Корисні поради для пошуку з Google ...
Оценка пользователей: / 8
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Поради для пошуку в Google  Корисні хитрощі пошуку на кожен день
З боку багато що здається гранично простим і зрозумілим, будь-яка проблема - дріб'язковою, а завдання – легко розв'язуваним. Але варто взятися за справу самому, як тут же виникає купа підводних каменів і всіляких незрозумілостей. От взяти хоча б пошук в Інтернеті: що може бути простіше? Кожен може ввести в браузері www.google.com і скористатися принадами пошукової системи, але чомусь знайти те, що треба, вдається далеко не всім. А все тому, що будь-який інструмент потрібно використовувати зі знанням справи і часом найпростіший з них виявляється набагато потужніший, ніж усі думають. Та той же самий Google!
Можна легко знайти реферат з біології, не особливо заморочуючись з приводу ключових слів і не маючи навіть найменшого уявлення про модифікатори, які кардинально впливають на результати пошуку. Але якщо мова йде про щось специфічне, а часу на пошук катастрофічно мало, забувати про тонкощі пошукової системи просто непробачно. Втім, хитрості пошуку - це далеко не все.
Логічне «АБО»
Перше, що потрібно запам'ятати, - принципи обробки ключових слів. За замовчуванням до кожного ключового слова пошукова система застосовує операцію логічного «І». Це означає, що на запит «Хакер крутий журнал» Google видасть тільки ті сторінки, які одночасно будуть містити й слово «Хакер», і «крутий», і «журнал». Проблема в тому, що далеко не завжди це є обов'язковою умовою. Якщо потрібно знайти сторінки, що включають хоча б одне зі слів, потрібно поставити між ними оператор OR.
 • Приклад: хакер крутий OR жалюгідний журнал
Точне співпадання
Складні алгоритми пошуку Google враховують морфологію мови, різні особливості побудови веб-документа і зовсім не припускають, що знайдені сторінки будуть містити в точності ту фразу, яка вказана в рядку запиту. Слова можуть бути розкидані по всій сторінці і навіть мати іншу форму, що в більшості випадків дуже зручно. Але що якщо потрібно саме точний збіг? Скажімо, потрібно знайти текст пісні по одному відомому рядку? У цьому випадку треба укласти потрібні слова в лапки. Якщо ж написання якегось слова невідоме, то замість цього слова поставте знак "*", відділивши його від решти слів з кожної сторони пробілами.
 • Приклад: "one of us"
Плюси важливих слів
Щоб зробити акцент на одне або декілька ключових слів, постав перед ними знак «+». Це допоможе системі зрозуміти, які з ключових слів найбільш важливі, і сформулювати результати пошуку більш точно.
 • Приклад: хакер +журнал
Прибираємо зайве
Отримані результати нерідко засмічує якась зайва інформація. Щоб не витрачати час на її перегляд, раджу накласти на результати пошуку фільтр. Зробити це нескладно. Треба лише вказати «слова-паразити», поставивши перед ними знак «-» - і сторінки, які включають їх, будуть тут же виключені з результатів пошуку.
 • Приклад: журнал хакер -ламер
Пошук по конкретному сайту
Часто буває ситуація, коли ти точно знаєш, що потрібна інформація є на конкретному сайті, але ніяк не можеш її знайти. Тут хочеш не хочеш починаєш замислюватися про ефективність пошуку, але не вбудованими засобами сайту (часом абсолютно безглуздими), а про потужні механізми Google. І, загалом-то, проблеми в цьому немає, якщо взяти на озброєння модифікатор site:somesite.com.
 • Приклад: В одному з номерів у нас був матеріал «Google-hack». Його миттєво можна знайти, набравши в Google: "Google-hack" site: www.xakep.ru
Враховуємо назву документа
Набагато більш ефективного пошуку вдається домогтися, якщо за допомогою модифікатора intitle вказати слова, які обов'язково повинні входити в заголовок документа.
 • Приклад: intitle:пошукові слова site:www.xakep.ru
Знай конкурентів в обличчя
Кращий спосіб знайти дружні (і конкуруючі) сайти - запитавши про них Google. У відповідь на модифікатор related: він з радістю видасть сайти зі схожою тематикою і контентом.
 • Приклад: На запит «related: www.xakep.ru» системи видасть лінки на www.securitylab.ru, www.securityfocus.com та інші проекти з інформаційної безпеки.
Хто на нас посилається?
Можна використовувати Google і для того, щоб перевірити популярність конкретного проекту. Так, модифікатор link: відобразить всі сторінки, які посилаються на цей ресурс. Логіка проста: чим їх більше, тим ресурс популярнішим.
 • Приклад: link:www.xakep.ru
Використовуй синоніми
Google знає, що таке синоніми! Якщо хочеш, щоб в результати увійшли сторінки не тільки з конкретним зазначеним словом, а й з його синонімами, постав перед ним знак «~».
 • Приклад: ipod ~hacking
Як знайти конкретний тип документа
Якщо ти шукаєш конкретний тип документа, не соромся сказати про це Google. Будь це звичайна сторінка, презентація, PDF або що-небудь ще - можна знайти все що завгодно, за допомогою модифікатора filetype:.
 • Приклад: "SQL-injection" filetype:pdf
У відповідь система видасть посилання на PDF-документи про SQL-injection.
 Не забувай про числові діапазони
Рідко використовується, але реально корисний прийом. Візьми на озброєння модифікатор «X..Y», що дозволяє вказати числовий діапазон. Ситуацій, коли такі хитрощі можуть знадобитися, маса!
 • Приклад: хакер 2000..2002
Швидкий калькулятор
Для виконання громіздких обчислень зовсім не обов'язково ковзати мишкою та тикати кнопки в не зовсім зручному калькуляторі Windows. Просто введи математичний вираз (з будь-якою кількістю дій і дужок) в Google - і той швидко все порахує. Більше того, пошукач можна використовувати як зручний конвертер валют!
 • Приклад 1: (31337-3.14)/87
 • Приклад 2: 600 USD in RUR
Словник термінів
Щоб швидко знайти визначення будь-якого слова, використовується модифікатор define:. Той же самий результат ти отримаєш, якщо перед словом поставиш людські фрази «what is» або «что такое».
 • Приклад: define:LDAP
Переглядач померлих сайтів
Буває, звернешся на сайт, а він в дауні. Що робити? Не один раз в подібній ситуації багатьох виручав кеш Google, в якому зберігається величезна кількість документів. Діяти потрібно так: спочатку набираєш потрібний URL в рядку запиту, а потім клік на «Збережено в кеші" на сторінці результатів. Вуаля!
Переклади будь-яку сторінку
Багато хто знає про існування чудового сервісу для перекладу веб-сторінок translate.google.com. Це був би ще один ресурс для банального перекладу іноземного контенту, якби свою руку до нього не доклав Google. Ні, він не буде обробляти тексти як професіонал-перекладач. Але зате у випадку проблем дасть користувачеві можливість розібратися зі змістом фрази або пропозиції самому. Перекладена сторінка зазвичай виводиться на екран, але користувач завжди може навести мишку на сумнівний уривок і за допомогою підказки дізнатися, як фраза звучала в оригіналі.
Допоміжний проксі-сервер
Звиклим до безлімітного Інтернету і загальної дозволеності за частиною контенту буває дуже прикро стикатися із серйозними обмеженнями корпоративних проксі-серверів. У тій же самій школі чи університеті. Якщо адміністратор фільтрує запити згідно чорного списку, до якого входять заборонені домени, це легко обходиться за допомогою наступного запиту перекладачеві Google:
www.google.com/translate?langpair=ru|uk&u=www.xakep.ru
Тоді браузер буде звертатися до пошукової системи Google, яка в 99% випадків не заблокована, і вже через неї отримувати потрібний контент. Зазначена в параметрах пара мов «ru|uk» говорить про те, що перекладати потрібно вміст з російської на українську мову. Пара мов «ru|ru» - переклад з російської на російську тобто, щоб залишити фактично все без змін, сьогодні вже не працює. Само собою, замість російської можна використовувати будь-яку іншу мову сайту, але знати лише одну мову вже замало.
Майже 3Гб для зберігання файлів
Ти вже встиг оцінити функціональність і продуманість поштового сервісу Google Mail (www.gmail.com)? Тоді тобі безперечно варто спробувати ще одну додаткову феньку - GMail Drive (www.viksoe.dk/code/gmail.htm). У той час як Google виділяє на кожен email-аккаунт більше 2Гб дискового простору, Gmail Drive дозволяє використовувати його як свій власний диск. Після установки програми, в системі з'являється ще один диск, який повністю аналогічний всім іншим. Різниця лише в тому, що його файли фізично зберігаються в Інтернеті.
Онлайн-фотоальбом
За допомогою безкоштовного аккаунта на picasaweb.google.com можна викласти в інет 1Гб фотографій. Дуже непогано для сервісу, який дозволяє не тільки зручно закачувати, а й у чудовій формі переглядати зображення. Ще одна розробка від Google - оффлайн-програма Picasa - допоможе швидко знайти, відредагувати і залити в інет фотографії з твого вінчестера. Кожного разу при запуску Picasa автоматично визначає місце розташування фотографій (навіть тих, про які ти забув) і організовує їх за візуальними альбомами. А щоб залити потрібні фотографії в інет, потрібно лише пару раз кликнути мишкою.
Зламуємо Інтернет
Тобі, напевно, не треба розповідати, що Google - це ідеальний засіб для масового пошуку вразливих сценарій. У всіх фарбах цей процес описав Форбо в статті «Google-hack для маленьких» (www.xakep.ru/magazine/xa/076/056/1.asp). Проте отримавши пару тисяч сторінок з результатами пошуку, не поспішай відразу кидатися в бій. Переглядати ці кілометрові сторінки з величезною кількістю непотрібної інформації - заняття досить обтяжливе. Зате за допомогою таких утиліт, як uf0_google або googler, можна витягнути з них тільки те, що потрібно, - посилання. А далі ти вільний робити що хочеш: або обробляти їх вручну, або згодувати самописним скриптам чи програмі, які все робитимуть за тебе. До речі кажучи, за адресою http://johnny.ihackstuff.com/index.php?module=prodreviews зібрана величезна колекція запитів, за допомогою яких ти зможеш шукати діряві скрипти. Думаю, вона тобі знадобиться.
Швидко шукаємо музику
Використовуючи різні модифікатори, можна досить добре пристосувати Google для пошуку музики. Причому особливо успішні результати досягаються, коли пошук здійснюється по лістингу відкритих директорій, тобто папок, в яких немає htm-документів для відображення, але навалена купа файлів. Самі лістинги можна шукати за ключовими словами «index of», «last modified", "parent of» в назві (тег) документа (за допомогою модифікатора intitle), виконавця або пісню - по точному збігу (достатньо взяти їх в лапки). Залишається лише поставити наявність на сторінці одного з музичних розширень (mp3|wma|ogg) і виключити з результатів пошуку всі динамічні і статичні сторінки (нам потрібні тільки лістинги, складені веб-сервером). Зрештою запит буде виглядати приблизно так:
"index of" +"mp3" +"radiohead" -html -htm –php
Щоб не морочитися, рекомендую вже готовий інструмент: www.g2p.org швидко складе необхідний запит і допоможе знайти потрібні композиції.
Зупини шпигунів!
Google Analytics - це спеціальний сервіс від Google, який допомагає веб-майстрам аналізувати потік відвідувачів їх сайту. За допомогою спеціального JavaScript-сценарію і кукісів він записує найрізноманітнішу інформацію про відвідувача, включаючи його IP-адресу. Потім за цією інформацією можна відстежити дуже багато речей, що, природно, нас не влаштовує. Тому, мабуть, залишимо цей сервіс не при справах, додавши в host-файл комп'ютера запис:
127.0.0.1 www.google-analytics.com
Нагадую, що файл hosts (без розширення), повинен знаходитись на диску, на який встановлена операційна система:
 • для Win9х/ME в каталозі С:\Windows
 • для WinNT/2000/XP/Vista/Win7 в каталозі С:\Windows\system32\drivers\etc
Firefox і Google
Здається, що Google видає результати у найбільш зручному вигляді? Помиляєшся, за допомогою плагіна CustomizeGoogle для Firefox (www.customizegoogle.com) реально зробити роботу з пошуковою системою ще більш комфортною! Хочеш прибрати набридливу рекламу? Ця та ще десяток функцій - до твоїх послуг. Рекомендую також останнє нововведення - опцію Stream Google search result pages, яка в фоновому режимі довантажує результати пошуку з інших сторінок і склеює з тією, що ти переглядаєш в поточний момент.
У липні 2006 року Oxford English Dictionary, який є одним з найбільш авторитетних словників англійської мови, додав у своє останнє видання слово «Google» у значенні «шукати інформацію в Інтернеті». Так «Google» офіційно стало англійським словом.
Google - перекручене написання англійського слова «googol» («гугол»), використовуваного для позначення числа, що складається з одиниці і ста нулів.
Google щодня реєструє близько 50 мільйонів пошукових запитів та індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок.
Пошук за кольором
Не всі звернули увагу, що Google вміє фільтрувати зображення за кольором, досить вибрати відповідний колір в лівій панелі результатів пошуку. Поки доступні 12 кольорів:
Спеціальні команди
Пошук в Google можна поліпшити знаючи ці спеціальні команди, які необхідно вписати безпосередньо перед самим запитом:
 • allinlinks: - шукає тільки в назвах посилань, але не в тексті або назві сторінки
 • allintext: - шукає всередині тексту на сторінках, але не в посиланнях або назві сторінки
 • allintittle: - показує результати пошуку в заголовку сторінки
 • allinurl: - показує сторінки схожі на даний шаблон
 • cache: - знаходить копію сторінки, збережену в кеші Google, навіть якщо ця сторінка вже недоступна за адресою в Інтернеті або змінила свій зміст
 • cache:url - показує збережену версію цієї сторінки
 • filetype: - ця команда дозволяє обмежити пошук тільки файлами з заданим розширенням
 • info:url - ця команда покаже сторінки, які містять посилання на сторінку, вказану в якості запиту. Ця команда аналогічна такій, якби вписати в рядок пошуку дану адресу веб-сторінки
Пошук файлів на файлообміннику
Пошук на Google файлів для скачування з будь-яких файлобмінників. Просто вставляємо в пошук рядок:
 • Приклад: +"Rapidshare.com/files" zip|rar|mp3|avi|mpg|mpeg|part1
Можна запитати про все це самого Google.
(Джерело RU: blogs.mail.ru
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting