Перші кроки в I2P - анонімному зашифрованому Інтернеті
Оценка пользователей: / 10
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Перші кроки в I2PI2P - відкрите програмне забезпечення, створене для організації анонімної, оверлейної, зашифрованої мережі і призначене для веб-серфінгу, анонімного хостингу, систем обміну миттєвими повідомленнями, ведення блогів, а також для файлообміну, електронної пошти, VoIP тощо.
Анонімна зашифрована мережа I2P була представлена в 2003 співтовариством розробників, які виступають за безпеку і анонімність в Мережі.
У мережі I2P всі пакети зашифровуються на стороні відправника і розшифровуються тільки на стороні одержувача.
Анонімність і захищеність забезпечується тим, що до загального Інтернету не йдуть незашифровані дані, а з того, що йде в мережу, дуже складно зрозуміти - чи Ви ініціювали цей трафік, чи це просто через Ваш комп'ютер проходить транзитний трафік інших клієнтів. Тобто довести будь-яку причетність конкретної особи до тієї чи іншої мережевої діяльності/активності дуже складно.
При цьому ніхто з проміжних учасників обміну не має можливості перехопити розшифровані дані.
Кожен клієнт мережі з'єднується з іншими клієнтами і утворює тунелі, через які ведеться транзит трафіку (не нагадує Skype?).
Підтримується 4 види шифрування: наскрізне шифрування, тунельне шифрування, транспортне шифрування, "часникове" шифрування, але більш докладно на ru.wikipedia.org.
Всередині мережі I2P працює власний каталог сайтів, електронні бібліотеки, а також торрент-трекери.
Щоб потрапити в мережу I2P, потрібно всього лише встановити на своєму комп'ютері програму-маршрутизатор - програму, що працює в режимі проксі-сервера, яка буде розшифровувати/зашифровувати весь трафік і перенаправляти його в мережу I2P.
Як це зробити?
Йдемо на сайт i2p2.de. У розділі "Установка з нуля" завантажуємо і встановлюємо I2P 0.7.11 - поточну версію I2P, запускаємо. Настроювати програму-маршрутизатор в більшості випадків не потрібно - вона вже за замовчуванням налаштована оптимальним чином. Інтерфейс повністю переведений російською мовою. У браузері треба поставити проксі на HTTP і HTTPS: IP: 127.0.0.1, Port: 4444. Ну, взагалі то, і все. Проксі встановлений і запущений. Тепер у Вашому браузері відкривайте адресу http://127.0.0.1:7657/index.jsp або натискуєте відповідну піктограму в меню програм - і Ви побачите консоль маршрутизатора:
Тут відображається статус Вашої мережі, активність Вашого вузла, кількість активних тунелів та інше.
Оскільки в I2P немає звичних IP-адрес, то для збережень посилань на сайти рекомендується скористайтесь адресною книгою:
Для виходу в пірингову мережу є вбудований клієнт, який дозволяє як завантажувати файли, так і розміщувати торенти на трекері:
До речі, головні трекери мережі I2P, підтримують RSS стрічки новин, що дозволяє відстежувати оновлення на трекері в реальному часі.
До послуг користувача також анонімна зашифрована пошта:
Хоча є шлюз пересилання електронних листів у звичайний Інтернет і навпаки, але для більшої захищеності рекомендується налагодити листування лише всередині мережі I2P.
Які ж недоліки такої мережі?
У доступній для огляду області I2P мережі дуже мало кириличних сайтів. Також система не підходить людям, у яких платний трафік, тому що за ідеологією I2P потрібно ділитися своїм трафіком з іншими людьми.
Автор Микола Павленко, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting