на Raspberry Pi є простим завдяки проекту з відкритим кодом Mono.
Mono - це набір інструментів (у тому числі компілятора C# і Common Language Runtime), які використовуються для створення ".NET" сумісних програм, заснованих на опублікованих стандартах ECMA. По суті, це дозволяє скомпілювати і запустити  код C# на Linux, і результуючий двійковий файл повністю сумісний з Microsoft.NET.
Для установки Mono на Raspberry використайте:
sudo apt-get install mono-complete
Наступним кроком є ​​компіляція стандартної програми "Hello World". Створіть файл з ім'ям "hello.cs", використовуючи свій улюблений текстовий редактор. Щоб створити його з nano, введіть :
nano hello.cs
Виріжте та вставте наступний код:
using System;
 
public class HelloWorld
{
    static public void Main ()
    {
        Console.WriteLine ("Hello Make Tech Easier");
    }
}
C# є об'єктно-орієнтованою мовою, тобто все визначається усередині класу. Наведений вище код створює клас з ім'ям "HelloWorld", і визначає функцію в тому, що названо "Main". Main() завжди є відправною точкою для програм C#. "Console.WriteLine" друкує текст на термінал (консоль).
Для компіляції програми наберіть:
mcs hello.cs
Це створить файл з ім'ям "hello.exe" в поточному каталозі. Як правило, в Linux бінарні файли не використовують розширення ".exe", це те, що прийшло від DOS і Windows. Якщо перевірите тип файлу "hello.exe", то побачите, що він насправді є виконуваним Intel:
file hello.exe
Mono on Raspberry pi
Вихід показує, що файл "hello.exe" є збіркою Mono/.Net, яка була побудована для роботи на ПК з Windows, використовуючи процесор Intel. Але ми компілювали його на Linux, використовуючи процесор ARM!
Це тому, що .NET фактично використовує проміжну мову, яка інтерпретується Common Language Runtime. Початок файлу .exe є фактичним кодом Intel/Windows, який автоматично запускає виконання і всі інші програми (як проміжний код) для запуску.
Офіційним способом запустити програму на Raspberry є використання команди "mono":
mono hello.exe
І, як і слід було очікувати, на виході в терміналі буде показано "Hello Make Tech Easier". Тому що вихід з Mono має двійкову сумісність з Windows, і ви можете скопіювати файл "hello.exe" на ПК з Windows і звідти його запустити.
Крім того, можна писати програми з графічним інтерфейсом з використанням GTK. Але спочатку потрібно встановити прив'язки між Mono і GTK:
sudo apt-get install gtk-sharp2
Створіть файл з ім'ям "hellogtk.cs" за допомогою наступного коду в ньому:
using Gtk;
using System;
 
class Hello {
 
        static void Main()
        {
                Application.Init ();
 
                Window window = new Window ("Hello MTE");
                window.Show();
 
                Application.Run ();
 
        }
}
Це дуже-дуже проста програма GTK, яка відкриє нове вікно. Для компіляції наберіть:
mcs hellogtk.cs -pkg:gtk-sharp-2.0
Ключ "pkg" говорить Mono, що програма повинна використовувати інструментарій GTK. Для запуску "hellogtk.exe", ви повинні переконатися, що на вашому Pi запущений робочий стіл. З файлового менеджера, або з запущеного з робочого столу терміналу, запустіть виконуваний файл.
Mono on Raspberry pi-2
Відкриється невелике вікно з назвою "Hello MTE." Додаток більше нічого не робить, але це показує, що ви можете писати програми з графічним інтерфейсом на своєму Pi з використанням C#.
Mono має крос-платформний дочірній проект IDE, відомий як MonoDevelop. Проект дозволяє легко написати настільні і веб-додатки ASP.NET на Linux, Windows і Mac OSX. Він також доступний на Raspberry Pi. Щоб встановити його, введіть наступну команду в терміналі:
sudo apt-get install monodevelop
Mono on Raspberry pi-3
Якщо ви спіткнулися, використовуючи Mono, то на сторінці підтримки проекту є посилання на форуми, списки розсилки, а також FAQ. MonoDevelop також має повну документацію та сторінку FAQ.
(Джерело EN: maketecheasier.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting