Google Analytics і чому б Вам, ймовірно, не відпочити
User Rating: / 2
PoorBest 
There are no translations available.

Google AnalyticsGoogle Analytics є більш потужним, ніж більшість його таким вважають. Всупереч поширеній думці, він може робити більшість тих речей, які доступні найпросунутішим пакетам аналітики, але робить це безкоштовно.
Багато веб-дизайнерів та розробників скаржаться на обмеження Google Analytics. На перший погляд, він не здається настільки потужним, як деякі інші пакети для веб-аналітики, оскільки він не дозволяє відстежувати вихідні посилання або переглядати дані в реальному часі. Таким чином, розробники вибирають продукти преміум-класу, як, наприклад, Clicky і Mint, але ці послуги можуть бути дорогими, особливо, якщо Ваш веб-проект ще не приносить який-небуть дохід. Крім того, в той час як ці пакети видалили деякі обмеження, властиві Google Analytics, їм не вистачає деяких, властивих лише Google особливостей, таких як Adwords і Adsense стеження.
Для тих з Вас, хто ще не знає, Google Analytics є веб-службою статистики, яка дозволяє бачити, скільки людей відвідують Ваш сайт, на які сторінки вони заходять, хто вони і звідки. Це безкоштовна послуга, і вона працює, вставивши частину Javascript в код HTML, який завантажується, коли хтось відвідує Вашу сторінку.
Але, це лише подряпини на поверхні: Google Analytics також дозволяє створювати окремі кампанії, цілі, воронки і повідомляє про побудовані набори даних та забезпечує розуміння ключових, але іноді туманним даних. Більшість людей мають безліч аналітики, але багато хто з них не копається в даних і пропускає чудові можливості для оптимізації свого сайту. Кожного разу при зміні контенту, структури або дизайну Вашого сайту, пакет веб-аналітики підкаже Вам, що Ви повинні змінити (і які зміни слід вносити в першу чергу). При використанні розширених функцій в Google Analytics, Ви не тільки знищите велику частину підстав для оплати послуг інших аналітиків, але Ви зрозумієте, свою аудиторію і зміните веб-сайт таким чином, що витісните Ваших основних конкурентів в Інтернеті .
6 ефективних особливостей Google Analytics
Ось шість додаткових функцій, які можна використовувати для підвищення ефективності Google Analytics та прийняття рішень про «турбонаддув» даних:
1. З'ясувати, куди йде Ваша аудиторія через відстеження вихідних посилань (Tracking Outbound Links)
Навіть якщо Ваші відмови низькі, вони, як і раніше, є ключем до розуміння, де відвідувачі збираються, коли вони виходять з Вашої сторінки. Зрозумівши, куди виходять Ваші користувачі за посиланнями, Ви зможете оптимізувати свій сайт для конверсії і повідомлень Вашого бренду, щоб отримати стратегічно максимальний ефект. Це вірно з двох причин.
По-перше, багато бізнес-моделей для веб розраховуються на залучення відвідувачів на сторінку, яка знаходиться на іншому домені. Чудовим прикладом цього є партнерські програми, де у Вас є залучення трафіку на цільову сторінку, щоб заробити гроші. Якщо Ви відстежуєте поведінку за вихідними лінками, то Ви будете знати, які домени краще конвертувати. У парі з принципом 80 на 20, Ви можете зосередити всі Ваші маркетингові зусилля на ці медіа канали, а також забронювати вивільнений свій час, щоб перевірити нові ідеї, виконати позаштатну роботу, або просто подрімати.
По-друге, відстежуєчи вихідні посилання, Ви будете знати, які місця на Вашій сторінці краще змінити, а також Ви зможете планувати, які посилання Вам варто помістити на вигідні позиції. Наприклад, Ви можете видалити посилання низької популярності та замінити його посиланням на Ваш кращий контент, або за межами блога, який Вам значно допоміг. Якщо Ви виявите, що немає жодного переходу за Вашими вхідними або витікаючими посиланнями, Ви зможете легко з парою Google Analytics і Google Website Optimizer зробити деякі спліт тестування.
Тепер, коли автор переконав Вас, щоб треба відстежувати вихідні посилання, ось прискорений курс, як це зробити. Якщо Ви використовуєте розроблений на замовлення CMS або веб-додаток, кращий спосіб зробити це - додати наступний код в <head> частину Вашої сторінки:
Це призведе до затримки посилання із завантаженням на частки секунди, даючи Analytics час для запису кліка перед тим, як користувач залишає сторінку. На щастя, затримка настільки мала, що не вплине на роботу користувачів, так що Вам не треба хвилюватись. Тепер Ви зможете відстежувати будь-яке посилання за бажанням, додавши наступні функції OnClick для посилання, яке хочете відстежувати:
Є два параметри в recordOutboundLink, які Ви можете при бажанні змінити, щоб більш детально налаштувати свій звіт. Другий параметр, який має значення в Outbound Links у наведеному вище прикладі, відноситься до папок, які будуть використовуватися для організації даних при їх перегляді в Google Analytics. Назва “Outbound Links” - це добре для першого старту, але цього не достатньо для опису, щоб правильно сегментувати всі дані, які Ви будете збирати. Кращим способом для класифікації вихідних посилань може бути щось на кшталт: “blog”, “landing page” або “social media.” Або Ви можете виділити місце на сторінці: “top”, “sidebar” або “bottom”. Третій параметр в списку є окремим ідентифікатором сторінки. Усічений домен є абсолютно нормальним значенням для цього, але при бажанні Ви можете перейменувати його на щось, яке більш запам'ятовується, наприклад, "Hongkiat" або "Facebook".
Відстеження вихідних посилань навіть легше реалізувати, якщо Ви використовуєте популярні CMS або веб-платформи. Якщо Ви використовуєте WordPress, то Ви можете відстежувати посилання автоматично з плагіном UltimateGoogleAnalytics. Для Rails, Ви можете «випікати» це у Вашій моделі з GoogleAnalyticsGem.
2. Отримайте статистику в реальному часі (зразок)
Однією з основних причин, чому люди використовують щось інше, ніж Google Analytics, є те, що вони хочуть вбудовану статистику в реальному часі. І вони мають рацію, коли вони скаржаться на те, що з Google Analytics не можуть цього зробити. Але Ви можете використовувати простий трюк, щоб отримати статистику майже останньої хвилини без витягування Ваших грошей за додаткові послуги. Google оновлює статистику на погодинній основі. Щоб отримати ці дані, все що Вам потрібно зробити, це натиснути на календар з вибором дати звіту Google Analytics і вибрати поточну дату як дату закінчення. Звичайно, ці дані не зовсім митєві, але до години, ймовірно, досить близькі, щоб приймати швидкі і розумні дії, коли мова йде про віруси.
Зазвичай, коли Ви натиснете на випадаючий список дат, Ви помітите, що синя смуга з зазначенням обраної дати йде тільки до вчорашнього дня. Щоб отримати показ даних в реальному часі, виберіть першу дату необхідного діапазону, а потім натисніть кнопку останньої дати, яка не сірим кольором. І вуаля! У Вас час відстежування практично в реальному масштабі.
3. Кнопки треку соціальних медіа
Соціальні медіа є ефективним шляхом перенаправлення трафіку на свій сайт. Багато блогерів заохочують своїх читачів поділитися своїм контентом за допомогою Facebook і Twitter - і коли їх користувачі насправді роблять це, то цього може бути достатньо, щоб привести десятки тисяч нових читачів, передплатників і споживачів. Ми всі хочемо розповсюджуватися в соціальних медіа. Тому має сенс відстежувати, які користувачі натискають на кнопки, щоб ми могли зосередити нашу увагу на користувачах, які реально розповсюджують наш зміст.
Коли автор запустив Auric, свій новий блог, то він хотів переконатися, що соціальні медіа будуть включені в якості одного з ключових елементів знань. Це означало відстеження соціальних акцій у засобах масової інформації так само, як автор відстежував перегляди сторінок, щоб можна було переглянути всю інформацію в тому ж звіті (і сподіватися на вплив на ті ж дії). Якщо Ви використовуєте Facebook OpenGraph API, щоб включити всюдисущі кнопки "Like" до Вашого контенту, то неймовірно легко відстежувати користувачів, які клацають по них. Хоча, по-перше, якщо Ви ще не знайомі з додаванням кнопки на Ваш сайт з Javascript API, то зможете прочитати про нього більше на сайті FacebookDevelopers.
Загалом, Ви просто додаєте OnClick функцію у ваш FBML код, який дозволяє двигун відстеження подій в Google Analytics, щоб запустити його, коли люди натискають на кнопку. Модифікований код буде виглядати так:
Коли користувач натискає на кнопку Facebook, Google Analytics буде відстежувати як він переглядає сторінки, що дозволяє йому з'являтися у звітах майже таким же чином, як і повідомлення в блозі або на цільовій сторінці. Тут _trackPageview має один параметр, який визначає, як клацання відображатиметься у звітах. Автор рекомендує налаштування кожної кнопки на Вашому сайті, включивши щось на зразок ID поста блогу, постійного посилання або назви URL-маскування (наприклад, advanced-google-analytics), а потім /facebook на кінці. Тоді, Ви зможете бачити, як кожна людина використовує кнопку, а також легко об’єднаєте дані разом пошуком по всіх шаблонах /facebook в звітах Google Analytics.
Ви можете використовувати цю техніку, щоб відстежувати разом події практично для будь-яких інтерактивних елементів на сторінці. Наприклад, це просто реалізувати для офіційної кнопки перенаправлення на Twitter. Все, що Вам потрібно зробити - це асинхронний виклик _trackPageview і все добре. Нижче показано. як це зробити:
Так само, як у прикладі для Facebook вище, Ви можете редагувати єдиний параметр _trackPageview, щоб налаштувати ретвіти в Google Analytics. Автор взагалі свої ідентифікатори відстеження поставив в кінці /twitter, але Ви можете зробити це, якщо захочете.
4. Створення користувальницької кампанії URL-адрес, щоб відстежувати ефективність кампаній побудови посилань
Хоча відстеження того, як багато користувачів взаємодіють з кнопками соціальними медіа дасть Вам рівень розуміння значно вищий, ніж більшість інших сайтів в Інтернеті, але воно автоматично не розповість Вам, наскільки ефективні кнопки соціальних засобів масової інформації для одержання нових користувачів, що відвідують Ваш сайт (хвала вірусним засобам масової інформації). Звичайно, з деякою модифікацією, Ви зможете це легко змінити. Google Analytics дозволяє створювати призначені для користувача кампанії URL-адрес, які автоматично класифікують і відстежують користувачів, які приходять через ці шляхи. Щоб це зробити, все, що Вам потрібно змінити, це додати деякі параметри після URL в стандарт ?variable=value формату.
Ось змінні, які Ви можете використовувати:
  •  utm_campaign - визначає спеціальний продукт чи компанію. Ви можете задати його як retweet_button або facebook_like.
  •  utm_source - визначає, де трафік виходить. Задавайте його як ім'я сайту або URL. Для кампанії відстеження соціальних медіа Ви можете встановити його до facebook або twitter.
  •  utm_medium - описує тип трафіку, такий як ціна за клік, органічний пошуковий трафік або RSS. Тут Ви можете встановити його як social_media.
Для відстеження кампанії в соціальних медіа, автор захотів використовувати URL подібним чином:
Тепер, фокус у тому, щоб переконатися, що це URL, який розшарений на Facebook і Twitter. Все, що Вам потрібно зробити, це додати змінні відстеження в кінець URL, вставивши всередині налаштування для кнопок соціальних медіа, і все готове. Беручи до уваги, як виглядав код кнопки вище, він тепер буде виглядати так:
Звичайно, соціальні медіа використовують не тільки для кампанії відстеження URL. Автор також використовую їх в своїх RSS-каналах, щоб отримати більш точну картину змісту, використовуючи стрічки каналів читачів. Це дозволяє обчислити істинне значення нового абонента і зосередити свою енергію на сегменті абонентів, які забезпечать максимальну віддачу на Ваш сайт.
5. Використання змінних користувача для оновлення даних
За умовчування, Google Analytics відстежує тільки сторінки, і він відстежує кожну сторінку одинаково. Для більшості це чудово, тому що зазвичай можна сказати, яка це сторінка, подивившись на URL. Тим не менш, Google Analytics є набагато більш потужнішим і система є достатньо гнучкою, щоб дозволити Вам побудувати модель схеми організації контенту Вашого сайту прямо в Google Analytics. Тоді Ви більше не обмежуватиметесь відстеженням просто сторінок. дійсно, Ви можете адаптувати його для відстеження категорій, тегів, секцій, або будь-якої іншої таксономії. Це особливо корисно для веб-додатків і сайтів електронної комерції, де Ви можете відстежувати конкретні дії або види продукції.
Використання цієї можливості так само просте, як вставляти змінні безпосередньо в код сторінки. Лише каменем спотикання є те, що змінні тільки для конкретних сфер взаємодії відвідувача. Google Analytics пропонує наступні три області:
  • Сторінка
  • Сесія
  • Відвідувач
Ви можете прочитати про області в призначеній для користувача документації компанії про змінні Google. Це спершу може бути трохи заплутаним, але це найкращий спосіб розібратися, якщо Ви намагатиметесь спробувати сегменти. Наприклад, якщо Ви хочете порівняти сторінки однієї категорії зі сторінками іншої категорії, то Ви повинні використовувати сфери сторінок. Якщо Ви хочете порівняти чи користувач увійшов в систему, Ви повинні використовувати сеанс. Сферу відвідувача найкраще використовувати, якщо Ви хочете порівняти різні типи користувачів.
Ось основний код, який Вам потрібно ввести в <head> частину сторінки, щоб почати роботу з змінними користувача:
1 в коді вище відноситься до індексу. Analytics надає Вам тільки п'ять слотів для змінних користувача, так що Ви можете вибрати число від 1 до 5, щоб призначити слот. Ви можете використовувати слот тільки один раз, так що Ви обмежені тим, що маєте лише п'ять змінних користувача одночасно.
Текст Category є ім'ям змінної. Ви можете задати його будь-яким. Якщо Ви хочете відстежувати теги блога на WordPress, наприклад, Ви можете встановити його на Tag.
Photoshop Tutorials є значенням для змінної користувача. У тезі прикладу, наведеному вище, Ви повинні встановити цей параметр до назви тега. Якщо Ви використовуєте WordPress чи іншу CMS, Ви зможете скористатися відповідною функцією, щоб встановлювати це динамічно.
Нарешті, останній параметр задає рамки. 1 - сфера відвідувача, 2 - сфера сесії, і 3 - сфера сторінки.
6. Вилучення IP-адрес (щоб випадково не міряти себе чи свою веб-групу)
Кожного разу, коли автор запускає новий сайт, він взагалі витрачає годину-дві для введення дизайну і коду, щоб переконатися, що все ідеально. Звідти, як правило, деякі будує початкові посилання і переходить до Analytics, щоб побачити, чи отримав будь-який рух. І кожен раз, автор бачив різкий стрибок в перший день. Протягом багатьох місяців, автор думав, що він бог онлайн маркетингу. Тобто, поки не поліз у дані і не побачив, що всі рухи прийшли з одного браузера. І з одного міста. І з однієї і тієї ж адреси IP. Ой.
Тепер, автор використовує IP функцію вилучення в Google Analytics, щоб переконатися, що результатм тестування не криві дані. Для того, щоб це зробити, натисніть на кнопку “Edit” для Вашого сайту на головній сторінці профілю.
На сторінці “Profile Settings”, прокрутити сторінку вниз, поки не побачите вікно з назвою “Filters Applied to Profile” (нижче цілей). Натисніть на кнопку посилання “Add Filter” і Ви потрапите на сторінку “Create New Filter”.
Як тільки Ви опинились там, можете приліпити Вашу IP-адресу (або діапазон IP- адрес), так що вона була виключена з Google Analytics. Як тільки Ви закінчите, натисніть кнопку “Save Changes” і все готово.
А як Ви будете заряджати свій Analytics?
Google Analytics має безліч додаткових можливостей, які дозволяють ніколи не виплачувати премії аналітикам за обслуговування. З цими особливостями і Analytics API, Ви можете побудувати дуже потужну систему веб-статистики, яка дозволить Вам зробити дуже успішне перетворення і оптимізацію трафіка.
(Джерело EN: hongkiat.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting